Пирсинг

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
Остај го бре, тиестозакон е тој.
Јас имам на јазик. На други телови од тело не ставам затоа што се бавам со спортови со контакт а тоа знае да биде заебано за пирсовите.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.031
поштувам пирс само на уво или на веѓа , на никое друго место(сељачки е):nenene: ја иам на уво
Зошто сељачки? Си видел селанец со пирс на нос, уста, јазик?

Дај ми мајко друг живот *смајли шо крши глава* :хаха:
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Зошто сељачки? Си видел селанец со пирс на нос, уста, јазик?

Дај ми мајко друг живот *смајли шо крши глава* :хаха:
aабе педерче кажи ми не смеам да си кажам мое мислење а????
Дај ми мајко друг живот *смајли шо крши глава* или ја да скршам некоја глава
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
Смееш да си кажеш мислење, само го утна епитетот „сељачки“. Можеше некој друг да искористиш. Неврмајнд. Да ги оставиме и другите да го напишат својот став по ова прашање.
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Сакам пирс на веѓа и тоа многу, ама не си ставам затоа што знам дека после тоа ќе се каам иако може да се извади, ама сета онаа мака помината .. нз .. :toe:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Обожавам пирсови и мнооогу мнооогу многу сакам да си ставам на долната усна
ама некако ми е страв дека ке боли многу :jaj: башка (иако ретко) можат да се десат некои несакани последици као инфекција, така да не знам...Може некогаш ке биде xD
 

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
Планирам да го вадам пирсот на вегата затоа што телото ми го исфрла веќе, ме интересира после колку време ке можам да се пирсам пак на истото место?
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Ne e problem za edno 10 dena povtorno da se ispirsas samo treba malku po vnimatelno za da ne se napravi ranicka
 

SorrowSearcher

abandoned
Член од
1 јануари 2010
Мислења
37
Поени од реакции
0
Се испирсав на јазик, али боли мамата.Ми отече колку-толку па да прашав како може да се намали отокот? Со време, да превземам нешто, дали треба да бирам што јадам?
 

GothLady

Heinous
Член од
16 јуни 2008
Мислења
283
Поени од реакции
33
Се испирсав на јазик, али боли мамата.Ми отече колку-толку па да прашав како може да се намали отокот? Со време, да превземам нешто, дали треба да бирам што јадам?

Отокот ќе се намали со тек на време, недела-две. Ипак препорачливо е да ставаш Бетадин повеќе пати дневно, пожелно е после јадење. А за јадењето, првите денови глеј да јадеш полесна храна.
 

SorrowSearcher

abandoned
Член од
1 јануари 2010
Мислења
37
Поени од реакции
0
Отокот ќе се намали со тек на време, недела-две. Ипак препорачливо е да ставаш Бетадин повеќе пати дневно, пожелно е после јадење. А за јадењето, првите денови глеј да јадеш полесна храна.
Баш ти фала.
Да не знајш можда ти или некој друг колку чини пирс на веѓа и добро место каде шо можам да се испирсам?
Сакам да ставам, али кај типон шо ме пирсаше на јазик no fucking way:icon_lol:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.470
Види сеа вака. Јазик иам пирсано 2 пати, и треба да се запазат некои основни работи. Ги имам пишано и на страните поназад, ама еве ќе ги напишам пак.
1. Строго ладна течна храна првите неколку денови.
2. Цигари и алкохол, НИКАКО!!!!
3. Бетадин, 4 пати дневно, гаргара да правиш.
4. Пак за храната, солено, ни на сон. Зачини, минимум, поарно да ти блуткаво јадењето отколку да те корне јазикот неколку саати после јадење.
5. Лади го јазикот со коцки мраз или сладолед.
6. Миј ги забите 2-3 пати дневно. Идеално е после јадење некоја кашичка да ги измиеш забите па да ставиш бетадин.

Ајт, сеа би требало поарно да биде.

Инаку јас кога се пирсав првиот пат ги изедов сите преостанати сладоледи во село што беа останати, крај на ептември беше :)
Вториот пат денот ми почнуваше со XENIA енеерџи дринк, за среќа тогаш го имаше во продавницата на термо. Потоа кашички од млеко и бисквити.
Патем да кажам дека вториот пат многу повеќе внимание обрнав на хигиената на устата и побрзо ми зарасна, а и помалку ме болеше процесот на заздравување.
 

SorrowSearcher

abandoned
Член од
1 јануари 2010
Мислења
37
Поени од реакции
0
Кул.Ќе биди подобро и нема да ми е толку тешко пошто не пушам, а алкохол можам да прескокнам денојве.Сладолед не вервам дека има а не се ни сетив на него, служи и ледот.Плус бетадинот под пазуви...Ќе биде океј.
Млеко не пијам ама утрово бев принуден на тоа, а ваљда и секој ден ќе е така:)
Фала ти многу!
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Планирам да го вадам пирсот на вегата затоа што телото ми го исфрла веќе, ме интересира после колку време ке можам да се пирсам пак на истото место?
Можеш ти уште идниот месец , ама не би ти препорачал.
Држи го бар година време чисто тоа место , да се опорави тотално .
Може да има компликации ако веднаш ставиш , да ти загнои моментално , да ти се подуе , да ти се оштети некој нерв попатно.
Затоа подобро немој, стави си на другата веѓа ако толку ти е мерак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom