Одите на ЕП? Ова е сè што треба да знаете за Ниш (Србија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.933
Поени од реакции
12.431
После српска граница, па се до Ниш патот е завеан со снег и замрзнат, тие што ќе одите утре многу да внимавате. Имаше неколку сообраќајки и превртен камион кога одев јас.

Мал совет: Ако одите организирано со комбе или автобус, тргнете ги шалови и знамиња и не кажувајте дека одите во Ниш, ќе треба да чекате долго време за да ве носат со полициска придружба. Ние чекавме 4 и пол часа на граница...

Јас еве пред 3 сати стигнав Ниш, патот е исчистен, немаше ниту снег ниту па беше замрзнат.
Него имаше ли луге во фан зоната за натпреварот со Шведска? Немам карта па се мислам дали утре да ја следам утакмицата во фан зоната или во некој од кафичите близу до салата.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Планираме ние сабајле со воз да му ја кренеме..има ли некој што беше со воз вчера?Карти планираме сабајле пред идење да земеме...можно ли е да е блокиран возот и да нема место?:)
Според тоа што го кажуваа луѓето кои биле со воз и подоцна молеа да ги пуштиме во автобус, во вагоните било ЅИВРА ЛАДНО! Значи, наоблечи се асално, да не измрзнеш по пат.

Ј
Него имаше ли луге во фан зоната за натпреварот со Шведска? Немам карта па се мислам дали утре да ја следам утакмицата во фан зоната или во некој од кафичите близу до салата.
Имаше еден куп луѓе, пуна беше фан зоната и за време на натпреварот.
Може да се следи и во кафичите, ама јас би повеќе за у фан-зоната - атмосферата таму е лудило :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Јас еве пред 3 сати стигнав Ниш, патот е исчистен, немаше ниту снег ниту па беше замрзнат.
Него имаше ли луге во фан зоната за натпреварот со Шведска? Немам карта па се мислам дали утре да ја следам утакмицата во фан зоната или во некој од кафичите близу до салата.
Како нема полно е фул колку внатре па и повеќе надвор има..утре тепаме и со Чешка ќе биде преполно цел град..башка неработен ден е тука 19ти..утре се прават пари 3.45 квота за наша победа :)
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316
Ја потврдувам приказната од погоре.
Ние утре идеме подоцна, и „не идеме на натпревар“ за да не заглавиме со полицијата.

Оф топик: Со кои идеше?
Одевме организирано од Велес со комбе.


Јас еве пред 3 сати стигнав Ниш, патот е исчистен, немаше ниту снег ниту па беше замрзнат.
Него имаше ли луге во фан зоната за натпреварот со Шведска? Немам карта па се мислам дали утре да ја следам утакмицата во фан зоната или во некој од кафичите близу до салата.
Имаше премногу народ во фан зоната. Еве како беше на 10 минути после натпреварот.


А за патот супер што е исчистен, еве како беше кога одев јас:

 
Член од
12 мај 2009
Мислења
105
Поени од реакции
91
Јас еве пред 3 сати стигнав Ниш, патот е исчистен, немаше ниту снег ниту па беше замрзнат.
Него имаше ли луге во фан зоната за натпреварот со Шведска? Немам карта па се мислам дали утре да ја следам утакмицата во фан зоната или во некој од кафичите близу до салата.
Emkka , во фан зоната беше лудница, пеење и сл. атмосфера како на стадион - само сто овде дозволуваа и да се палат бакљи. :pos:
еве нешто што најдов на нет, (мада имаше и многу подобри моменти )
http://www.youtube.com/watch?v=Vsc-f-I2RtA&feature=related
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.911
Поени од реакции
7.325
Deka dobri 50% ne ne sakaat a 40% ne ti obrnuvaat vnimani nikakvo a 10 mozi i pomalku se za nas ;)

ps.cel grad e so paroli makedonija e srpska zemja krv i cast epa videte vie sega no sepak najvaznoto pravilo ako ne ti se giba gazot nema da ima nisto ili ako se pravis deka ne slusas koga te vrekaat i provociraat ke nema nisto arno ama se pijano ovde :cool:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom