ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Имаат истакнато само за мастер студии. Сигурно за нас ке биде наредна недела т.е. од понеделник.
--- надополнето: Sep 17, 2011 1:10 PM ---
Официјално не се знае ништо.
Лани траеше до половина октомври мислам, така? Ептен касниме но ок.

Да не знаеш кога треба да идеме да пријавиме дека презапишуваме предмет?
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ајде со среќа утре и да не заборајте чаша со вода да турните:icon_lol:
 
Член од
11 март 2011
Мислења
131
Поени од реакции
34
eeeeeeeeej da ne znae nekoj sto se desava so rezultatite od esej po voved vo pravo od septemvriskata sesija kaj taskovska
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
ајде нека ни е со среќа почеток на сите, со господ напред... поздрав!
 
Член од
2 август 2011
Мислења
81
Поени од реакции
41
Da prasham dali na nekoj drug mu pravat problemi za prefrlanje od edna vo druga grupa?
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Da prasham dali na nekoj drug mu pravat problemi za prefrlanje od edna vo druga grupa?
Ne pravat problemi, ako sakas da se preflis prasaj vo studenski prasanja ili nekoj postar student, ne sum sigurna sto treba da napravis za da se prefrlis ama znam so sigurnost deka moze i ne pravat problem posto moj drugar se ima taka prefrleno.
 

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
Вака сега на новово соопштение за запишување 3и 5 ти семестар и евидентирање семестар на крајот пишува дека оние од државна квота кои два пати имаат евидентирано Е-2 ќе мора да упишуваат година како со кофинансирање. Сега јас имам два пати евидентирано е-2 како апсолвентски стаж е сега ако дадам 700евра за оваа година да ја запишам, ке мора пак и предметите што ќе ги полагам да ги уписувам по таму 60-70 евра или како? Јасно ми е некому?
 
Член од
11 март 2011
Мислења
131
Поени од реакции
34
Вака сега на новово соопштение за запишување 3и 5 ти семестар и евидентирање семестар на крајот пишува дека оние од државна квота кои два пати имаат евидентирано Е-2 ќе мора да упишуваат година како со кофинансирање. Сега јас имам два пати евидентирано е-2 како апсолвентски стаж е сега ако дадам 700евра за оваа година да ја запишам, ке мора пак и предметите што ќе ги полагам да ги уписувам по таму 60-70 евра или како? Јасно ми е некому?
e2 novive generacii zapisuvaat i ako ne fatat uslov od edna zadruga godina a apsolventie sto veke se isplatile samo 1000 i plus prezapisuvaat predmeti
--- надополнето: Sep 19, 2011 5:27 PM ---
lelele daaaaaaaj nekoj ako znae neka pise sto se desava so rezultatite od esej od septemvriska kaj taskovska
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
Вака сега на новово соопштение за запишување 3и 5 ти семестар и евидентирање семестар на крајот пишува дека оние од државна квота кои два пати имаат евидентирано Е-2 ќе мора да упишуваат година како со кофинансирање. Сега јас имам два пати евидентирано е-2 како апсолвентски стаж е сега ако дадам 700евра за оваа година да ја запишам, ке мора пак и предметите што ќе ги полагам да ги уписувам по таму 60-70 евра или како? Јасно ми е некому?
Тоа важи само за оние во државна квота, а ти ако ги имаш исплатено 3-те години нема што веќе да плаќаш, ке платиш само за презапишување на предмет и евиденција.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Елена Градишки-Лазаревска - право на друштва
Д-р Љ. Фрчкоски - МЈП
Д-р С. Георгиевски - вовед во ЕУ

Некои совети за овие професори..... со кој како да очекуваме да поминеме??
Со Родна и Саво јасна ни е работата :ROFLMAO:
 
Член од
25 ноември 2010
Мислења
153
Поени од реакции
141
Вовед во право - Тасковска
Економика - Гроздановски
Социологија на право - Бачовска
Историја на право - Поповска

Некои критики, жалби, пофалби од минати искуства?
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
713
Вовед во право - Тасковска
Економика - Гроздановски
Социологија на право - Бачовска
Историја на право - Поповска

Некои критики, жалби, пофалби од минати искуства?
Гроздановски е претерано досаден, а од Бачовска помило суштество не сум сретнал до сега. За другиве двајца поим неам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom