Паркети

Член од
9 мај 2008
Мислења
184
Поени од реакции
7
"мама се лечит по лудници ,а бате се тепа на утакмици, тате го заклаја во Либија, а Цеца е тешка орос***а

мојот живот нема веке смисла пелените ми се жива кисла а не е тука мама да ме слечи мочта почна на к***то да ме печи"

``сега баба се дрогира секој ден а дедо мисли е спајдермен тета се обеси на гредата а јас не сум цицан од средата``

Одлични се дечките
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Закон си се Паркети бе на чело со Саше комшијата мој (пејачот) али Симсо гитаристот нај луд од сите му е.
Видете го ова и се ке ви биди јасно :pos2:
http://youtube.com/watch?v=0ll5IARNegI
антипатични се и кретени ме нервираат ептен.Овој типов шо е у главна улога на клипов како наркоман а после тоа тој другиот со шнолата кака дебил некој сеа ке идиме вамо тамо. Уееееееее стопанката да ти .......
 
Член од
26 август 2008
Мислења
88
Поени од реакции
3
Не се најлуди но се едни од нив дефинитивно.
Текстовите им се да паѓаш од смеење... незнам за вас ама јас ги обожавам :smir:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Глупости, глупости, глупости..Ептен ми се антипатични и аман веќе луѓево не знаат више како да се доглупираат -.-

„мама се лечит по лудници ,а бате се тепа на утакмици, тате го заклаја во Либија, а Цеца е тешка орос***а “

На што личи ова, мислат дечките дека се многу интересни?:uvo: Само безвезни бламажи и глупирања за да се привлече внимание...Еееех до кај стигнавме, свашта :nesvest:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
88
Поени од реакции
3
Глупости, глупости, глупости..Ептен ми се антипатични и аман веќе луѓево не знаат више како да се доглупираат -.-

„мама се лечит по лудници ,а бате се тепа на утакмици, тате го заклаја во Либија, а Цеца е тешка орос***а “

На што личи ова, мислат дечките дека се многу интересни?:uvo: Само безвезни бламажи и глупирања за да се привлече внимание...Еееех до кај стигнавме, свашта :nesvest:
За вкусовите не се расправа... то шо ти е тебе глупо можит на некој им е откачено
И мене не ми се свиѓа турбо фолк и нивните к*рварски текстови па не плукам по тоа
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
За вкусовите не се расправа... то шо ти е тебе глупо можит на некој им е откачено
И мене не ми се свиѓа турбо фолк и нивните к*рварски текстови па не плукам по тоа
Точно, за вкусовите не се расправа и јас воопшто не се расправам..Само темава е за да се даде свое мислење, и јас го дадов своето..Ако има луѓе на кои им се свиѓаат, нивна работа :toe:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Паркети стварно знаат да направат добра журка.Во јуни бев во кратово каде што имаше жива свирка паркети и си поминав екстрааа!!!!До тогаш не ги ни знаев ни ги слушав, но отогаш музиката нивна не ми излегува од глава дечките се закон:pipi:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
parketi se sranje. Rok agresori se sto put bolji ama ne se tolku poznati. jebi ga.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Искрено не ми се свиѓаат.. незнам едноставно не ми одат по стилот на музика што го слушам:toe:
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
премногу звучат препотентно и претенденциозно.сакаат да освојат се,а уствари многу губат со нивната амбиција.еве,на пример т.б. трачери барем некогаш ми биле интересни,сега и не баш.
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
премногу звучат препотентно и претенденциозно.сакаат да освојат се,а уствари многу губат со нивната амбиција.еве,на пример т.б. трачери барем некогаш ми биле интересни,сега и не баш.
Паркети постојат бар 15 години, ако не и повеќе. А за бенд што постои толку долго а стана познат последнава година поради една песна, е глупаво да кажеш дека се препотентни и претенциозни.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Паркети постојат бар 15 години, ако не и повеќе. А за бенд што постои толку долго а стана познат последнава година поради една песна, е глупаво да кажеш дека се препотентни и претенциозни.
Се согласувам. Постојат околу 15 години, а сега почнаа да се прославуваат.
И не, не се премногу амбициозни. Интересни се, уникатни и знаат да направат невидена журка.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Журките се крај! :)

Покрај Суперхикс, луѓево праат невидена атмосфера.
 
Член од
4 март 2008
Мислења
261
Поени од реакции
10
Се согласувам. Постојат околу 15 години, а сега почнаа да се прославуваат.
И не, не се премногу амбициозни. Интересни се, уникатни и знаат да направат невидена журка.
Абе не почнале да се прославуваат, почнале да се комерцијализираат за пари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom