Отпис на долгови (ДАЛИ НЕКОЈ ИМА СЛУШНАТО ДЕКА НЕКОЈ ДОБИЛ ИЗВЕСТУВАЊЕ ДЕКА Е ОДБИЕН ИЛИ ОДОБРЕН)

Член од
20 декември 2014
Мислења
2
Поени од реакции
1
сакам да прашам дали некој има добиено или слушнато дека некој добил решение за отпис на долгот или известување дека е одбиено рекоа дека до крајот на ноември ке завршат со процедурата а еве доага и крајот на декември досега немам слушнато некој да има добиено известување дали е одобрено или одбиено (освен тие 200 што ги дадоа на почетокот на ноември)

благодарам
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
racunaj koa ke ima sledni izbori togas ke ima resenia
inaku od covek sto raboti vo EVN mi imaat kazanoo deka epten tesko ide otpisot na dolgovi i se e kasa popara
ali ke se sredi se do naredni izbori jas mislam...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: osa

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Татко ми слушнал негде дека до 15 дек 2014 сите ќе добијат решение, ама еве 15 помина. Еден роднина има поднесесено ама нема добиено сеуште ништо.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Многу луѓе и цели семејства што работат се побунија бидејќи некои ќе бидат привилегирани а некои не.
Сите можат да не работат да не плаќаат сметки,кредити................ па државата да им ги прости долговите.
Каково простување долгови бре што си правите бајрам.
НЕМА ПРОСТУВАЊЕ ДОЛГОВИ ЗАБОРАВЕТЕ НА ТОА.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Многу луѓе и цели семејства што работат се побунија бидејќи некои ќе бидат привилегирани а некои не.
Сите можат да не работат да не плаќаат сметки,кредити................ па државата да им ги прости долговите.
Каково простување долгови бре што си правите бајрам.
НЕМА ПРОСТУВАЊЕ ДОЛГОВИ ЗАБОРАВЕТЕ НА ТОА.
знаев дека власта лаже.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
знаев дека власта лаже.
Знај дека сеуште има луге кои слепо и веруваат на власта..................
Ајдеее.
Некој ќе работи од јутра до сутра да обезбеди средстав да си ја прехрани фамилија да обезбеди плата за вработени и да ги подмири сите трошоци а некој нема да работи ништо и ќе чека од државата акција за простување долгови.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Колку што знаете, при самото зачленување на форумов, има листа на наведени правила и истите мора да ги почитувате. Едно од тие правила е дека политиката е забранета за дискусија на овој форум. Така да следните членови кои ќе продолжат да дискутираат на таа тема, ќе си добијат казнени поени и бан од тема. Благодарам!
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Колку што знаете, при самото зачленување на форумов, има листа на правила кои се наведени и истите мора да ги почитувате. Едно од тие правила е дека политиката е забранета за дискусија на овој форум. Така да следните членови кои ќе продолжат да дискутираат на таа тема, ќе си добијат казнени поени и бан од тема. Благодарам!
Па самата тема води во таков правец
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Не. Вие ја водите. Темата е дали некој добил решение за отпишан долг.
Имам 2-3 комшии одамна останати без работа со барање за отпишување долгови ама до денес немаат никакво известие
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
pak si mi go izbrishala postot ....nema problem ...prodolzi .....[DOUBLEPOST=1419119559][/DOUBLEPOST]pak si mi go izbrishala postot ....nema problem ...prodolzi .....
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Ајдеее.
Некој ќе работи од јутра до сутра да обезбеди средстав да си ја прехрани фамилија да обезбеди плата за вработени и да ги подмири сите трошоци а некој нема да работи ништо и ќе чека од државата акција за простување долгови.
Па што чекаш,земи и ти ништо не работи и живеј живот како што живеат тие луѓе на кој што им се одпишани дел од долговите.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Колку што знаете, при самото зачленување на форумов, има листа на наведени правила и истите мора да ги почитувате. Едно од тие правила е дека политиката е забранета за дискусија на овој форум. Така да следните членови кои ќе продолжат да дискутираат на таа тема, ќе си добијат казнени поени и бан од тема. Благодарам!
Има ваква тема во економија префрли ја.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Cist lopovluk. Socijala ne se resava na vakov nacin. Site sto posteno si plakjame treba zaedno da se dogovorime i nikoj da ne plakja nisto. Onie sto ne plakale smetki (posebno belokapcite po planinite sto se vozat so Q7) ni se smeat vo faca.
Slicna glupost i nepravda e zakonot za legalizacija na divogradbite, edni plakale vrekja pari za komunalii a drugi-nekoi nivni komsii za svojot kriminal -gradenje na crno se nagradeni so besplatna legalizacija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom