Општи дискусии за игри

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.428
Поени од реакции
4.259
Наречете го реценцијза..
Ја свртев The Calisto Protocol...со ДЛЦ-то....6.5 од 10. Некако...борбата има тешки мани. Да хилуваш во сред борба е скоро невозможно, пошто треба да го селектираш ајтемот од мени(што е релативно споро) и потоа да влезеш во анимација. Голем дел од борбата е со ладно оружје, а минорно пукање(можело по балансирано, и малце по голем распон на ладно оружје)
Босовите.. се несјајни. Земајќи го ова во предвид, првата по озбилна битка ти е да одбегнеш серија телеграфирани напади и да го ѕвекнеш босот два три пати. Ама пофтори по 50...некако досадно. Конечниот....го тепаш во темница..со камикази непријатели. Босот иначе има инста килл напад...и не е толкав проблем...колку што нема да го видиш да се приближува заради ужасната видливост. Босот на ДЛЦто го чизирав....крај на крај...неполиран dead space wanabe...освен овие моменти...океј како игра..
И ја свртев Felvidek...славџенк комедија-хорор Fear and Hunger at home.. али добра е. Забавна...ако запамтиш да сејвнеш...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.338
Има ли некој играно A Plague Tale: Requiem ?
И како е во споредба со првиот дел - Innocence ? Пошо кецот беше многу добар и би сакал да играм пак нешто такво.

Чисто сумњам дека ќе имам смут искуство со двојката на мојов хардвер, али чисто ме интересира дали прогресираа во продолжението...
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
355
Поени од реакции
1.115
Како да се вратам на singleplayer/story mode игри после години и години само компетитивно гејмање CS/LoL?
Пробав неколку игри, Fallout, Bioshock, Halo ама никако да ми остане фокус или интерес да продолжам со сторито, изгледа сум се сјебал со овие глупости што играм и дур не се изнервирам, не ми е интересно. :D
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
355
Поени од реакции
1.115
Пробај бумер шутери
Ги купив Doom 1 и 2, мислам дека ќе ми легнат пошто се брзи шутери, плус да се потсетам на детство, една од омилени играчи ми беа со Dukem Nukem :love:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.428
Поени од реакции
4.259
Dusk, Hrot, Wrath Aeon of Ruin, Blade of Agony, Cultic, Wh40k Boltgun, Prodeus, Trepang 2.....
Автоматски споено мислење:

Има жанрот ривајвал последните години
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Како да се вратам на singleplayer/story mode игри после години и години само компетитивно гејмање CS/LoL?
Пробав неколку игри, Fallout, Bioshock, Halo ама никако да ми остане фокус или интерес да продолжам со сторито, изгледа сум се сјебал со овие глупости што играм и дур не се изнервирам, не ми е интересно. :D
I jas bev istiot se dodeka ne zedov konzola… i sfativ deka ne vredese napreganjeto i grindanjeto vo dota i cs. Probaj neso kako god of war so prejaka prikazna i ke ti e kako film da gledas.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.812
Поени од реакции
10.705
Само RDR2, не сум пробал нешто подобро. Пејсажи, сторителинг, ликови, анимации, дијалози, буквално може шо сака да правиш и да биде различно.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.801
Поени од реакции
39.080
RDR2 е игриште во секој поглед, карактери, приказна, графика. И доста долго трае, мене ми требаше 40 саати да ја свртам. А и уште ја играм и ловам клошари како баунти хантер.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.428
Поени од реакции
4.259
Ja уште ја вртам...идам полека...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.331
Поени од реакции
22.703
РДР2 е ГТА само вестерн варијанта.
Change my mind.
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
462
Поени од реакции
492
Како да се вратам на singleplayer/story mode игри после години и години само компетитивно гејмање CS/LoL?
Пробав неколку игри, Fallout, Bioshock, Halo ама никако да ми остане фокус или интерес да продолжам со сторито, изгледа сум се сјебал со овие глупости што играм и дур не се изнервирам, не ми е интересно. :D
Си ја лупав Fallout 2 пред неколку месеци, супер се, и ми се избагира колата во Новото Рено, и ја баталив.
до пред недела штракав Зандана една, и препорачувам, има и фина комедија.
Пробај Бордерлендс? New Vegas? Deus Ex? Subnautica?... ваљда имаш нахордано еден куп на Епик.

Пробај бумер шутери
зошто помислив на Serious Sam?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.428
Поени од реакции
4.259
Си ја лупав Fallout 2 пред неколку месеци, супер се, и ми се избагира колата во Новото Рено, и ја баталив.
до пред недела штракав Зандана една, и препорачувам, има и фина комедија.
Пробај Бордерлендс? New Vegas? Deus Ex? Subnautica?... ваљда имаш нахордано еден куп на Епик.

зошто помислив на Serious Sam?
Жанрот е жив, но за најновите 2 изданиа не може да зборам од прва рака.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.801
Поени од реакции
39.080
РДР2 е ГТА само вестерн варијанта.
Change my mind.
играта е многу повеќе од тоа. Таков карактер девелопмент нема во ниедна ГТА игра како во РДР2. Ти на почетокот и крајот не си ист човек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom