Орбови (Orbs)

Член од
7 август 2010
Мислења
150
Поени од реакции
50
Престанете со вакви работи. Госпоѓо итно детето однесете го на психолог. Како што разбрав и вие гледате. Не се шегувајте, да бевте само вие ќе ви се смеев. Имате дете, бидете одговорна. Тоа што се случува со него не е дарба, проблем е. Мора да се открие од каде потекнува, а според мене потекнува од денешната искривена слика за тоа што треба децата да гледаат на телевизија, до тоа што сте му дозволиле да присуствува на комшиски муабети.
Не го оставајте да верува дека навистина има нешто, и уште повеќе, престанете вие да мислите така и не го поттикнувајте, не му правите никаква добра услуга.
Нема грешка, мало е за на психолози да го носат, од кај знаеш дека не е дарба, ќе му помине со тек на времето, можеби, а можеби е некоја си дарба ама психолог...give me a break
--- надополнето: 25 февруари 2013 во 18:49 ---
Посети го Константин во центарот за енерготерапија ќе дознаеш за тоа кого имаш дома. Пак ке кажам негувај ги особините на детето веке не споменувај психијатри, тоа сигурно не ти е потребно, малиот дошол меѓудругото да те разбуди и тебе,а ти треба да бидеш неговиот чувар.
--- надополнето: Sep 12, 2011 12:06 PM ---


Навистина има нешто, тоа и Ти го знаеш ама се плашиш да ги отвориш очите. Почитувана Пурпурна Пумо анализата на мајчиното однесување Ви е за никаде, а препораката за психијатриски третмани типична за ограничениот ум и контролирано однесување на масата. Јас би уживала во присуството на такво детенце, просфетлено, сјајно, чисто духовно битие дадено нам на поклон.
Конечно нешто паметно да прочитам...се согласувам со вас :D
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Стар е постов ама штотуку ја решив мистеријата. Ова е всушност тоа што го гледам.


Убаво е кога знаеш дека не си единствен. Како мал се сеќавам ме напаѓаа депресии си викав ќе умрам а мама и тато никогаш нема да дознаат што гледам :vozbud: Сега спијат, утре ќе им ја покажам сликава :icon_lol:
Никогаш не сум можел да го обjаснам ова на моите, не ме сфаќаа озбилно :D Фала ти за ова!
 
Член од
7 август 2010
Мислења
150
Поени од реакции
50
Никогаш не сум можел да го обjаснам ова на моите, не ме сфаќаа озбилно :D Фала ти за ова!
Хаха и јас ѓи гледам овие мн ми се интересни, кога ќе се загледам убаво ми забегуват малку :icon_mrgr:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Нема грешка, мало е за на психолози да го носат, од кај знаеш дека не е дарба, ќе му помине со тек на времето, можеби, а можеби е некоја си дарба ама психолог...give me a break
--- надополнето: 25 февруари 2013 во 18:49 ---

Конечно нешто паметно да прочитам...се согласувам со вас :D
И што очекуваш да ти одговорам?
Мислам... сериозно.
--- надополнето: 26 февруари 2013 во 01:56 ---
Никогаш не сум можел да го обjаснам ова на моите, не ме сфаќаа озбилно :D Фала ти за ова!
Happens to me, кога не сум спиена повеќе од 30 саати. Ама моите се шарени :icon_mrgr:
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Imam 3 godishen sin koj objasnuva deka gleda svetlina vo forma na krug i koja ispusta zvuk kako blago zuenje.Mnogu cesto pred da si legne ja pee taa melodija zuejki i kazuva deka svetlinata mu ja kazala pesnickata i deka mu ja pee pred da zaspie.Isto taka mnogu cesto koga sum nervozna,izmorena ili bolna,toa 3 godishno dete mi vika deka ke me izleci krugot ako go vikne ,da mu spushti struja na raka , ja kreva rakata i potoa me masira i za cudo sekogas znae da me dopre tocno tamu kade me boli.Koga go prashuvam kako znae kade me boli mi kazuva deka tamu zastanuvala svetlinata.Posle negovoto masiranje ne mi pominuva bolkata ama sekogas mnogu se naezuvam i me smiruva na nekoj nacin iako toa negovo odnesuvanje strashno me voznemiruva...
temava ja predlozuvam zatoa sto neznam kako da se spravam so seto toa neznam dali treba da pobaram pomos od psihijatar ili da mu veruvam na deteto
se nadevam deka ke napisete nekoe mislenje sto ke me informira ili uste podobro nekoj sovet
i dali taa svetlina se vsushnos orbovi?
Мојата па ме брка со стап низ куќа... 3 Годишна е :D
--- надополнето: 28 февруари 2013 во 04:46 ---
Јас најчесто гледам орбови али после сфаќам дека наочарите не ме се избришани и се смирувам. И то.

Незнам, секад ми доаѓало смешно од овој феномен. Фотоапаратите секад вадат такви работи на сликите. Не е феномен.
Триј ги очните капаци 2-3 минути се додека не загледаш црвени или зелени орбови :D
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Малце ќе забегам од темата, извинете. Не дека ви солам памет, ама аман бе, преводот, орбови? Сериозно? Што е следно, ѕвездите ќе бидат старови кога некој пак ќе преведе некој англиски текст?
 
Член од
8 април 2012
Мислења
116
Поени од реакции
95
Никогаш не сум можел да го обjаснам ова на моите, не ме сфаќаа озбилно :D Фала ти за ова!
И јас отсекогаш гледам вакви работи како на сликата ама уште како мал го лоцирав проблемот. Тие нешта се најдуваат во твоето око и обично се малку по страните од фокусот, затоа кога ќе се обидеш да ги видиш бегаат. всушност ти самиот го придвижуваш окото. и тоа ти иди исто како кога некое куче си ја брка опашката хехе
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
И јас имам дебело искуство, носам наочари вече 10 години.
Орбови колку сакаш арно ама малку сјаче и ќе ги забришам со марамче и ОП!
Ги нема повеќе злите сили на костурот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom