Огласи за цимер/ка

Член од
31 јануари 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Epa luge posto i jas od septemvri prodolzuvam vonredno vo Stip, ve molam kazete mi kako e tamu izremeteni li se kako ekonomski vo Skopje ?? Pozz
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
166
Поени од реакции
47
Се бараат 2 цимерки за во Скопје, од месец Септември, станот е најден и се наоѓа близу автобуска станица, поточно во населбата Мичурин.
П.С. Да нема забуни не е за мене, за другарка е:smir:... поздрав и однапред благодарам.
 
Член од
9 август 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
Здраво!

Па не би било лошо да се читнеме дополнително...
Мсн: cyber_princess@live.com
Поздрав! :smir:

Барам асолни:wink: цимерки за во Скопје, од 15.09.
Поздравче! :smir:


:helou:Може да ми дадеш нивни бројчиња...:smir:
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6
Baram cimerki za vo Skopje, ja sum za na Praven so znaci i tie da se ili za na Praven, Filozofski, Filoloski, Ekonomski...
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Барам двајца цимери/ки (makes no difference) за во стан спроти автобуската, значи Мичурин.
Да бидат непушачи е многу важно и да не замараат одвише.
За друго, ПП.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Stan kaj pedagoska vo skopje, moze 3ca ili 4ca a moze i pomalce normalno:). Namesten. kontakt na lp
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
Се бара цимерка за во Скопје, од 15 септември
Станот е на Рузвелтова, двособен.
Контакт по пп. :smir:
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Се бара трет и последен цимер на кој би му одговарал стан околу железничка/аеродром, посериозен студент да е, да има осет за хигиена, да не е народњак, да не е член на некоја забегана секта..... ако има некој заинтересиран нека пише ПП. Поздрав:smir:

ПС - Инфо за оние кои не се од СК и не ги знаат населбите. Од Аеродром до медицина,филолошки,филозофски,правен,економски,ПМФ имате едно 15/20 минути пешачење...така да Аеродром е вашата права локација!
 
Член од
19 август 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
zdravo...i mene mi treba cimerka za vo stip..od strumica sum i sum zapisena na ekonomski fax..pa ako se uste si vo potraga po cimerka odgovori mi ke ti dadam adresa ke se zapozname podobro

p.s my name is Marija:D
pozz

ii zaboraviv ima najdeno stan....blisko do centarot vo stip...pa tie sto se zainteresirane neka pisuvaat po brzo...
 
Член од
23 август 2009
Мислења
2
Поени од реакции
1
baram 1-2 cimeri za sedenje vo stan vo avtokomanda skopje,koj e zainteresiran neka prate privatna poraka, najkasno do sreda
 
Член од
25 август 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Некој да бара цимерка за у автокоманда???

dan4e_art91

(ето скајп)

иначе, на шумарски сум ентериер и мебел...прва
 

Kajgana Shop

На врв Bottom