ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Тоа мислам дека важи само за другите години, за прва година јасно и гласно пишуваше дека сите започнуваат од 15, не пишуваше никаде дека бруцошите од правен специјално ќе започнат на 13ти. Кај сме тргнале без говорот на мр Груевски? :pos2:
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Ако не отидете и не се попишете на списокот на првиот час губите право на потпис по два предмета , утре одма на факултет
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ако не отидете и не се попишете на списокот на првиот час губите право на потпис по два предмета , утре одма на факултет
Ова само за правен ли важи или за сите факултети? Ја не верувам дека е така сепак може ради многубројни причини да го испуштиш првото предавање, особено ако не си од Скопје.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
3
Добро бе вие нетачни сте или шо е работава?
Сегде трубат дека почнуваме од 15ти (ние бруцошите)

Тууууу прост народ! Дури и на ТВ имаше реклама дека за бруцошите почнуваат официјално од среда.
Искра... Кд прочитам твој пост алергија ми избива моментално :) Немаш право за никога да викаш дека е прост. Ако не ти се иде на 13 не иди, на никога нема да фалиш тамо.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Искра... Кд прочитам твој пост алергија ми избива моментално :) Немаш право за никога да викаш дека е прост. Ако не ти се иде на 13 не иди, на никога нема да фалиш тамо.
И ти се регистрираше на Кајгана само за да ми го кажеш ова?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Искра... Кд прочитам твој пост алергија ми избива моментално :) Немаш право за никога да викаш дека е прост. Ако не ти се иде на 13 не иди, на никога нема да фалиш тамо.
А јас се најавив само да ти кажам дека си :zver:

п.с. правен почнуваат порано
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Имаше ли денес предавања? Јас не сум од Скопје па да знам дали да доаѓам.... :(
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
108
Поени од реакции
21
извини што досаѓам ама само уште 1 прашање. во колку треба да бидеме таму? :)
Леле извини колега, не видов дека си ми пишал :/ Се надевам дека се снајде денес :)


[/COLOR]Јас сум 3та група, бев на предавања од 8 до 12 се најнормално си имавме часови, немаше некакво потпишување кај нас или слично, ваљда другиве денови :D

--- надополнето ---

јас сум прва група и отидов у 1 а предавањата биле од 8, ако уопште ги имало.....
Имаше предавања денес :)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
прва година, прво предавање... ја утнав работата по се изгледа... :D
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
ја сум у втора група значи иам предавања во вторник среда четврток и петок :) :)
 

Day4walker

Doyle Brunson
Член од
18 ноември 2008
Мислења
132
Поени од реакции
8
Нема везе ако не сте биле големо чудо :)
П.с и јас не бев хеехе
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Даваа нешто електронски индекси денес, оти јас видов моја група нема предавања во понеделник и си заминав?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom