Остров на искушение

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
„Остров на искушение„ е новото реално шоу кое од денес почна да се емитува на Сител. На еден остров се сместени 4 љубовни пара,и околу 30 слободни. По пристигнувањето на островот љубовнтите парови ќе бидат разделени и ќе треба да се состануваат со некој од слободните. Врската им е ставена на тест.По 25 дена разделени ќе треба повторно да се сретнат и да видат дали нивната врска ќе продолжи или не.
Не знам дали сте го гледале шоуто.Еве и линк за подобро да видите што се се случува на островот:
http://sitel.com.mk/default-mk.asp?ItemID=9F463087C5DC134EBC01717F3107E651

Но темата не е за тоа, дали ви се допаѓа шоуто или не. Прашањето е: дали вие би прифатиле вакво нешто и дали сте спремни да ја ставите вашата врска на ваков тест, каде што 25 дена пстојано ќе бидите заведувани на сите можни начини од од други личности. Дали имате 100% доверба во вашиот партнер и во самите себе, дали сте сигурни дека ништо не би можело да ве раздели.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Вакви искушенија има и во ријл лајф... не знам зошто им треба шоу:/
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Вакви искушенија има и во ријл лајф... не знам зошто им треба шоу:/
Па има искушенија и во вистинскиот живот, но не толку многу и толку привлечни на едно место. Но темата е дали вие би направиле такво нешто,а не да се дискутира шоуто како шоу,дали чини или не.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.670
Сигурно дека би прифатил. 100% сум сигурен во нас. :back:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
јас мислам дека не е реално
зошто самата помисла дека има камера ти ги менува постапките
едно е кратка авантура и никој да не знае за тоа а друго е кога ке испратиш само еден поглед а сите тоа ке го забележат
мислам дека шоуто е осдено на пропаст од самиот старт, освен ако организаторите не најмат актери па да има малку сапуници
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
јас мислам дека не е реално
зошто самата помисла дека има камера ти ги менува постапките
едно е кратка авантура и никој да не знае за тоа а друго е кога ке испратиш само еден поглед а сите тоа ке го забележат
мислам дека шоуто е осдено на пропаст од самиот старт, освен ако организаторите не најмат актери па да има малку сапуници
треба да бидеш идиот да изневериш на телевизија...треба да бидеш идиот да се пријавиш со цел да не издржиш...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Значи добро ај читајте малку поубаво за што е темата! Не е за да го коментирате шоуто, за тоа си има подфорум Филм и Тв.

Прашањето е, дали ВИЕ би се пријавиле на такво нешто, дали би си ја ставиле врската на тест со пријавување на такво нешто.

Одговарајте на тие прашања, се поврзано со тоа кој пар ќе тепа и слично, ќе биде избришано.
 
Х

Ханзо

Гостин
Оф (по официјалниве правила): Секој пат кога ќе се појави вакво шоу го оставам истиот коментар, што не ќе измислат за да забавуваат народ, што „поконтроверзно“, толку поинтересно, на арно се движиме.

Он: Не, никогаш не би дозволил мојот живот, т.е. еден многу важен дел од мојот живот да му претставува забава на некој кауч потејто кој не може самиот да стапи во врска па се диви на раскинување на туѓи. Тоа е, на арно се движиме...
 

butterfly8

peperutce
Член од
17 март 2009
Мислења
96
Поени од реакции
5
Имам доверба а и стварно треба некој да е премногу расипан за да вара на телевизија. Инаку не би се пријавила од причина што сметам дека не треба да го делам приватниот живот со цел свет.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Па доколку би бил во некоја свежа врска на која би ми зависело многу би се пријавил, чисто за да ја изневерам со сите 25 љепотици таму.

Пази, каде на друго место на светов некој ќе те стави со 25 атрактивни жени кои сакаат да те легнат?

Нормално дека ќе успеат, повеќе се.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Не џабе рекле приликата го прави крадецот :icon_lol:. Кој сака да ризикува нека повели. На ТВ може и да успее ама во приватен живот ризикот е преголем.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ако би одело сето тоа на ТВ, верувам дека не би се осудил партнерот да ме изневери, па не е страшно. Но и така и поинаку, мислам дека не би се осмелила да се пријавам со него на некое такво реално шоу. Никогаш и во никого не сум 100% сигурна (ни во мене понекогаш), па нема потреба самата да додавам екстра лути зачини.:)
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Многу пати сум рекла дека немам 100% доверба во никого (дури ни во себе), но на ваков начин да се открие тоа е малку смешно. Не би се пријавила, не заради стравот да се посомневам во него или во себе, туку едноставно заради што не сакам да го споделувам мојот приватен живот со милионска публика, а има и многу други начини за тестирање на врската.
На вакви шоуа одат претежно добри глумци заради слава,пари или авантура, а поретко за навистина да ја преиспитаат својата врска.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас секогаш имам 100% доверба во дечкото со кој одам, меѓутоа јас моја интима и приватен живот да изложувам на телевизија - не благодарам. Не сакам таков тип внимание врз себе.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
у секој случај ќе има далги у шоуво ...

Околу прашањето: зависи во каква врска си .. колку е сериозна ...
инаку секој кој би отишол би паднал на некоја ако не и на повеќе од понудените женки :toe: :sekss:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom