Обложување на нет

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
За со bet365 не знам ,најдобро некој ако прави така со нив да не информира.
E i jas go imam istoto prasanje , moze od NLB Visa Electron da depozitirash direktno vo bet365 i od bet365 vo kartica direktno da gi povleces ( i koga gi vleces vo bankomat ili odis vo banka ) , gledam sekoj so drugi mislenja i istorija :D
 
Член од
28 април 2009
Мислења
748
Поени од реакции
506
E i jas go imam istoto prasanje , moze od NLB Visa Electron da depozitirash direktno vo bet365 i od bet365 vo kartica direktno da gi povleces ( i koga gi vleces vo bankomat ili odis vo banka ) , gledam sekoj so drugi mislenja i istorija :D
Можеш директно на картичка и директно на банкомат да вадиш.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ADP
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Незнам зошто толко комплицирате јас имам од тутунска виза електрон, си ставаш од неа пари, на неа си повлечуваш и од банкомат и од сеакде можеш да си ги земеш :)
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
--- надополнето: 24 октомври 2013 во 21:45 ---
Незнам зошто толко комплицирате јас имам од тутунска виза електрон, си ставаш од неа пари, на неа си повлечуваш и од банкомат и од сеакде можеш да си ги земеш :)
а провизија
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Момци на skrill(moneybookers) кога одам upload и ме прашува дали ќе се парите за gambling или non gambling , на gambling не ме пушта вика failed , ако одам non gambling знам дека ќе ме пушти но дали ќе можам да ги ставам парите на betadria пример ?
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Ако може да кажеш што им кажа на тие во банка кога ти стигнаа парите? Зашто знам дека мора да потпишеш изјава од каде ти се парите, а не смееш да им кажиш дека се од обложување на нет зашто е законски забрането, и дали на секој прилив на пари на истата девизна сметка ја потполнуваш таа изјава или само првиот пат го правиш тоа?
Секој пат пополнуваш изјава, јас во Стопанска ги повлекувам, при пополнување на изјавата има опција други приливи мислам дека се води под код 400, со заокружување е, ништо страшно :) Во банка не се замараат со тоа
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
--- надополнето: 24 октомври 2013 во 21:45 ---


а провизија
Па незнам, до сега неколку пати имам повлекувано од 100 до 200 евра, и не сум приметил кога одам на банкомат дека фалат пари.Знаат да ме изнервираат кога ги чекам некогаш по 7-8 дена парите, ама тоа е :D
@vidooq сигурно има повлекувано повеќе пари, нека каже
 

zabiste

Ако не ааа ако не...
Член од
8 октомври 2013
Мислења
239
Поени од реакции
699
Секој пат пополнуваш изјава, јас во Стопанска ги повлекувам, при пополнување на изјавата има опција други приливи мислам дека се води под код 400, со заокружување е, ништо страшно :) Во банка не се замараат со тоа
Уште ова да те прашам ако знаеш. Кога отворив трансакциска и девизна сметка во стопанска, и им побарав виза електрон, ми предложија виза classic поради тоа што истата картичка е поврзана со двете сметки ( и девизна и трансакциона), и плус ми кажаа дека доколку имам прилив на девизна сметка можат истите пари кои ке ми стигнат во евра да ги подигнам во денари од банкомат. Дали знаеш во тој случај дали ке можам да ги подигнам парите без да ја потполнувам таа изјава, иако не е ништо страшно со таа изјава онака чисто ме интересира за да не се замарам на секое подигање со неа?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.654
Поени од реакции
62.979
Па незнам, до сега неколку пати имам повлекувано од 100 до 200 евра, и не сум приметил кога одам на банкомат дека фалат пари.Знаат да ме изнервираат кога ги чекам некогаш по 7-8 дена парите, ама тоа е :D
@vidooq сигурно има повлекувано повеќе пари, нека каже

Најмногу што ми зеле досега се 5% кога повлекував директно на сметка...
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Уште ова да те прашам ако знаеш. Кога отворив трансакциска и девизна сметка во стопанска, и им побарав виза електрон, ми предложија виза classic поради тоа што истата картичка е поврзана со двете сметки ( и девизна и трансакциона), и плус ми кажаа дека доколку имам прилив на девизна сметка можат истите пари кои ке ми стигнат во евра да ги подигнам во денари од банкомат. Дали знаеш во тој случај дали ке можам да ги подигнам парите без да ја потполнувам таа изјава, иако не е ништо страшно со таа изјава онака чисто ме интересира за да не се замарам на секое подигање со неа?
Изјавата мора да ја пополниш
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Момци сеуште функционира уплата/исплата на bet at home преку нлб тутунска?
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
ima nekoj akaunt kaj William Hill , slucajno vlegov na sajtot da vidam kako odi , i gi sporeduvav nekoi ligi so bet365 nekako kaj williamhill imase poveke opcii , eve na primer Serie C1A (pisuva 31 opcii imas za kladenje) a kaj william 62 , duplo..

Znaci imase poveke opcii , t.e. H1+ A1+ i drugi..

Dali e isto akaunt kaj bet365 i williamhill , mislam da se registriras i problemi dali ima so depoziti .. pozz
 

MIX

Член од
6 април 2012
Мислења
21
Поени од реакции
1
Od kade mozam da kupam karticki za "dbgpoker" i dali sigurno gi davaat parite bidejki imam slusano deka nekoi vadele na nekoi ne i davale pa ako nekoj e vadel ili znae neka kazi kako ide taa procedura :)
 
Член од
4 јуни 2012
Мислења
28
Поени од реакции
1
Jас користам Bet-At-Home како online интернет кладилница, парите ги ставам на Moneybookers со VISA и ги ваѓам преку Moneybookers исто на VISA.
--- надополнето: 27 октомври 2013 во 16:40 ---
Jас користам Bet-At-Home како online интернет кладилница, парите ги ставам на Moneybookers со VISA и ги ваѓам преку Moneybookers исто на VISA.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom