Патување со автомобил Македонија -Црна Гора/Хрватска

Член од
25 август 2011
Мислења
7
Поени од реакции
4
Само што се вратив од Хрватска преку Албанија и Косово. Може да се влезе во Албанија на две места, едниот е преку Подгорица па према граничен премин Божај а другиот преку Бар или Улцињ према граничен премин Сукобин. И преку двата премина треба да се стигне до Скадар потоа до Lezhe, Milot, Rubit и се доаѓа до автопатот ( кој води до Kukes и рака на срце не сум видел подобар во нашево опкружување, тунелот од 6км е посебна приказна може да се носи со оној на Караванките, потоа доаѓа граничниот премин Morine/Vrbnica ( Косово) па Призрен, Урошевац - Скопје. Патот Божај - Скадар е ужасно лош и необележан ( во изградба е, симнат е асфалтот, што значи се вози по макадам се до Скадар). Албанија и Косово ги возев ноќе без никакви проблеми. Истава тура важи и обратно од Скопје према Црна Гора.
 
M

macgowan

Гостин
Значи автопатот до Кукс е готов скроз?
Ако имаше ставено на дикат,колку време ти требаше на враќање низ Албанија,мислам од ЦГ до Косово?
 
Член од
25 август 2011
Мислења
7
Поени од реакции
4
Значи автопатот до Кукс е готов скроз?
Ако имаше ставено на дикат,колку време ти требаше на враќање низ Албанија,мислам од ЦГ до Косово?
Dva , dva i pol saata.ti trebaat od Sukobin do Kosovo. Preku Bozaj ne ni pomisluvaj, patot e katastrofa.
 
Член од
5 септември 2010
Мислења
37
Поени од реакции
31
Ме интересира за колку саати би требало да се стигне до Црна Гора, како е подобро, преку Албанија или преку Косово да се оди, дали многу се чека на граница и патот дали има дупки... Годинава ако некој бил ќе му бидам многу благодарен ако го сподели неговото искуство... :icon_lol:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ме интересира за колку саати би требало да се стигне до Црна Гора, како е подобро, преку Албанија или преку Косово да се оди, дали многу се чека на граница и патот дали има дупки... Годинава ако некој бил ќе му бидам многу благодарен ако го сподели неговото искуство... :icon_lol:
Во Косово патот ти е тумби румби. Многу е лош. А Црна Гора по тоа кањоните и тесните патчиња да ти се сврти во глава. Јас би ти препорачал преку Албанија. Не сум бил од таму, но сигурно е бољи од овој пат.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво,

Ме интересира дали некој бил годинава до Црна Гора, преку Косово и Албанија? Каква е состојбата на патот и за колку време се стига до Херцег Нови со автомобил од Скопје?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Здраво,

Ме интересира дали некој бил годинава до Црна Гора, преку Косово и Албанија? Каква е состојбата на патот и за колку време се стига до Херцег Нови со автомобил од Скопје?
Преку Косово патот ти е заникаде. Ти препорачувам преку Албанија да одиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom