Пазарете се тука!

Член од
18 февруари 2007
Мислења
69
Поени од реакции
2
Продавам Nokia 6300 Финско производство, користена од девојка и многу сочувана. 7500 ден., нема замени бидејќи не е мој а девојчето си купи телефон. Ве молам ако не ве мрзи за да е сигурно дека ке проверам пишете ми на маил www.bojan_s_kume@hotmail.com
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
2 strani nazad, ke vidis eden clen deka na novo full pakuvanje kupil za 8000 denari takov telefon, a vo sekoja mobilara moze da se najde za 9000 denari moze i pomalku!
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Некро ако имаш ај цена за LG KU990 Viewty нов пиши ми, и доколку го порачам за колку време можам да го добијам. Фала.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Продавам Nokia 6300 Финско производство, користена од девојка и многу сочувана. 7500 ден., нема замени бидејќи не е мој а девојчето си купи телефон. Ве молам ако не ве мрзи за да е сигурно дека ке проверам пишете ми на маил www.bojan_s_kume@hotmail.com
И што менува ако е користена од девојка? Треба нешто посебно да значи тоа?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас кога ќе видам сестра ми како чува телефони,дефинитивно не би земал од девојка,што не значи генерално...
Но,глупо е да се мисли на стереотипот дека ако девојче нешто има,повеќе го пази.
Поготово со техника :)
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Од доктор ако е користена, тогаш е најбоља. Да не има некој доктор да продава телефон?
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
јас мислам дека најдобро сочувани телефони имаат луѓето што со свои тешко заработени пари си го купиле.

Сименс А40, 2 пати сменета батерија, чуван нон стоп во футрола, типот повеќе дава месечно пари за футроли одколку што му вреди телефонот...

но затоа кога ќе го фатиш телефонот во рака :helou:
 
Член од
18 февруари 2007
Мислења
69
Поени од реакции
2
Teмава ви забега малце, телефонот повелете и дојдете да го видите дека е од девојка чуван каков е, а сестри и доктори не ме интересираат. И да дојдете веке не планирам да го продавам телефонот преку форуми. МРШ!!!
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Малце е скап.. 7900 го земав нов пред 10 дена, фински оригинал, гаранција една година..
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
Teмава ви забега малце, телефонот повелете и дојдете да го видите дека е од девојка чуван каков е, а сестри и доктори не ме интересираат. И да дојдете веке не планирам да го продавам телефонот преку форуми. МРШ!!!
au au au au izvini bas pa sea se dogovaravme nie od forum da sobereme nekoj denar za da go kupime.... site ti kazaa deka cenata ne ti e realna a sea ti so si mislis toa e tvoja rabota i site ti kazaa deka nema vrska so tropas gluposti zensko go cuvalo masko go cuvalo... preku takvo ako e od zensko cuvan....i ako go sitnes za taa cena jas ke te castam so sakas....
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Божидар, колку кошта нов iPhone, а 20 дена користен, во исправна состојба, ми го нудат за 12000, се исплаќа?
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Јас го зимам одма за тие пари. 1000 за тебе. Бакшиш.
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Божидар, колку кошта нов iPhone, а 20 дена користен, во исправна состојба, ми го нудат за 12000, се исплаќа?
Ајфон за 12000 или си ти нешто грешка , или телефонот е сјебан , или типот што ти го шитка е ептен глуп и пун со кеш па не се замара многу,а да или е некој ајфон клон или тешка копија... иначе ајфон нов 8 гига е околу 400 еврики па сеа ти направи разлика...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom