Огласи за вработување кои го заслужуваат вашето внимание

Член од
19 јули 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, се бара медицинска сестра во околина Штип- Кочани- Виница. За подетални информации контактирајте ме во порака.
 
Член од
28 февруари 2013
Мислења
58
Поени од реакции
90
Kouzon "Работа во Флорида, Golf Club"
Бев на онлајн интервјуто во Јуни, после имавме уште едно интервју на камера.... Виза во Август/Септември да се вади за тие што се селектирани. Е сега ако има некој што е селектиран нека пише, јас уште чекам.
 
Член од
11 август 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Се бара хигиеничар/ка за Скопје (ТИРЗ Бунарџик). Работата е во три смени, 2-2-2 со 2 слободни дена. Полно работно време, плата 21000 основа + додатоци според ЗРО - минат труд, работа на празник, работа во недела, ноќна работа итн.
Превоз и храна обезбедени од работодавец.
Ако познавате некој што бил заинтересиран, пишете
:)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Се бара хигиеничар/ка за Скопје (ТИРЗ Бунарџик). Работата е во три смени, 2-2-2 со 2 слободни дена. Полно работно време, плата 21000 основа + додатоци според ЗРО - минат труд, работа на празник, работа во недела, ноќна работа итн.
Превоз и храна обезбедени од работодавец.
Ако познавате некој што бил заинтересиран, пишете
:)
Џонсон Мети ли е?
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
362
Поени од реакции
810
Дали ако сум пријавен на цело работно време од понеделник до петок можам да бидам пријавен и на пола работно време за време на викенди?
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.547
Дали ако сум пријавен на цело работно време од понеделник до петок можам да бидам пријавен и на пола работно време за време на викенди?
можиш уште некој саат мислам, не можи пола
 
Член од
20 февруари 2021
Мислења
62
Поени од реакции
28
Dali ima nekoj raboteno kako agent za nedvizhnini ili pak ima iskustvo so nekoj agent ,kako e da se raboti kako agent me interesira
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Zdravo, ima nekoj vraboten vo Gentherm prilep da kazi kako e sto e tamu
 
Член од
19 мај 2023
Мислења
8
Поени од реакции
5
Како до плата од 900+ еур и кариера во Американската транспортна индустрија?
Повелте на презентација во недела, 21.05.2023 во 12ч.
 

Attachments

Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Член од
14 декември 2021
Мислења
543
Поени од реакции
1.860
Тешка е работата, затоа е така, бегаат луѓето од фабриките кога ќе видат реално што се треба да се сработи...
Не бегаат заради тоа што треба да се сработи, туку заради тоа што треба со тешки искомплексирани сељачишта да работи(негови шефови,супервизори итн.) Се шупак до шупак.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
Тешка е работата, затоа е така, бегаат луѓето од фабриките кога ќе видат реално што се треба да се сработи...
Најголемиот проблем зошто бегаат е поради катастрофалното државно здравство,катастрофалното образование и нефункционирање на ниедна институција а не поради финансиската состојба.Не дај боже да се разболиш ако сакаш некој асално да те прегледа ќе мораш да плаќаш приватно а тоа чини доста.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Не бегаат заради тоа што треба да се сработи, туку заради тоа што треба со тешки искомплексирани сељачишта да работи(негови шефови,супервизори итн.) Се шупак до шупак.
Можно е и од тоа да бегаат од работа по фабриките, не знам.
Најголемиот проблем зошто бегаат е поради катастрофалното државно здравство,катастрофалното образование и нефункционирање на ниедна институција а не поради финансиската состојба.Не дај боже да се разболиш ако сакаш некој асално да те прегледа ќе мораш да плаќаш приватно а тоа чини доста.
Стануваше збор за тоа зошто луѓето во МК не остануваат долго на работа во фабриките, иако има добра плата и услови, а ти зборуваш за бегање од државата, колку што сфаќам од твојот коментар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom