ПРОГРАМИРАЊЕ И ПРОГРАМСКИ ЈАЗИЦИ

Статус
Затворена за нови мислења.

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
и ај сеа сите сакате да програмирате, земи туториал некој, читај и прави како што пишува таму(ова важи ако знаете англиски)
 

bubi4ko

Македонци брее..
Член од
24 јуни 2008
Мислења
274
Поени од реакции
17
Abe jas si imam od kade da gledam za da programiram (t.s. imam tutorijali) no nemozam da go najdam Java 2 Standard Edition SDK
 

Oi!

Член од
26 август 2008
Мислења
313
Поени од реакции
6

ElektriX

Велешанче :)
Член од
30 март 2007
Мислења
127
Поени од реакции
3
Abe jas si imam od kade da gledam za da programiram (t.s. imam tutorijali) no nemozam da go najdam Java 2 Standard Edition SDK
Не ти е добра идеа да почнеш со Јава...почни со нешто поедноставно (ако може да се каже така) па потоа почни да се надоградуваш.
Земи почни со Паскал или евентуално со Ц++...
 
Член од
9 јуни 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите имам една молба до тие што се разбираат во креирање на бази на податоци ми треба проектна задача за на факултет, имам мало познавање на креирање на бази а треба да изработам проектна, потребно ми е да извршам проект во кој ќе треба да направам поврзување на C++ ili C# so MySQL, ми треба E-R дијаграм за некоја апликација, како база за факултет,универзитет,продавница и слично. Ако има некој од вас готов ваков проект или е во можност да направи за брзо време ве молам постирајте или испратет ми ја во порака, по можност да е со коментари за да можам полесно да ја научам и презентирам. Ви благодарам
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom