Подарок за 50-ти роденден?

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.643
Татко ми наскоро полни 50 години. :) Мислев дека идеален подарок ќе биде решение за моето прво вработување ама нештата не се одвиваат според планираното, па изгледа ќе биде конвенционален подарок. Предлози, искуства....?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Badass мирис, badass часовник, стриптизета у торта.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Купиму вијагра навистина ке му се израдува на поклонот човекот а и не само тој :)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Без заебанции..
Кажи од која до која пара да иде поклонот. пошто глеам не си вработен. па денес у Македонија скоро секој има финансиски проблеми :))
 
M

MacedoniaGirl

Гостин
На родителите најважен и најубав подарок им е среќата и добриот живот на децата. Ако на тебе се ти е наредено, татко ти ќе биде најсреќен на свет и тоа ќе му биде доволен подарок. Можеш да го гушнеш и да го поминете неговиот роденден заедно. Се разбира, не би било лошо и некое мало внимание. Јас би ти препорачала да му купиш некој предмет кој ќе си го чува и во староста ќе му се исполнува душата знаејќи дека има семејство кое се грижи, мисли на него и го сака :) Бидејќи сепак пола век слави човекот :icon_bigg
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Еден рачен часовник од 3-4000 да ми земеш обавезно! Договори се со мајка ти, брат/сестра, донирајте по малку, земете му еден оригинал часовник, цел живот ќе го носи со гордост!
 
A

Auditore

Гостин
Паричник или часовник, каков-таков, многу ќе му значи.
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Еден рачен часовник од 3-4000 да ми земеш обавезно! Договори се со мајка ти, брат/сестра, донирајте по малку, земете му еден оригинал часовник, цел живот ќе го носи со гордост!
Купиму вијагра навистина ке му се израдува на поклонот човекот а и не само тој :)

Се согласувам, посебно со второво
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Одете заедно фамилијарно на вечера. Верувам дека одамна се немате сите собрано и разговарано опуштено, под мала доза на алкохол.
За време на вечерата можеш да му подариш слика. Може е малку, ама значи многу. Извади мала слика од вас цела фамилија за да може барем во новчаник да ја стави и секогаш да ве носи со себе.
Тоа е мој предлог кој не мора на сите да им се свиѓа.
Се надевам помогнав :smir:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Одете заедно фамилијарно на вечера. Верувам дека одамна се немате сите собрано и разговарано опуштено, под мала доза на алкохол.
За време на вечерата можеш да му подариш слика. Може е малку, ама значи многу. Извади мала слика од вас цела фамилија за да може барем во новчаник да ја стави и секогаш да ве носи со себе.
Тоа е мој предлог кој не мора на сите да им се свиѓа.
Се надевам помогнав :smir:
Nooooot! Ова е поклон за мајка, не е слика за татко! Мајката е таа што насекаде вади слики и покажува ова е од таму, ова е син ми, ова е ќерка ми! Ако му подариш на татко ти слика, нема да знае кај ја ставил веќе следниот ден!

Инаку како опција за поклон влегува и некој скап пијалак! Некое виски, на пример ова:


Шише од 750мл е околу 25евра! Ова сигурно ќе го кажува не секој гостин што ќе ви влезе дома! Е сега проблем е ако не пие татко ти алкохол....
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
^ Не реков да ја покажува. Туку да стои таму за него лично.
А ако решиш да земеш чивас, имај ме у план, и ја ке доам на роденденот па заедно ке го пиеме :)
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
И јас не бев вработен кога полнеше татко ми 50, па со тоа што го имав заштедено му купив зипо и пура. Ти најдобро си го знаеш татко ти и знаеш што сака и не сака, така да самиот си си најпогоден за купување на поклон. ;)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
И јас не бев вработен кога полнеше татко ми 50, па со тоа што го имав заштедено му купив зипо и пура. Ти најдобро си го знаеш татко ти и знаеш што сака и не сака, така да самиот си си најпогоден за купување на поклон. ;)
Е шо викаш :)
Пример татко ми сака карта( влезница) за да ја гледа Барселона у живо.:toe:
Пошо ја сум за Реал, па кога ке присоберам пари ке одиме на едно дерби помеѓу нашите тимови :)
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Е шо викаш :)
Пример татко ми сака карта( влезница) за да ја гледа Барселона у живо.:toe:
Пошо ја сум за Реал, па кога ке присоберам пари ке одиме на едно дерби помеѓу нашите тимови :)
Реални поклони, а не маштарија некоја. ;)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Одличен поклон за посилниот пол (а и за понежниот):pos2: Bosch IXO Vino со дополнителна функција за отворање на вински флаши :vozbud:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom