Парагвај - Шпанија | 1/4 финале | 03.07.2010 |

Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
браво за парагвај ме одушевија(иако губеа) ама сепак колку време им даваа отпор на шпањолциве...
а тоа со пеналите...но комент...ја оштетија шпанија требаше уше 1 пенал ама судијата немаше гз да покаже пенал пак
шо е многу многу е:toe:
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
не не..Фабре место Бускец, а Чаби да оди како ДМ..
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Што се расправате за џабе пак ќе си оди со истата формација.Пак против Германија која има убиствена контра мора со двајца ДМ.Ај ај само Торес нека влезе во форма.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Да де, Фабре на местото на Чави, Чави како плеј, бускетс под нив, Алонсо на клупа и мераци. :pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас мислам најпаметно ќе биде играта да биде поставена со иниеста и чави на линија..чаби зад нив..и по крилата силва лево и навас десно...шпиц виља..според мене оваа е најдобра комбинација за составот во овој момент...
Сликовито:
----------------------------Чаби Алонсо--------------------
----------------Чави-------------------------Иниеста---------------
----Навас---------------------------------------------------Силва-----------
----------------------------Виља---------------------------------------
Иако морам да напоменам дека Бускетс игра одлично во ова СП..само не знам зошто го омалажувате??...еден пас го немам видено да згреши..покрива одлично...нема изгубена топка за него и плус никогаш го немам видено да му ја одземат...не знам што очекувате од него??..да дава маестрални пасови од типот на чави??...како чави нема да се роди играч во средниот ред(можеби пирло)...едноставно видете при голот на виља кој му ја пушти топката со пета на иниеста пред овај да ги летни двајцата!
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Бускетс-Алонсо се пар кој не се менува.Е сега мислам дека пак Торес ќе стартува,башка и на Германциве ги :drk:пред 2 год.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Навас и Силва...не фала...Фабрегас е човекот..кога влезе на местото на Торес и кога Вила отиде на местото на Торес како шпиц, веднаш се разиграа Шпанците.

Исто може и Лоренте на местото на Торес(едноставно не му оди на човекот), а Лоренте е смрт за противничката одбрана кога се во прашање нафрлените топки..

Значи Шпанија имаат фудбалери со кои може да ја направат секоја можна формација, селекторот е тој што треба да ја одбере најдобрата..

Да сум јас би го играл Иниеста лево, Педро десно, Вила шпиц, Цеск и Чави у средина и Бускец/Чаби ДМ..
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Да де, Фабре на местото на Чави, Чави како плеј, бускетс под нив, Алонсо на клупа и мераци. :pos:
Ептен си смешен. Ја мислим дека уште еднаш треба да го напишеш постов, уште другиве не ја сфатија твојата “духовитост“.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
браво за парагвај ме одушевија(иако губеа) ама сепак колку време им даваа отпор на шпањолциве...
а тоа со пеналите...но комент...ја оштетија шпанија требаше уше 1 пенал ама судијата немаше гз да покаже пенал пак
шо е многу многу е:toe:
Па и на Парагвај пеналот требаше да се повтори ако гледаме според правилата, двајца играчи на Шпанија истрчаа пред време.
Во тој случај немаше да се случи пеналот на Шпанија и се ќе беше поинаку.
Жал ми е за Парагвајците ама тоа е тоа.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Е вакви победи мразам и мислам дека дојде време Шпанија да си оди дома. Ке навивам за Германија да ги згази Шпанциве :vozbud:
+ Ке ни фали на трибини









Реакција после промашениот пенал


:drk:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Потајно се надевам дека покрај Италија можат и Шпанциве да ги дигнат на клоце швабиве.
сигурно ова е најмоќниот состав на фуријата на сите времиња кој излегол на СП, најмалце заслужувааат финале.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Педро!Педро е тој што ја направи разликата.
Кого било да ставеше од Силва,Мата,Навас или Љоренте,ќе им требаше уште 10 години да дадат гол.

А за Виља немам зборови,моментално најдобриот шпиц.
Не бе брат, кој и да влезеше од другите ќе беше иста разликата. Сите се крила! Друг некој и ќе погодеше и ќе ствараше повеќе шанси.

Едно крило таму, на другата страна Иниеста у средина Виља... истото може да го игра и од старт... Иниеста и Виља по страни, Торес у средина, а не Торес и Виља да идат по страни а у шеснаесетник празно.

--- надополнето ---

Мило ми е шо мислиш. И тоа е нешто.
Па искрено со идиотизмов што го покажувате вие би ја ставиле цела Барса у игра... какви глупи споредби еј!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom