Повеќе дебитини картици на иста трансакциска?

Член од
27 август 2016
Мислења
32
Поени од реакции
12
Дали е возможно да се извадат повеќе дебитни картици (Виза/Мастер) со различни броеви на иста трансакциска сметка? И од која банка?
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.079
Поени од реакции
11.465
Дали е возможно да се извадат повеќе дебитни картици (Виза/Мастер) со различни броеви на иста трансакциска сметка? И од која банка?
Извади си од повеќе банки. И онака имаш само една трансакциска сметка.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Може во НЛБ јас имав Виза и Маестро ..
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
Земи си по една Виза/Мастер Дебит на сопственикот и една дополнителна (обично на член на семејство), само не знам дали носат ист или различен број.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.079
Поени од реакции
11.465
Можеш да имаш и повеќе од една транскациска сметка и тоа од иста банка.
Да, една девизна и една денарска трансакциска, тоа е максимумот. Сите други сметки се поврзани со една од овие двете.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Да, една девизна и една денарска трансакциска, тоа е максимумот. Сите други сметки се поврзани со една од овие двете.
Двете се поврзани да, ама може и двете да се денарски, лично имам две трансакциски сметки во иста банка.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Не сум сигурен како оди јас имам 5 сметки 3 трансакциони МКД ЕУР и УСД (исти број само различен суфикс МКД, ЕУР, УСД соодветно) и 2 штедни МКД и УСД ист број различен суфикс. А една дебитна каритчка кој ми е само поврзана со трансакционата денарска за другите 4 сметки треба да одам на благајна. Сето ова само во една иста банка. Фати му го крајот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom