Патриотски разговори

Член од
12 март 2009
Мислења
19.863
Поени од реакции
15.814
Прочитај убаво што имам пишано:
„Ние за тоа имаме збор кој многу добро ја објаснува ситуацијата во којашто се наоѓаме, ропство“[
Како што кажав, ние дефакто се под ропство. Ниту демократијата на Грујо, ниту демократијата на Зајо нема да го смени тој факт. Државата ни е квислиншка творба и ниедна партија што ќе дојде на власт нема да го смени тоа. Што побргу тоа го сватиме подобро за нас. Борбата за власт на нашите партии е борба за индивидуални бенефити, пошто за државните интереси немаме право на глас.
ова е до нас самите, пред се поради нехомогена нација нема национална свест ниту за економски работи.. б.т.в., сега и Грција ќе се распродава, ама ако се земе колку долгови им простија и уште колку ќе им простат тоа се е ништо ... во оваа ситуација едино што би оправдал од партиите е да не се брза со никакви битни одлуки, типичен пример е овој од пред неколку дена, протерани симпатизери на Исил од Италија... сега Италија не ги апси ни го фрли нам костенот ( сега кога вујче отворено застана на иста страна со Исил и јавно кажа дека Исил не смее да падне)...
Не дека ако почне ВВ3 со нуклеарни оружја некој ќе биде поштеден, но може да има класична војна и да бараат топовско месо, исто како што некогаш земале деца за јаничари или најтазе мобилизациите во балканските војни...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.637
Поени од реакции
26.160
ова е до нас самите, пред се поради нехомогена нација нема национална свест ниту за економски работи.. б.т.в., сега и Грција ќе се распродава, ама ако се земе колку долгови им простија и уште колку ќе им простат тоа се е ништо ... во оваа ситуација едино што би оправдал од партиите е да не се брза со никакви битни одлуки, типичен пример е овој од пред неколку дена, протерани симпатизери на Исил од Италија... сега Италија не ги апси ни го фрли нам костенот ( сега кога вујче отворено застана на иста страна со Исил и јавно кажа дека Исил не смее да падне)...
Не дека ако почне ВВ3 со нуклеарни оружја некој ќе биде поштеден, но може да има класична војна и да бараат топовско месо, исто како што некогаш земале деца за јаничари или најтазе мобилизациите во балканските војни...
А која нација во светот е хомогена? Поготово во денешно време на интернет кога имаш мноштво информации. Интернетот за медиумите направил исто како протестантството за католицизмот. Денеска имаш мноштво на дезинформации, што значи мноштво „вистини“, и секој си застанува позади таа што му се свиѓа. Додека порано информацијата или дезинформацијата била една и позади неа сакале неќеле застанувале сите.

Демократизацијата прави поделба на народот и таков поделен е полесен за владеење. Жив школски пример е нашиот народ и тоа што се случува во нашата држава. Брат со брат не збори заради партија. Веќе дојдовме до степен да се спремни да убиваат за партија.

После таква една поделба паѓа моралот, се губи чувството на патриотизам, националните чувства слабеат. Се појавуваат девијации во општеството, па дури и тие девијации почнуваат да се наметнуваат како нормални. И тоа не е само кај нас, така во сите земји кои ја прифатија западната демократија. Еве земи ја за пример западна Европа, што мака мачи со бегалците, се случуваат масовно силувања, улична правда во муслиманските гетоа, па дури и спроведување на шеријатски закони, а тоа све немо и немоќно се гледа од домицилниот народ на тие држави. Дури и ги спонзорираат, мислејќи дека ако им дадат пари за живот нема да прават проблеми.

Либералонацистите, ги користат сите најдолни методи за да останат на власт под плаштот на демократијата, поимот демократија е толку девалвиран што го користат и за воените интервенции на западните општества (на пример демократизациите на Ирак, Либија, Авганистан кои донесоа милиони жртви) .

Проблемот што го кажуваш не е само наш и не е само кај нас. Ниту Грците што ги збориш не се поштедени. Види што им се случува со бегалците. Они се први на удар. Светот воопшто се соочува со криза. Превирања се случуваат и во самата структура на ЕУ и НАТО, и во самите западни развиени држави. Полека националната свест почнува да се буди, луѓето стануваат свесни за проблемите со коишто се соочуваат. Заигра мечката и во нивниот двор. И покрај демонизацијата на националистичите партии и национализмот воопшто, националистичките партии во Европа се во подем. Па така и кај нас ќе почне да јакне национализмот после години на апатија.
 
J

joe.b

Гостин


Јас мислам дека ова друштво ни самиот ѓавол не би го собрал заедно.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Не сум во тек, што е финтава со Халкидики и Вмро?
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Не сум во тек, што е финтава со Халкидики и Вмро?
Orgii imalo na halikidiki. Epten merakliski.

Nego ajde pobitno e sto nekoj se ebel na halikidiki nego sto Zaev vo Svajcarija im dava kolektiven blowjob na albancite za da glasat za nego. Vo bilo koja druga zemja toj bi dobil zabrana za vlez vo drzavata a ovde se kanditira za premier vo drzava koj toj saka da ja unisti.

Albancite od druga strana se komedija. Uspevat vo ista recenica na fb komentari da napisat vise pravda za diskriminiranite albanci i slavo-bugarski kolonialisticki rezim na grujo.

Pazi go sakat Zaev satoa sto ocenile deka toj ke ja uniste Makedonija pa satoa e nivniot heroj. A se krijat demek site se za ramnopravnost. Ednite sakat da ja unistat drzavata a drugiot saka fotelja a Nitu ednite nitu drugite ne veruvat vo svojte prikaski. Spanska serija moze voda da im nose
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Orgii imalo na halikidiki. Epten merakliski.

Nego ajde pobitno e sto nekoj se ebel na halikidiki nego sto Zaev vo Svajcarija im dava kolektiven blowjob na albancite za da glasat za nego. Vo bilo koja druga zemja toj bi dobil zabrana za vlez vo drzavata a ovde se kanditira za premier vo drzava koj toj saka da ja unisti.
Taкви ко него утре и влада ќе напрат со подпредседници и министри команданти на УЧК и ОНА и ќе дозволат да се градат споменици на паднати борци на ОНА низ Македонија и да се преименуваат школи и улици и креваат двоглави орли и веат албански знамиња низ државата!
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Taкви ко него утре и влада ќе напрат со подпредседници и министри команданти на УЧК и ОНА и ќе дозволат да се градат споменици на паднати борци на ОНА низ Македонија и да се преименуваат школи и улици и креваат двоглави орли и веат албански знамиња низ државата!
Za Ramkoven dogovor si cul neli? Gruevski ne go izmislil toj dogovor nego e prinuden da igra po toj sistem.

Zaev koga bi dosol na vlast spomenici na uck se nas najmal Problem.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Za Ramkoven dogovor si cul neli? Gruevski ne go izmislil toj dogovor nego e prinuden da igra po toj sistem.

Zaev koga bi dosol na vlast spomenici na uck se nas najmal Problem.
зато и велам, тие не разбираат дека премијеро беше под огромен притисок од НАТО ЕУ и Америка да мора да ни става команданти на УЧК за министри за одбрана за подпреседници па да дозволи да се градат споменици на борци на УЧК и да званичен јазик во западна македонија биде Албански и да се вејат албански знамиња слободно и во Битола и во Тетово и Дебар Струга Кичево Гостивар Скопје....
Али заев никој не го тера а тој вели дека ќе продолжи со соработка со Албанци иако Меркел не му нареди така да прави
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Orgii imalo na halikidiki. Epten merakliski.

Nego ajde pobitno e sto nekoj se ebel na halikidiki nego sto Zaev vo Svajcarija im dava kolektiven blowjob na albancite za da glasat za nego. Vo bilo koja druga zemja toj bi dobil zabrana za vlez vo drzavata a ovde se kanditira za premier vo drzava koj toj saka da ja unisti.

Albancite od druga strana se komedija. Uspevat vo ista recenica na fb komentari da napisat vise pravda za diskriminiranite albanci i slavo-bugarski kolonialisticki rezim na grujo.

Pazi go sakat Zaev satoa sto ocenile deka toj ke ja uniste Makedonija pa satoa e nivniot heroj. A se krijat demek site se za ramnopravnost. Ednite sakat da ja unistat drzavata a drugiot saka fotelja a Nitu ednite nitu drugite ne veruvat vo svojte prikaski. Spanska serija moze voda da im nose
Кој правел оргии, каде може да се прочита веста?
Дај нешто пикантерии, досадно е само чиста пилитика.
Политика и секс идат заедни

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Не сум во тек, што е финтава со Халкидики и Вмро?
Поранешен разузнувач во својата вила на Халикдики организирал геј забави за некои пратеници и министри од ДПМНЕ. Ги снимал тајно, а потоа со истите тие снимки ги уценувал и изнудувал пари.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Извор: Саше Поликлинико виа Ал Џазаира.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Извор: Саше Поликлинико виа Ал Џазаира.
Неќе да е изворот пликлинико. Најверојатно изворот е разузнавачот Ефремов, поради тоа се води случај во јавноста познат под името Шпион, а тој е осуден на 15 години затвор. Се шушка дека за време на предизборнава кампања ќе се појават на јутјуб педерските забави од Халкидики на некои министри и пратеници од ДПМНЕ.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Првпат беше спомнато во емисијата на Ал Џазаира за Ефремов, во коментар, нејасно дали од судските документи или став на тој што ја правел емисијата. Многу месеци поминаа и деновиве Поликлинико го „популаризираше“ тоа и одеднаш цел партиски врв станаа педеришта по пат на echo chamber од страна на шарените.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Orgii imalo na halikidiki. Epten merakliski.

Nego ajde pobitno e sto nekoj se ebel na halikidiki nego sto Zaev vo Svajcarija im dava kolektiven blowjob na albancite za da glasat za nego. Vo bilo koja druga zemja toj bi dobil zabrana za vlez vo drzavata a ovde se kanditira za premier vo drzava koj toj saka da ja unisti.

Albancite od druga strana se komedija. Uspevat vo ista recenica na fb komentari da napisat vise pravda za diskriminiranite albanci i slavo-bugarski kolonialisticki rezim na grujo.

Pazi go sakat Zaev satoa sto ocenile deka toj ke ja uniste Makedonija pa satoa e nivniot heroj. A se krijat demek site se za ramnopravnost. Ednite sakat da ja unistat drzavata a drugiot saka fotelja a Nitu ednite nitu drugite ne veruvat vo svojte prikaski. Spanska serija moze voda da im nose
Не е битнo штo некoј се плескaл вo гaз? Не ти сметa дa глaсaш зa тaкoв чoвек? Ту бре штo пaтриoт ќе беше. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom