Општи дискусии за ТВ серии

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.117
Поени од реакции
9.958
Баш таа ми е следна на мени, па после Defending Jacob.
Испадна прво Defending Jacob.
Крими-драма што малце ме потсеќаше на Elite - прва сезона. Убаво се движеше до кај 5-6 епизода се' дур не ти стане преку таквото дали е виновен Џејкоб или не. 7/10

Severance - освен дека е фалена, не знаев ништо за серијава. Ни што жанр е. Очекував некоја досадна драметина, по постерот, а испадна 'мајндфак' со Лантимос вајб. Како одминуваат епизодите ми стануваше поинтересна и љубопитен си да дознаеш што и како се дешава. 9/10

У меѓувреме ја изгледав и серијата за Кочо Рацин - ' Црвениот поет'. Реално очекував повеќе од серија од 23 милиони денари. Можеле повеќе динамика да створат у тие 30 минутни епизоди, глумата до некаде беше океј, ама многу штуро сценографски. Седат во кафеана со 2 маси, одат на корзо и среќаваат само двајца... Фала богу бар излезе од бункер по 7 години. Пошто е наша и ставив 10 на ИМДБ, нек се радуваат, инаку за некоја 6/10 е максимум.

Дајте друго што добро има излезено последнава година?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.781
Поени од реакции
80.216
Пуштив задња сезона на Вичер.

Жени, жени, жени на сите страни, како осмомартовска претстава.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
486
Поени од реакции
1.647
Fallout е последна серија што сум ја бинџал, толку добро ми легна искрено. Очекував да биде сериозна ама излезе баш забавна, доследна на игрите, ептен ја погодиле.
Ела Пурнел е едно крцкалче невино, уфф. :love:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.781
Поени од реакции
80.216
Добро бе, имаат ли бе памет овие Амазон.
Сеа ќе имало и втора сезона Лорд оф д Рингс.
really?

не се нормални
какви будали
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.360
Поени од реакции
28.081
Dark Matter fenomenalna izlezeni se 3ep do sega, nesto nalik na Fringe
Само што ќе пишев, предобри 3 епизоди досега.

Не знам дали некој тука ја гледа/л SEAL Team, ама одлична лабава серија, да пуштиш мозок на пасење. Еден од главните ликови замина од серијата ради некоја друга каде што сакал да се посвети. Таа друга е Fire Country и е исто одлична, 2 сезони аут, за лабаво гледање пред заспивање е таман.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.781
Поени од реакции
80.216


не
не е ова некој лик од хари Потер
ова да ти бил Том Бомбадил


веројатно треба да им сме благодарни што не го напраиле црна дебела лезбејка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom