Охрид

A

Avenger99

Гостин
Охриѓани, каде би можел вечер да гледам финале ЛШ, некој кафич/бар?

пинг @Avenger99
Corner Bistro. Само види дал ќе имат слободна маса
Автоматски споено мислење:

Corner Bistro. Само види дал ќе имат слободна маса
2 или 3 телевизори големи имат. Јави се само за маса.
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.215
Поени од реакции
2.059
Луѓе, препорака за мајстор за велосипед, само ко ќе влезам да немат на маса скопско 0.5 како кај еден шо бев...
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
353
Поени од реакции
457
Луѓе, препорака за мајстор за велосипед, само ко ќе влезам да немат на маса скопско 0.5 како кај еден шо бев...
барај тука
Гледај да ти го поправа еден шо носи наочари и е прилично комуникативен, топ емајсторон.
Работно време од 9 до 3 и после од 6 до 8.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.387
Поени од реакции
16.998
Луѓе, препорака за мајстор за велосипед, само ко ќе влезам да немат на маса скопско 0.5 како кај еден шо бев...
Оти бе ? На ова жешко шо убо ќе ти легни скопско камен ладно дури чекаш да ти го направат велосипедот :pivo2:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Не знам дали беше некој од форумов денеска на Магаро, ама имаше појќе луге од шо очеквев.. 50-60 луге беа сигурно, од цела Македонија имаше луѓе и организацијата беше на ниво. Пошто прв пат се качвам, а и не планинарам, ми беше малце потешко ама успеавме..
Прегледај го приврзокот 263515
Прегледај го приврзокот 263516
Прегледај го приврзокот 263517
Прегледај го приврзокот 263518
Прегледај го приврзокот 263519
Браво.. јас бев на крчин дента многу убава тура


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.215
Поени од реакции
2.059
City Bike Ohrid. Улица Даме Груев, после старото кино. Еднонасочна е улицата.
Да да, знам кај е. Конкретно ми е за подесување на менувачите, зато барам мајстор, не некој шо ќе се учит за мајстор, ете погоре некој пост имам насока, ваљда со искуство за кај чоекот во аутомакедонија.
 
Член од
12 август 2020
Мислења
65
Поени од реакции
68
Ајде во хотели ќе разберам до некаде лично право е на сопсвеникот, ама прочита дека и во комплексот Свети Наум било забрането влез со кучиња ? Мора малце прилагодување на современите теркови, не може да сакаш странски туристи и да развиваш туризам а заглавен со умот во 19 век
Убава одлука ова за забрана на миленици во Св.Наум,исто како што е добра одлука и забраната за купачи и кратки пантолони. Зошто ? Затоа што сметам дека тоа е Божјо место,место каде што пред се треба да биде присутен мирот,а не женски разголени, и лаежи од кучиња (пример). Секое што има и зошто. Ако денес ти се буниш за миленик,утре некоја госпожа ќе се побуни зошто по минич не ја пуштиле и оди најди го крајот.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.453
Поени од реакции
1.791
Да да, знам кај е. Конкретно ми е за подесување на менувачите, зато барам мајстор, не некој шо ќе се учит за мајстор, ете погоре некој пост имам насока, ваљда со искуство за кај чоекот во аутомакедонија.
Ќе видиш натпис пумпање гуми 500 ден. Нема промашај.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.387
Поени од реакции
16.998
Ќе видиш натпис пумпање гуми 500 ден. Нема промашај.
Автоматски споено мислење:

Не е Нефи во бекство, наводно тој Топалот ја сменал изјавата и рекол дека станува збор за недоразбирање :icon_lol:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Не е Нефи во бекство, наводно тој Топалот ја сменал изјавата и рекол дека станува збор за недоразбирање :icon_lol:
Не е во бегство, ете на викенд бил на Пелистер.Попатно си нашол пријателче.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom