Партнер со тетоважи

Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
А за вкус не се расправа, индивидуална работа.
Точно!
Ама ако ја имаш “Читачката” со Вилер конци, и златна барокна рамка опната у дневна…

Тогаш сигурно знам дека не го знаеш Пол Ди Ано…
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
661
Поени од реакции
1.434
Армбенд со ова може доста добро да се изведе, не мора комитски тетоважи да ставате, слобода или смрт, кој го смени името да муебам матер, може со троа вкус да покажете почит кон грутката.... тинк глобал ект локал вит а глобал перспектив....

1710087045772.png
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.478
Поени од реакции
9.430
Точно!
Ама ако ја имаш “Читачката” со Вилер конци, и златна барокна рамка опната у дневна…

Тогаш сигурно знам дека не го знаеш Пол Ди Ано…
Ич не ме знаеш мене другар, да ме знаеше баш ова немаше да го пишеш.
Дома во рамка ми се само 30 луѓе кои биле значајни или се сеуште на некое поле, а мене ми се омилени, ги сакам и почитувам. На другата страна ми е Џокерот на платно. И тек тук некое постерче од ноари. Како било, пак не ми кажа зошто стил сум немала ако сакам таква тетоважа?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
Ич не ме знаеш мене другар, да ме знаеше баш ова немаше да го пишеш.
Епа нормално дека не те знам! (Фала Богу)

Ја не разбирам што е проблемов што се препознаваш во секој мој пост! Што реагираш како лично да сум те прозвал?!

На крај краева дури и да те знаев(не знам што функција тоа би било), пак ќе го напишев истово! 1.Затоа што е така! 2.Зошто не беше конкретно за тебе напишано! Тоа што ти си се препознала, па сега се правдаш не е моја ствар! Не треба ни мене да ми се објаснуваш. Зошто побогу?
Дома во рамка ми се само 30 луѓе кои биле значајни или се сеуште на некое поле, а мене ми се омилени, ги сакам и почитувам. На другата страна ми е Џокерот на платно. И тек тук некое постерче од ноари.
No one cares!
Next…
Како било, пак не ми кажа зошто стил сум немала ако сакам таква тетоважа?
Ни првиот пат не сум ти рекол “дека немаш стил”!
Кажав и зборував воопштено кон припадничките на понежниот пол, дека тетоважа на “тоа и тоа место” е крајно некреативно, неоригинално, досадно, сто пут виџено, аматерски, и “сакам да се тетовирам, ама не знам шо, или можда и нејќам, ама ќе си ставам некое мало знакче на зглобот оти сите така прават па ќе бидам ин”
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.257
Поени од реакции
5.339
Одбивни ми се тетоважите
Секогаш се смешкам во себе за муабетите за инспирациите или симболиките позади тетоважите. Впрочем тетоважите ми се најдосадни и ми укажува дека луѓето немаат некоја суштина во своите карактери.

Велам најдосадни затоа што нема никаков основ за нив, затоа што постојат други начини каде што инспирацијата може да се насочи во друг правец, нешто што ќе остави траг од краткиот ни престој тука.

И јас имав некој поттик и истиот тој го насликав (научив нови вештини) и сега имам мое уметничко дело во дневна за кое што сум горд секој пат кога ќе го видам.
 
Член од
5 февруари 2024
Мислења
147
Поени од реакции
239
@Хоуп да го парафразирам постот што го избриша исто ко телемитот што се наљути па ме предупреди:вонзем:

Не е офф топик ако индиректно ти посочам дека си NPC за твојот избор на тетоважа.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.623
Поени од реакции
6.057
Тетоважи ми се ептен блјак. Ко че ми текни дека на времето планирав да тетовирам мисла од Аристотел на грчки македонски и латински со сино мастило на грбот, си велам ват д фак Византиец, шо мислеше. Арно шо немав пари да го преземам потфатот.

Посебно при секс ми смета, пошто ко облечени се и ич не убо личи. Ако е некоја мала тетоважа, се трга некако, ама по правило после идат 3 помали, па 1на поголемка и на крајот телото ко канвас и е. Секој нека си прави што му чини. Мене ми е поубо бело голо месо ко че се слечи пред мене. Де густибус нон ест диспутандум.

Тетовирани стоп, со тоа валканиците по кожата. Она од велес ја замислувам ко вие тетките - само плус со тетоважи.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
430
Поени од реакции
1.720
замисли ја има тетовирано баба и' кај срцето и кога сте у мисионерска, таа те гледа право у очи, никад нема да ми се дигне поише.........
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.002
Поени од реакции
681
Тетоважи немам ни јас, ни жена ми. Не ме палат нешто баш, али несунчани линии... тоа ме пале.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.405
Поени од реакции
22.970
замисли ја има тетовирано баба и' кај срцето и кога сте у мисионерска, таа те гледа право у очи, никад нема да ми се дигне поише.........
jikjj.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom