Панки (Куку Леле)

Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Значи прв пат го видов у охрид глеам панки ке биде од куку леле и идам јас у планет ( "дискотеката" )и панки доага со уште еден сајзерист и почиња турбофолк алииииииии ич не му чуе... све живо и диво пееше и го глеам сеа и по скопскиве село дискотеки си тезгара... што се деси со човеков ? не беше он некој угледен пејач у Македонија ?
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
пушти го чоекот нека напрај пара бе
ќе се попалат селанчиња за него
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Ни прв ни последен, незнам шо ве чуди толку....Кај нас најмногу пара се зема од турбофолк, а кој денес не сака полн џеб?
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Значи прв пат го видов у охрид глеам панки ке биде од куку леле и идам јас у планет ( "дискотеката" )и панки доага со уште еден сајзерист и почиња турбофолк алииииииии ич не му чуе... све живо и диво пееше и го глеам сеа и по скопскиве село дискотеки си тезгара... што се деси со човеков ? не беше он некој угледен пејач у Македонија ?
Хаха...Веројатно сфатил дека најдобар начин да преживееш од музика во напатенава ни земја е да си турбофолкер и да палиш и гасиш низ дискотекиве.Не се замара со пишување на текстови, со компонирање и аранжирање , ниту пак се замара со барање на спознори да издаде ЦД, видео или што и да е.Просто го зима сајзеристот под рука, микрофонот у рука и забавља напатен народ кој едвај чека да дојде петок, сабота, да се начука со хитовите на Цеца и Аца Лукас и да заборави на сите проблеми.
Му се исплати бе, гајле му е.И колку и да е трагично погоре напишаното, толку е за жал и вистинито.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Значи прв пат го видов у охрид глеам панки ке биде од куку леле и идам јас у планет ( "дискотеката" )и панки доага со уште еден сајзерист и почиња турбофолк алииииииии ич не му чуе... све живо и диво пееше и го глеам сеа и по скопскиве село дискотеки си тезгара... што се деси со човеков ? не беше он некој угледен пејач у Македонија ?

абе он никад не бил угледен пејач,а неможе ни да биде. Нема гласовни способности,понашање тапа. Никад не сум го сакал и ова не ми значи ама буквално ништо во животов.
 
S

StormRage

Гостин
види... изгледа дека во турбо фолкот се парите ова време... така да...
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Изгледа од кога го фатија за кредитните смени фазон:). Јас зимоска прв пат бев на негова свирка и видов дека не е тоа оној Панки што беше некогаш. Ама негово право. Сигурно сфатил каде лежат парите од свирки кај нас. На крајот на краиштата за жал тоа го бара народот.
 
C

cige

Гостин
Абре кога Дуле&Коки почнаа со шабанарија па што остана за другите:toe:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Playin' for fun doesn't pay the bills.
Мудро кажано.

Иначе фала богу дека од турбофолкот може да се извади најголма паричка. Ќе ми дојде некој пијан бизнисмен и ми лепи иљадарка на чело и ми вика свири ми ја таа и таа песна па ај кажи после дали нема да ја свирам! Бенд составен од клавијатури, бубањ, пеач, гитара наречен "Фенси бенд" и вака... двајца тројца од бендот знам едниот на сајзер од одамна си пичи фолкче дека тоа му е живот, гитаристот претходно свиреше во alternative grunge бенд, бубњарот беше поранешен бубњар на hardaced па ај види до кај дошле, ама затоа сеа си пичат по свадби и уво не ги боли си зимаат кеш и гајле им е. Турбофолк бенд FTW!
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.944
Значи прв пат го видов у охрид глеам панки ке биде од куку леле и идам јас у планет ( "дискотеката" )и панки доага со уште еден сајзерист и почиња турбофолк алииииииии ич не му чуе... све живо и диво пееше и го глеам сеа и по скопскиве село дискотеки си тезгара... што се деси со човеков ? не беше он некој угледен пејач у Македонија ?

Според мене никогаш не бил угледен..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom