Патот до ЛОИ ЛОНДОН 2012

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.716
Поени од реакции
6.654
I Slovenija ja tepa Ungarija,toa ne ni odi voopsto vo Prilog,ako utre pobedat,ke bidat pred nas plasirani na EP,sto znaci deka avtomatski gi gubime sansite za OI!
Пу да тибам словенците мајстори се некого да заебат, а нив да не им треба. Ај да ги видам Шведска така нека изиграат утре!? Ја зебаја така Србија во фудбал, за бараж еве сега и напраја услуга на Хрватска :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.538
Поени од реакции
69.366
Пу да тибам словенците мајстори се некого да заебат, а нив да не им треба. Ај да ги видам Шведска така нека изиграат утре!? Ја зебаја така Србија во фудбал, за бараж еве сега и напраја услуга на Хрватска :)
Брат и они си се борат за ЛОИ...



Лоша е многу ситуацијата за нас...

Група А
Србија 7
Германија 5
Данска 4
Македонија 3
Полска 3
Шведска 2



Група Б
Шпанија 7
Хрватска 6
Словенија 4
Унгарија 3
Исланд 2
Франција 2

Добро е што Словенциве на крај играат со Шпанија, и МОРА да загубат...
Лошо е што Шпанија е веќе пласирана и можеби ќе тактизира, мада не верувам дека ќе остави се на случајноста и сигурно би сакале како први да влезат во полуфиналето.

Е сега на нас ни оговара и Унгарија да ја тепа Хрватска за да ја премине Словенија на табелата, и Франција да го тепа Исланд за да ја премине Словенија...
Словенија највеќе може да падне до 5-то место ако сите резултати излезат во наш прилог...
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.344
Поени од реакции
290
Ako utre izgubat slovencite,izgleda vo megusebna so nas ke resavame koj ke odi na OI (i dvete ke bideme 4-ti vo grupata)
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.344
Поени од реакции
290
Toa ni odi nas vo prilog,ako tie zagubat utre ,a nie ja dobieme Srbija,bi imale bod pred niv,i verovatno ako sme na isti mesta vo grupite (4to) bi bile pred niv plasirani..Jas mislev deka se razigruva za plasman se do 12 to mesto,gresam izgleda...Sorry!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Словенија мислам дека нема да загуби од Шпанија. Шпанците ќе гледаат да одморат некои играчи, слично како и Србите. Воопшто не им е битно дали се 1 или 2, затоа што во таа наша група нема послаб/потежок противник. Крај краева, ако се гледа тоа, во нашата група најверојатно 2 ќе бидат Данска(Македонија:D), па ќе гледаат да ги одбегнат, затоа што објективно се подобри од Србија. Плус во прилог им оди тоа, што немаат ден одмор. Не знам, ќе видиме што ќе испадне. Да се надеваме дека ќе тепа Шпанија.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.538
Поени од реакции
69.366
Со победа над Србија сигурно сме трети во групава со доопнителен меч за 5-то место.
Но тоа не е толку важно, колку што е важно дека ќе бидеме и пред Полска и пред Гермнанија.
Да победеа грдите Французите, со победа наша над Србија и пораз на Словенија веќе ќе имавме обезбедено место во квалификациите за ЛОИ.

Сега сепак сме во многу подобра ситуација него вчера :D
Но за секоја комбијнација ни треба победа над Србија. Ако Словенија изгуби од Шпанија, и Унгарија тепа со Хрватска, ондак одново е готово во наша полза :D

Ако Шпанија ја тепа Словенија, Хрватите ќе играат со втор состав па се отвора шанса Унгарија да си тепа поштено..
И ова да не се случи, пак би имале меч со Словенија за петто место кој ќе решва кој ќе оди на ЛОИ.

И тој да го изгубиме, ако СРбија освои, пак ќе идеме у квалификациите :D
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Ако земеме 5то место сигурно одеме на ЛОИ?
Друго ништо не не интересира?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Ало акок да си бидеме 3-ти оп за 5-место оп на квалификации оп на Олимпијада а а а )
Игорче на фејсбук,значи со 5то место одиме на квалификации.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.538
Поени од реакции
69.366
Абе читајте ме да ве ебам :D

Погоре напишав се...

Шпанија води со Словенија.
Шпанија ќе биде сигурно прва, и Хрватска нема никакви мотиви вечер, па ќе игра со втор состав. Ако Унгарија ја тепа Словенија ќе ја прескокне на табелата.
Со наша победа над Србија и победа на Унгарија, ќе играме за петто место со Унгарија и без разлика што ќе направиме, ние сме веќе во квалификациите за ЛОИ!
Во спортивно ќе мора да ја тепаме Словенија во борбата за петто место.
Но и таму да изгубиме, ако Србија освои, повторно ќе отидеме во квалификациите...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.247
Поени од реакции
8.333
Ако сме 5ти на ЕП тогаш во ОИ квалификации ќе играме со Шпанија, Исланд, Бразил. Во Шпанија се игра помеѓу Април 6ти - 8ми 2012
Oва го начекав на твитер...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom