Парфеми

Член од
29 август 2012
Мислења
5
Поени од реакции
1
KING.jpg Дали некој знае каде можам да го најдам парфемов ? Или под кој бренд спаѓа .. ? Не знам дали е соодветна темава тука да прашам.. ама очајно ми треба помош :(
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Прегледај го приврзокот 77501 Дали некој знае каде можам да го најдам парфемов ? Или под кој бренд спаѓа .. ? Не знам дали е соодветна темава тука да прашам.. ама очајно ми треба помош :(
Ви било која аптека на Зегин.
Алкалоид го произведува.


Он-тема.

Во последно време: Bvlgari - Jasmin Noir
Стандардно: Calvin Klein - One
Фенси кога заробувам: Lancome - Tresor
 
Член од
21 март 2012
Мислења
31
Поени од реакции
2
creed Aventus definitivno nesto najdobro sto sum koristel nisto ne e slicno kako ovoj parfem ako ste vo sostojba od ebay bar sample od 2ml naracajte nema greska parfemot ,od dizajnerskive kuki definitivno dior homme intense
 
B

babsyy

Гостин
Се мислев помеѓу jour и nuit, за на крај да си го земам вториот. Првиот е понежен за преку ден, вториов ми влага у ноќна комбинација. Да беше малку подолготраен кет делуксот at night, ќе го земев, го обожавам тој мирис.





Мерцедесот го немаше во Еликсир (само во Космо го видов), си го планирам за деновиве, па со него конечно да си ја заокружам годинава. :love:
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
94
Поени од реакции
11
probajte go Space bomb - Victor Rolf...mn ubav i specificen miris...go imase na free shop Tirana na aerodrom..ovde ne go imam videno
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Препорачајте некој добар парфем за машко :)
мене лично ми е избор број 1 на локситан (l'occitane) со арома на ветивер. истоимен дуќан имаат во рамстор во центар на приземје. цена, .......... 50 еврејчиња за 100 мл
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.241
Поени од реакции
108.142
не е толку важна цена... до сега имам користено givency play, boss orange и givenchy neo.. па дајте некои различни од овие.
Bvlgari aqua marine
Овој ти е така по зимски и доста е добар. Инаку кажи ми како си задоволен од Givenchy play, јас сакав тој да го земам сега? Или тој или Givenchy blue...
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.737
Поени од реакции
2.187
Bvlgari aqua marine
Овој ти е така по зимски и доста е добар. Инаку кажи ми како си задоволен од Givenchy play, јас сакав тој да го земам сега? Или тој или Givenchy blue...
Givenchy play е супер и ти го препорачувам

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5020X using Tapatalk
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.737
Поени од реакции
2.187
Bvlgari aqua marine
Овој ти е така по зимски и доста е добар. Инаку кажи ми како си задоволен од Givenchy play, јас сакав тој да го земам сега? Или тој или Givenchy blue...
Не ме воодушеви Bvlgari Aqua marine... Givenchy play пак ќе земам :D
 
B

BooBojan

Гостин
Armani black code men
Колку пари е и каде би можел да го најдам по Скопје, дали добро мириса?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
314
Поени од реакции
165
Momentalno koristam:
1. Calvin Klein Euphoria intense (favorite mi e)
2. Lacoste White
3. Bvlgari Aqua
 

Kajgana Shop

На врв Bottom