Погоди го филмот (со слики)

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.056
Имаме друга тема Погоди го филмот, ама таа е со раскажување, а не со слики:).
Мислам дека оваа ќе биде исто толку интересна!
Само правила неколку
1. Ве молам не ставајте слики со огромна резолуција, ќе се изгуби прегледност...
2. Гледајте во инфото од сликата да не пише кој е филмот, туку сликата да биде насловена на пример picture123.jpg, за да не играме со мамење. Јас оваа што ќе ја поставам ја спуштив прво на хард диск, ја преименував и ќе ја ставам така. Или, ја редам на хард диск, па ја аплоадирам преку www.imageshack.us или други страни за аплоад на слики. Ако веќе си нашол слика која на инфото не и пишува од кој филм е, слободно постирај ја овде!
3. Секој кој ќе ја погоди сликата, постира слика што тој мисли! Ако не сака или не може да постира, нека каже за да постира некој друг! Ве молам да не се наруши редот, во спротивно ќе бришам тој што постирал преку ред слика.

Чисто да испробаме колкава меморија на запамтување одредени сцени имаме:)have fun



Кој го гледал одма ќе го погоди.

Плус, може да се поставуваат прашања, ама на кои можат да се одговорат само со Да или Не, исто како и во темата која е без слики.:helou:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
Се сеќавам дека имаше ваква тема, прво кога се зачленив на форум беше доста популарна после незнам што се случи. Малку да го надополнам џимеј за да не втрча некој што не ја сватил играта:

1. Го погодувате филмот.
2. Поставувате прашања кои можат да ви се одговорат со ДА и со НЕ.
3. Тој што ќе погоди, поставува нов филм.

Најдобро е да користите скрин-шотс од филмови кои ги имате на плеер, од некоја карактеристична сцена и слично... ако ставате од интернет, внимавајте на имињата.

Многу забавна тема, уживав порано во играта. И бидете стрпливи со одговорите, тој што го поставил прашањето не е 24 часа на интернет :)
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
North by Northwest , нека постира некој друг.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Fear and Loathing in Las Vegas, нека постира некој друг.
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Training Day

next
 

Kajgana Shop

На врв Bottom