Од елегантно пополнати, ФОТОШОП ги прави манекенки - Погледнете!

BaBy_Vik

...SiMpLy AdOrAbLe...
Член од
4 декември 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
Како прва би ја издвојила BEYONCE...



beyonce-in-zac-posen-resort-2008.JPG
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
со голем газ е поубава , особено коа си го држи:pos2::pos2::pos2:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Не е ко фока, нормална е... Девојките кои изгледаат како сликата погоре се викаат анокрексични. Нема такви девојки или многу се ретки. Башка, многу жуљаат. А секако списанијата и Фотошоп се виновни поради општо искривената слика која мажите си ја создаваат за идеалната жена.

И добро де, ова не е ништо ново... :toe:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Добра е Мараја и Бијонсе бе, мислам природно, не на фотошоп...а и познато е дека повеќето машки сакаат помрсничко малце, секако да не е претерано, а не некоја ко да е од Етипоија.
 

BaBy_Vik

...SiMpLy AdOrAbLe...
Член од
4 декември 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
I jas sum slusala oti maskite sakat malku po-popolneti za da ima sho da fatat. A zaso togas se palat poveke na Andriana Lima, Jessica Alba, Angelina Jolie i sl.- oni ne se popolneti...ax tie Maski :D
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Не е ко фока, нормална е... Девојките кои изгледаат како сликата погоре се викаат анокрексични. Нема такви девојки или многу се ретки. Башка, многу жуљаат. А секако списанијата и Фотошоп се виновни поради општо искривената слика која мажите си ја создаваат за идеалната жена.

И добро де, ова не е ништо ново... :toe:
Сфаќам да имат малку облини, да не е ко даска... ама она е претеризам веќе... Види ја во газон ептен забегвит
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Па тие се нормални луѓе а ние си ги замислуваме како совршени.
Имаат бутчиња, имаат целулит, имаат вишок килограми, имаат подочници, имаат стрии но и имаат куп стилисти околу себе и сето тоа шминката го покрива заедно со photoshop.

еве ѕвездите vs photoshop















 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.455
Поени од реакции
5.424
Јас си немам појма од фотошоп само си седи на ПС, а баш корисна работа е :)
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Samo neka ima golem gaz ne mi treba foto sop :P
Se e biznis batali ti foto shop emi bez sminki kakvi se si nemat vrska so toa na slikata i bez sminka
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
I jas sum slusala oti maskite sakat malku po-popolneti za da ima sho da fatat. A zaso togas se palat poveke na Andriana Lima, Jessica Alba, Angelina Jolie i sl.- oni ne se popolneti...ax tie Maski :D
Зашо се дебели, ама фотошопирани. И ние тоа го знаеме, благодарение на тебе. Тоест, се палиме на Џесика Алба, ради шо ти ни ги отвори очите :pipi: Ах, вие женски...

Инаку, далеку од тоа дека фотошоп владее по фотографиите во списанијата и на нет, ама во случајот на Мараја и Бијонсе, во прашање се неколку години разлика помеѓу двете изложени фотографии :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom