Окултна табла (Табла за повикување духови)

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Сум слушнал за тоа ама незнам што е точно? Нешто знам дека е за повикување на духови и тоа го користеле порано луѓето, и сеа слушнав ама незнам точно све знам само дека ако се уплашиш додека си поврзан со духот ти се прекинува комуникацијата со другиот свет и духот мозе да ти остане околу тебе или во домот твој и да ти пречи се додека не се отвори таа порта до другиот свет и тој да се врати! Ај ако знае некој повеке нека писе!!! ПОЗДРАВ:blabla: :helou: :pop:
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Ne postoi toa be imase eden film so takva slicna rabota ako mi tekne kako se vikase filmot ke ti pisam :salut:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Скоро во сите филмови (за духови и сл.) имаше за неа. А таа е табла кај шо ја има цела азбука и броевите до 9 + нулата (0). Над таблата има поголем прстен и демек прстенот се подмрднува и место ‘‘некој‘‘ да се мачи да зборува ќе го покажи преку таблата. Некои ги ставаат рацете на неа па некој од нив намерно мрда :), а на повеќево филмови прстенот сам се мрда :) и така...слика не најдов :nesvest:
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Ouiji board.....pa zapoznav edna devojka, Indijanka, i ona so drugarkite si igrale so taa tabla koga bile okolu 15-tina godini. Od pocetok bilo sve OK, sve dodeka ne se pojavila edna negativna energija da komunicira so niv, se pretstavil kao nekojsi Kristofer i ne sakal da zamine nekolku godini....DEvojcevo i se preselilo i sve, taa negativna energija ja sledela sekade - i gasela televizori, i grebela po zidovi, i otvarala vrati, i dosla navecer ednas i pocnal da ja davi.....Na kraj viknala Indijanski Shaman da i pomogne i da napravat nekoj ritual i od togas go nema. Ali ona ja napikala tablata nekade i nejke vise ni da pomisli na nea
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Еј луге не се заебавајте и јас имам еден другар од србија муслиман е и дедо му се занимавал со ова и ми расказувасе затоа јас ја отворив темава за да дознаам несто повеке (а не ја отворив за да си факате сеир со лугето) фала ај ако има усе некој некој вакви работи нека ми казе посо многу ме интересира!!!:helou:
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
вакво на ВОЛШЕБНИЧКИ немаше нешо?
инаку која е потребата да се користи ова?

има и други начини да се комуницира со духови колку шо знам јас.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
665
Поени од реакции
2
Еј луге не се заебавајте и јас имам еден другар од србија муслиман е и дедо му се занимавал со ова и ми расказувасе затоа јас ја отворив темава за да дознаам несто повеке (а не ја отворив за да си факате сеир со лугето) фала ај ако има усе некој некој вакви работи нека ми казе посо многу ме интересира!!!:helou:
Ajde togas kazi sto ti raskazuval
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Дете поубаво не се играј со вакви работи пошто ова работа е 100% точна ти кажувам за твое добро премногу е опасна оваа работа
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Commando be, ne koristi angliski ako ne znaes tocno da napises nestoi. pants ima ama pant tesko.

ianku nema potreba od postovi od tvojot tip.

ianku toa bi trebalo da izgleda nesto vaka, a? ili ne?
deka jas za vakvo znam



aj pisete...
Inaku se vika SPIRIT BOARD
 

LiquidHeII

хемичар
Член од
31 јули 2007
Мислења
178
Поени од реакции
3
Дете поубаво не се играј со вакви работи пошто ова работа е 100% точна ти кажувам за твое добро премногу е опасна оваа работа
глупости глупости и повторно глупости

непостои ништо натприродно, се е природа само ние не сме во состојба да го објаснеме

еве еден супер пример

во еден стан на луѓето им се гледале повремемо духови, и тоа не само на еден човек туку кој и да одел во станот се случувало после подолго време да забележи нешто морбидно, па тој стан станал синоним за опседната куќа, но не било се така....
станот бил во поле на електромагнетни бранови со карактеристична фреквенција која го побудувала делот од нашиот мозок задолжен за халуцинации

е вакви духови може да ни се гледаат!

децаааа духовите си ги создаваме ние автосугестивно.
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
глупости глупости и повторно глупости

непостои ништо натприродно, се е природа само ние не сме во состојба да го објаснеме

еве еден супер пример

во еден стан на луѓето им се гледале повремемо духови, и тоа не само на еден човек туку кој и да одел во станот се случувало после подолго време да забележи нешто морбидно, па тој стан станал синоним за опседната куќа, но не било се така....
станот бил во поле на електромагнетни бранови со карактеристична фреквенција која го побудувала делот од нашиот мозок задолжен за халуцинации

е вакви духови може да ни се гледаат!

децаааа духовите си ги создаваме ние автосугестивно.
да и јас мислам така. веќе од ова холивуд ни се пренатрупа потсвеста.:nesvest:

ама темава е окултна табла, нели?!
А зошто веднаш ја поврзавте со духови? Не може некој друг да комуницира преку окултна табла?
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Сум слушнал за тоа ама незнам што е точно? Нешто знам дека е за повикување на духови и тоа го користеле порано луѓето, и сеа слушнав ама незнам точно све знам само дека ако се уплашиш додека си поврзан со духот ти се прекинува комуникацијата со другиот свет и духот мозе да ти остане околу тебе или во домот твој и да ти пречи се додека не се отвори таа порта до другиот свет и тој да се врати! Ај ако знае некој повеке нека писе!!! ПОЗДРАВ:blabla: :helou: :pop:
Ова е многу језиво, не си играјте со вакви работи.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
глупости глупости и повторно глупости

непостои ништо натприродно, се е природа само ние не сме во состојба да го објаснеме

еве еден супер пример

во еден стан на луѓето им се гледале повремемо духови, и тоа не само на еден човек туку кој и да одел во станот се случувало после подолго време да забележи нешто морбидно, па тој стан станал синоним за опседната куќа, но не било се така....
станот бил во поле на електромагнетни бранови со карактеристична фреквенција која го побудувала делот од нашиот мозок задолжен за халуцинации

е вакви духови може да ни се гледаат!

децаааа духовите си ги создаваме ние автосугестивно.
Знаеш колку ме нервираат луѓе ко тебе кои веруваат во научното
јас лично не сум се занимавал со вакви работи ама тетин ми кажуваше кога бил на 16-17 години со двајца другари викале духови и ми кажа дека доста језиви работи кои се случувале над окултната табла.Ако сакаш да се увериш можеме да отидеме во Маџари кај еден ром што има супернетруал паврс човекот не само што ти кажува работи од типот каква гарнитра и маса имаш во дневната соба не само што ти кажува случки од твоето блиско минато човеков чита и мисли
 
Член од
20 јуни 2005
Мислења
132
Поени од реакции
2
Ај стварно и јас сакам да го запознаам Ромот, многу ми се интересни такви карактери кои тврдат дека имаат некои "надприродни" моќи. Штета што стално излегува дека се превара.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
665
Поени од реакции
2
Знаеш колку ме нервираат луѓе ко тебе кои веруваат во научното
јас лично не сум се занимавал со вакви работи ама тетин ми кажуваше кога бил на 16-17 години со двајца другари викале духови и ми кажа дека доста језиви работи кои се случувале над окултната табла.Ако сакаш да се увериш можеме да отидеме во Маџари кај еден ром што има супернетруал паврс човекот не само што ти кажува работи од типот каква гарнитра и маса имаш во дневната соба не само што ти кажува случки од твоето блиско минато човеков чита и мисли
A moze li covekot da ja pretskazuva idninata a ?????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom