Пеги?

J

JOEY JORDISON

Гостин
Да, ама понекогаш тие бабини деветини помагаат многу повеќе отколку доктор, така што не можеш да тврдиш нешто што не си го пробал, јас лично имав пеги на лицето и ниту една крема што ми ја препорача доктор не ми помогна, дури и тој ме советуваше да пробам со некој од домашните рецепти и навистина ми помогна, па сега ти уште викај дека се бабини деветини! :salut:
Бај д веј таа кремата што си ја ставил зарем не прочита дека е не база на природни билки?? Тоа ти е исто место сам да си направиш некој истото ке го направи и ќе ти ја опне цената...ајт позз
Токму знаев дека ова ќе го пишеш ...Ама Ајде Терај Филмот Пеги Гирл

Хулк Инаку купи ли тоа што ти требаше Колку Пари те Фати ?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Токму знаев дека ова ќе го пишеш ...Ама Ајде Терај Филмот Пеги Гирл

Хулк Инаку купи ли тоа што ти требаше Колку Пари те Фати ?
Сори, ама никој не ти дава за право да ме викаш така....точно е дека напишав дека ИМАВ ама сега веќе немам таков проблем, можеби 2-3 што ми останале
Ти да не ја имаш испробано кремата случајно?? :pos2:
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ја имав одамна пеги на лицето, немав којзнае колку многу ама сепак ми сметаа, пробав повеќе креми ама единствено што ми помогна беше кремата на Vichy побарај во аптека ќе најдеш сигурно зашто одамна беше, исто така користев и специјално направен крем од билки против пеги. Дополнителен совет пегите најмногу излагаат преку лето кога си на сонце затоа не се изложувај премногу на сонце и користи крема со висок заштитен фактор
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
You are welcome!!!
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
119
Поени од реакции
1
Пеги

Me interesira zoshto velat deka ako sakash na laser da odesh da gi chistesh treba +18? mozhe nekoj da mi kazhe detalno kako e toa i dali trajno ke gi iscistat i kolku e "sochna" cenata ako znae nekoja FALA mnogu
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Најпрвин добро погледни дали ја има темата и не отварај дупли теми, веќе имаш отворено една ваква тема, си требал да го поставиш го прашањето во истата
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
119
Поени од реакции
1
Ok girl_girl se nadevam sega kje mi kazesh.. :D Pa me interesirashe oti nekoi lujge mi velat za da pojdam na laser da mi se ischistat pegive trebalo +18 god ..? I sakav da prasham kaj ima takvi kozmetichki studia ili sho se... i kolku e "SOCHNA" cenata . ako znae nekoj da mi kazhe pred da se konsultiram so doktor oti seushte mi e rano ama me interesiraaat rabotite .. I ushte edno prashanje dali od ko che mi gi ischistat ke bide trajno ili ?
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
мене баш ми е симпатичен дечко со малце пеги,сеа нормално да нема претерано...нез зш можда дека симпатијата е со пеги па затоа...бај д веј Hulk ако немаш мн пеги уживај и не троши пари на ласери
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
119
Поени од реакции
1
E imam od SONCETO taka da sakam da gi ischistam na liceto samo :S
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Чек и ја ке отворам тема за пеги, а можда и две :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Пеги = cuteeee!

Немора да кажам дека мислам на девојки нели :)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Пеги = cuteeee!

Немора да кажам дека мислам на девојки нели :)
Да, не знам во што е проблемот, баш слатко изгледаат и нема потреба од никакви ласери, креми или не знам уште што...
 
S

smart ass

Гостин
Fala mnogu ke probam i ova, sepak nemam mnogu nadezh zatoa sto imam probano mnogu kremi Elea... I mnogu sum depresiven koga ke se poglednam vo ogledalo..

Уште еден доказ дека кампањата ти си МАКЕДОНИЈАА и ОД тебе зависи се џабе:vozbud:

Хулк па сега имаш фрки од пубертетот(има примери некои па се гледаат и свршуваат на себе:)),а пегите не се проблем никаков за да фанеш женска.

BTW.. Nekoi velat deka so laser se cistat dali e toa tocno?
Вака сега тука збориме за бранова должина,значи сончевите УВ зраци имаат бранова должина од 100 до 400 нанометри,нивните ефекти се познати еве како на пример со витаминот Д,но долгорочна изложеност е штетна сепак.

Што се однесува за ласериве па мора да имаш 18+ бидејќи најверојатно кај нашите козметички салони имаш кинески ласери кај кои брановата должина е слична на УВ...ако не и помала,а помала=поштетна:toe:

Колку што знам има сепак Ласери кои работат во бранова должина од 1100+ нанометри па т.е дефинитивно не се штетни на долг рок ако веќе се одлучиш за ласер-провери ја првен брановата должина,но мое лично мислење е дека не треба многу да се замараш-ете имаш креми и ако си пробал неколку и немало ефект не значи дека нема крема која ќе ти помогне тоест до организмот е,кај и да е ќе ја најдеш вистинската,а ете има и Опција да ги фрлиш парите за е*ано ласерско зрачење.

Сабер рајдер убаво кажа-немај мака и кулирај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom