Паркови за одмор на пензионери и прошетка со внучиња!

Член од
4 февруари 2013
Мислења
3
Поени од реакции
2
Компјутер за секоја баба - проект на владата на република македонија :D
Добро би ми дошло комјутер, зошто да не. За сите! Вака со сестра ми полесно контактираме, не трошиме за телефон. Куманово е блиску ама ги чувам внуците и не можам често да одам.
:(
--- надополнето: 4 февруари 2013 во 20:49 ---
Знаев дека таму немаат парк. Исто гарант нема парк ни во Карпош, ни во Струмица. За греови се.
Не знам каде живеете Вие, но навистина е убаво кога имаш каде да излезеш, да прошеташ и да се измешаш меѓу луѓе.
Далеку од тоа дека во Карпош нема паркови. Убава населба е.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Добро Г-ѓа Сунчица, импресивно од прв ден на форум да пишувате брзо и лесно да се снајдете со подфорумот дом и семејство и отварање на тема како пензионерка.
Мој длабок поклон.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
А само пензионери и внучиња ли смеат да се шетаат низ тие паркови?
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
Добро Г-ѓа Сунчица, импресивно од прв ден на форум да пишувате брзо и лесно да се снајдете со подфорумот дом и семејство и отварање на тема како пензионерка.
Мој длабок поклон.
Ако г-ѓата Сунчица е пензионерка, не значи дека не знае да работи на интернет.. Баш напротив, таа е чекор напред со технологијата!! :D
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Па нашата почитувана влада отвори бесплатни нет кафулиња за лица постари од 60 години во првата програма во 100 чекори. Мислам дека некаде 78 чекор беше тој.
Можеби госпоѓата токму тука ги совладала вештините на интернетот.
Да живее премиерот.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Јас сум пензионерка и често шетам со внучињата во паркчето кај нас. Морам да ги пофалам надлежните во Автокоманда за направеното паркче со клупи, зеленило и убав поглед. Секој ден кога времето го дозволува тоа се шетаме со моите две внучиња тука.

Не знам какво е вашето искуство, ама кај сестра ми на пример нема нешто слично и нема каде да се прошета.

;) Имам среќа што живеам во урбана населба!
Сунчица, јас сум млада мајка на 7 деца и редовно се шетам во паркот со дечињата. Премиерот ми додели доживотна плата во износ од 500 000 евра дневно, а општината дополнително ми дава 300 000 неделно. Со воодушевување чекам да ми пораснат децата, да ги стават во администрација, луѓе да ги направат. Ајде поздрав, се брзам, мора да го надојам најмалото. ВМРО закон!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom