Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
За оние од вас кои се заинтересирани за односите на Македонстката партија во Русија спрема другите Руски политички партии, прочитјте и коментирајте:

http://erepmacedonia.com/viewtopic.php?f=21&t=206

Се задржав повеќе околу Комунистичката партија, со која не сме баш во добри односи сега.

Откако не зафркна нивниот лидер (детиштето Comrade Stalin) на денот пред изборите околу нашиот официјален кандидат Toneh. Потоа на самиот ден на изборите, со брза реорганизација успеавме да изгласаме друг Македонски кандидат (Goce Delcev), кој се кандидирал преку истата партија, во еден доста високо населен регион. Но не ми е позната причината зошто Comrade Stalin и него не го зфркнал како Toneh, можеби не знаел дека е Македонец.

Нашата партија нема да соработува со комунистите, а тое е најмногу поради нивниот сегашен лидер, измамник. А Goce Delcev ќе треба да ја напушти таа партија, па за понатаму, со која партија ќе соработуваме, ќе видиме.

И Goce Delcev да му ги прати ако не сите барем дел од парите за карти на Toneh. Картите што Toneh ги беше купил и распределил по гласачите за да гласаат за него, по промените, бидејќи тој неможеше да учествува на изборите, истите карти беа искористени за Goce Delcev.

За повеќе околу ова, прочитајте на линкот што го дадов погоре.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
139
Поени од реакции
3
xaxxaxaxa srbija pak nema da ja zeme slavonija nemoze edna tolku slaba drzava da se bori protiv tolku organiziranata hrvatska!!!!
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Славонија е главната битка за Хрватска.Славонија и Лика ќе ги задржи,а за северо-западна мислам дека ќе ја изгубим,сепак маџарите премногу го срушија ѕидот.Битно е на србите да не им се даде да земат територија.
Единствена шанса за Хрватска во северозапад е да се донесе некако ѕидот надвор од минус(многу тешко,скоро невоможно) и тек во сабота после девет во продолженија да се проба да се извади нешто.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Славонија е главната битка за Хрватска.Славонија и Лика ќе ги задржи,а за северо-западна мислам дека ќе ја изгубим,сепак маџарите премногу го срушија ѕидот.Битно е на србите да не им се даде да земат територија.
Единствена шанса за Хрватска во северозапад е да се донесе некако ѕидот надвор од минус(многу тешко,скоро невоможно) и тек во сабота после девет во продолженија да се проба да се извади нешто.
Тешко ќе биде тоа може да се каже и во двете региони, ако кутнат еден после ќе биде многу полесно за останатите, а можно е и Славонија да падне српската војска ќе удира на крајот па ќе видиме :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Тешко ќе биде тоа може да се каже и во двете региони, ако кутнат еден после ќе биде многу полесно за останатите, а можно е и Славонија да падне српската војска ќе удира на крајот па ќе видиме :)
И Хрватска војска удира на крајот,а Славонија е моментално главна битка за цел ЕДЕН.Иначе да ќе биде лошо ако пукне некој регион,но тоа е тоа скоро сигурно е дека северо-западна ќе падне според мене.Централна Хрватска,со 3200 жители и ку5 систем,а ако падне северозападна ќе дојдат избеглици од таму ќе мора да издржи.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Кој и да е сопственик на оваа фирма, нека ме отпушти...
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
6.361
Кој и да е сопственик на оваа фирма, нека ме отпушти...
а што е финтава сите што барате да ве отпушти некој, зошто едноставно не си кликнете на RESIGN копчето?
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
INSOMNIA o_O

Дечки имате поздрави од источна сврбија...али џабе...викаа петта среќа ама и тоа изгледа нема да биде...најверојатно ќе биде 2412 среќа :pos2::pos2:

Славонија не(ќ)е пасти :tapp:
Хрвативе ја шитнаа норт вест кроејша ама не им ја даваат славонија за жива глава...еве сеа на 2 саати до крај ѕидот е тука негде со оној почетниот...

...А и уште нешто...дај бе да се собереме на еден форум пример еРепмацедониа...не можам више да пратам на 617 форуми имам акаунти...плус се разводнува дискусијата...:salut:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Србите офанзива имаа некаде околу 21-21 и 30 часот.Таман пред да излезам надво се ставив да видам како иде и гледам србите лупаат ко луди ама џабе,исто и за Маџарите.А за Словнеците да не правам муабет колку беа бедни :):vozbud:
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
...А и уште нешто...дај бе да се собереме на еден форум пример еРепмацедониа...не можам више да пратам на 617 форуми имам акаунти...плус се разводнува дискусијата...:salut:
Се согласувам. Тие што сеуште немат акаунти, да си направат на http://erepmacedonia.com/ форумот. И полека, полека целосно да се префрлиме таму.

И ако може Martin Davitkovski и незнам кој уште друг е одговорен за форумот, поредовно да ги одобруват регистрациите на Македонците, зошто гледам дека има доста Македонци кои прашуваат зошто не им се одобруват регистрациите на форумот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom