Повеќе причини да бидеш атеист

Во што верувате?

  • Во Бог

    Гласови: 521 49,9%
  • Во Науката

    Гласови: 523 50,1%

  • Вкупно гласачи
    1.044
Z

Zona Pelucida

Гостин
одлична опсеврација

па сум оворил тема ..кој треба да го докаже Бог

има сто гаранции дека верниците нема да ги стрефи никаква болест а и да се случи

тогаш нивни свештенства без проблем ќе ги излечат

А ЕТЕ БОЛНИЦИТЕ ПРЕПОЛНИ СО ВЕРНИЦИ !
Исто не кажав дека ете свештениците,поповите и тако даље,се најбогати,им даваат коли и станови,а баш тие не треба да имаат пари,сепак парите се ѓаволска работа,за пари се живее,од пари се умира.Мислам дека црквата е дувло на перење пари од народот,а човечкиот ум е толку заебан,што ако му дозволиш да си игра со тебе,може транс журка да направи со човечките мисли.Со настапувањето на самата цивилизација сите натприродни појави се засенуваат.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Иако ти напишав и дефиниција ти изгледа пак не сфати, па ајде ќе пробаме друг пристап.

b0nus! е паметно дете шо знај темелно да ги прочита коментарите без прескокнување на зборови.

Е сега можиш слободно да ми викаш лажго и ќе бидиш во право.
Бркај си работа дете.Безврска си со Библијата за то подобро ќути си отколку да билдаш мислења само да ти се борјат.
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Бркај си работа дете.
Треба да си постар од мене за да можиш да ми викаш дете!
Безврска си со Библијата
Hey, that's my line
подобро ќути си отколку да билдаш мислења само да ти се борјат.
Сам да си го примениш советот најарно ќе напрајш.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Зошто така велите не постои БОГ,тој се крие ова она.
Не зборејте безврска извинете не сакам да ве навредам.Прочитајте ја БИБЛИЈАТА и ке се уверите дека БОГ постои тој не создал нас и природата т.с Вселената,се создал БОГ.Тој ке дојде еден ден можеби ке биде утре не се знае можеби за 2век.Но ние треба да бидеме подготвени,да го имаме примено во нашето срце.Ако сакаме да го видиме.
А зошто па ти викаш дека постои бог???ДАЈ МИ ДОКАЗ
Без да ми рецитираш делови од библијата,пошто книга како книга,незначи дека се базира врз вистински настани.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Ne samo atreistite tuku i vernicite ne znaat za bog
oni veruvaat vo bog, no toa ne e znaenje tuku veruvanje
Taka da bog e najapstrakten poim.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
1
Не ме требаат никакви причини за да бидам атеист будејки вејке сум атеист.

Ај нека ви е честит Велигден :smir:.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
А зошто па ти викаш дека постои бог???ДАЈ МИ ДОКАЗ
Без да ми рецитираш делови од библијата,пошто книга како книга,незначи дека се базира врз вистински настани.
A ти знаеш дека во Библијата секој збор е виситна? | И кога не знаеш дека Библијата е вистина и дека се ке се исполни се што е внатре напишано.Подобра опција кути си... Па ке ми збориш дај ми доказ,прочитај ја и ке се увериш!:tapp:
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
A ти знаеш дека во Библијата секој збор е виситна? | И кога не знаеш дека Библијата е вистина и дека се ке се исполни се што е внатре напишано.Подобра опција кути си... Па ке ми збориш дај ми доказ,прочитај ја и ке се увериш!:tapp:
А ти демек си ја прочитал? :wink:
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
А ти демек си ја прочитал? :wink:
Џабе се мачиш. Не важат неговите зборој за него.

Секој збор бил вистина хахахаха.
Ми иди пак да го постирам (де)мотивацијскиот постер за христијанството ама знам дека одма ќе ми го избришат. :)
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
A ти знаеш дека во Библијата секој збор е виситна? | И кога не знаеш дека Библијата е вистина и дека се ке се исполни се што е внатре напишано.Подобра опција кути си... Па ке ми збориш дај ми доказ,прочитај ја и ке се увериш!:tapp:
А сигурен ли си дека се што пишува во библијата дека е вистина,си бил таму?Си видел?
Абе дете дете,да не беше науката ти сеуште ќе цицаше.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Е како сега да бидам верник откако ја прочитав „Кратка историја на времето“ од Стивен Хокинг?
Да знаев немаше да ја читам неа, Библијата ќе си ја прочитав и немаше никој да ме напаѓа дека сум неверник, атеист, антихрист... совршено ќе се вклопев во 95% од народот.
:kesa:
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Е како сега да бидам верник откако ја прочитав „Кратка историја на времето“ од Стивен Хокинг?
Да знаев немаше да ја читам неа, Библијата ќе си ја прочитав и немаше никој да ме напаѓа дека сум неверник, атеист, антихрист... совршено ќе се вклопев во 95% од народот.
:kesa:
Стварно мислиш дека 95% од народот се верници?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Стварно мислиш дека 95% од народот се верници?
...не во права смисла на зборот верници, оти такви се... штознам и дали воопшто постојат :) :)
Ама многу поретки се тие што веруваат на теорија на биг бенг, теорија на еволуција итн, отколку во Библијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom