Од каде купувате најчесто и која ви е омилена марка?

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Па вака, се мислев дали да отворам две посебни теми,ама видов дека се многу слични, па ако мислат админите нека ги разделат. Значи прашањата се:

1. Од кој бутик најчесто купувате облека, чевли, ташни и слично?
2. Која ви е омилена марка на облека, чевли, ташни, наочари и слично?

:)))))

Јас купувам од теранова, од манго, а кога одам во грчка во зара и бершка.
Омилени марки ми се диор, армани, луис витон .. (забегав) ама за жал не можам да си ги дозволам сега за сега :(( :toe:
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
Tommy Hilfiger,Replay i Diesel cat pat...:)a omilena mi e Tommy Hilfiger
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Emma напиша:
Ne mi se veruva, skros istoto! Samo sto jas bi go dodala i beneton tuka...i Diesel!!!:kajg: A moze da napiseme i za kupaci????:vozbud:
Може бе :))) а јас бенетон го заборавив :vozbud:
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Goldenpoint има стварно многу убави, јас лани си купив мислам од таму :je:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Од Скопје купувам од Мис Сиксти и Енерџи,некако закон ми се. Е сега не само од таму,нормално,има и некои добри работи и на други места пример во Рамстор - Екстин и сл.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
quicksilver mi e u srce :) imam dosta stvari od playlife,killerloop i od champion...ali od champion u belgrad od merkator,a ne kaj nas ebate niso nema...toa mi se i omileni marki obleka...ne kupuvam mnogu cesto,pa koga kje kupam nesto sakam da mi trae dolgo taka da nemoj da mislite deka sum snob poso ne sum :) i mnogu poshtuem timeout ali toa za zal go nema kaj nas,pa koga idam u srbija si kupuvam po nesto od tamu sekad :)
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Шутка,и сите марки од таму.......
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
North Face,Salomon,Најки...и од Адамс патичиња :)
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
najcesto replay, terranova i diesel, a patiki mania, a inace kupuvam ona so ke me bendisa ne mi e bitna mnogu markata
 
N

NeMiRnA

Гостин
si kupuvam bukvalno od sekade i od eko i od terranova,fiori,mango,kara,energie,repaly ma od segde ednas zabegav i u sutka,zs da ne kupam ako mi se svigaaaaa,a cesto i majka mi od pat mi nosi po nesto ili po odmori koa odam si kupuvam redovno,od zara si kupiv edno cakano dzemperce i za niso ne bi go smenlia.Ne sum zavisnik od marki i ne mi igra nikakva uloga ako e marka znaci dobro e ili da mi odreduva status u opstestvo:)
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Не гледам по марките, гледам да ми се бендиса. Освен то, кај нас ги нема ни копиите на марките. :(
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
JeCILaDy напиша:
Не гледам по марките, гледам да ми се бендиса. Освен то, кај нас ги нема ни копиите на марките. :(
Точно. И за сметка на некакви копии знаат да те одерат буквално:pishtoldz
Купувам буквално се што ќе ми фати око, без разлика на марка, но сепак гледам да биде квалитетно.
На две работи арчам многу пари, чевли и долен веш и секогаш гледам да биде квалитетно без оглед на цената:toe:
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Не ми е битна марката воопшто..Тоа што ми се свиѓа ќе си го купам...Не глеам дали тоа е некоја елитна продавница или обично мало бутиче...Башка стварно кај нас нема нешо шо е оргинал!Ретко нешо да најдеш
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Ја купуем од FUBU Collections, Hip Hop Wear (сега затворено е), Acid Wear, и тој скејт шопот 91 или така нешо.... ама ретко таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom