Обложување на нет

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.668
На Megawin вкупно депозит имав околу 4000ден ги направив 10000ден. и вчера побарав исплата (bank transfer) и чекав ден и пол за да легнат на сметка. Само се утепав од играње, многу земаат данок. Некако, тие што уште имаат bet365 акаунт, чиста работа, ни данок ни бутур.
досега во македонија подобри игри имале само бетсити, право освежување се мегавин со игрите, а со бонусите за депозит се одлични...... данокот останува горчлив проблем
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
374
Поени од реакции
1.196
данокот останува горчлив проблем
Дали само кај нас го има данок на игри на среќа ,конкретно кладилница,во другите држави знаете ли како е,не зборам за Србија знам дека таму нема данок ,ме интересира Германија,Италија,Франција, Холандија во појаките европски земји дали се даночи ваков вид на добивка или ова го има само кај нас.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.668
Дали само кај нас го има данок на игри на среќа ,конкретно кладилница,во другите држави знаете ли како е,не зборам за Србија знам дека таму нема данок ,ме интересира Германија,Италија,Франција, Холандија во појаките европски земји дали се даночи ваков вид на добивка или ова го има само кај нас.
ова е кражба буквално, да има данок на лото, бинго, државен џек пот, ама на игри КОИ СЕ ДОЗВОЛЕНИ да се дуплира облог нема смисла
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
досега во македонија подобри игри имале само бетсити, право освежување се мегавин со игрите, а со бонусите за депозит се одлични...... данокот останува горчлив проблем
Betsiti se samo online??
 
Член од
5 септември 2023
Мислења
1
Поени од реакции
2
Здраво на сите, сакам најпрвин да се заблагодарам за темава која што располага со премногу информации и инпути од различни искусни играчи на среќа и која ми помогна низ мојата авантура со обложувањето. Токму поради тоа, сега сакам да вратам кон оваа заедница преку тоа што ке го споделам моето искуство. На почетокот на Септември, 2023 година започнав со Value Betting на Бет365, преку софтвер наречен RebelBetting. Видов и некој го имаше спомнато пред доста време тука, прашуваше дали има некој искуство па еве сега јас пишувам. Value Betting е термин во обложувањето каде играчот става пари на квоти кои се поголеми од што треба да бидат (пр: Реал Мадрид - Барселона , да кажеме 1 е 1.8 квота, но реалната веројатност за 1 е 1.6, доколку ние ставиме пари на 1, ние имаме Value Bet, кој после неколку илјадници повторувања е заштитен од Законот за Големи Бројки, кој гласи - ''Што повеќе се повторува една дејност, толку повеќе се стреми кон нејзината очекувана вредност''. Во спомнатиот случај, доколку ставиме пари на 1 ( Реал Мадрид ), ние сме украле/добиле 12.5% вредност над кладилницата, тоа значи доколку сме константни со таа вредност, после илјадници утакмици ние ке бидеме во профит 12.5% од вкупниот обрт што сме го постигнале низ тие утакмици (бројките се само за пример, реалистично се зема од 3-5% вредност, ќе видите и подоле). Преку овој начин, успеваме обложувањето веќе да прекинеме да го гледаме како коцкање или среќа, туку како инвестиција - Еве ги моите резултати за 4 месеци Value Betting на Бет365. Кратко кажано, ова е начин да направите пари исто како што кладилниците прават пари преку вас - Со манипулирање на квотите, затоа што квотите претставуваат веројатност.
Софтверот кој што јас го користев ви ги наоѓа точните утакмици и игри со згрешени квоти.
Започнав со само 400€ , а по 4 месеци искочив со 4100€, со ставени 7233 утакмици.
Линк до софтверот за заинтересирани - https://www.rebelbetting.com?x=vilebet
1705196993574.png
Горе лево може да ја видите мојата графа на варијација, како што гледате, вистинскиот профит(бела линија), секогаш се движи до и близу очекуваниот профит(темно-сива линија), без разлика колку влегуваме во минус, затоа што користиме јака стратегија која шансите за пропаст ја носат близу до 0% и сме заштитени од Законот за Големи Бројки.
Десно ја гледате мојата статистика, обртот, пишаните утакмици, профитот, повратокот на инвестиција(ROI), украдената/земената вредност од кладилницата и слично.
Може се прашувате, зошто го споделувам ова тука ако теоретски профитот е бесконечен преку оваа шема? Епа проблемот е што не е, доколку би можел некој да стане милионер вака, јас најверојатно не би ни дошол до оваа информација. Финтата е тоа што додека го правите ова имате лимитирано време додека не ве рестриктираат и банираат кладилниците од кои што крадете вредност. Јас успеав да го правам ова 4 месеци со повраток на инвестиција 800-900%, што во ниеден друг метод на инвестирање не постои. Значи дека сепак е доволно профитабилно за да се проба. Иако на почетокот бев многу скептичен и не можев да најдам информации од искуства од луѓе (посебно не луѓе од Македонија), превземав ризик и се исплатеше премногу.
Доколку некој е заинтересиран за повеќе информации околу ова, слободно пишете тука ќе споделам се што знам со вас. :)
1705197878633.png
(Статистики од Бет365)
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.128
Поени од реакции
8.942
Ima li nekoj koristeno skoro VPN za klaenje online?

Imam account na Bet365 od Shvedska.
Koga se logiram od Makedonija, se logira i bez VPN,
ama koga sakam da stavam "Bet" blokira i odlogira avtomatski.

A koga koristam VPN, ne saka ni da go otvori bet365 sajtot.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Ima li nekoj koristeno skoro VPN za klaenje online?

Imam account na Bet365 od Shvedska.
Koga se logiram od Makedonija, se logira i bez VPN,
ama koga sakam da stavam "Bet" blokira i odlogira avtomatski.

A koga koristam VPN, ne saka ni da go otvori bet365 sajtot.
Mislam ima mnogu mirors bet365 sajtovi probaj taka
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.846
Поени од реакции
7.657
Не би ти препорачал ВПН за кладење. Ќе те остават да играш, ама ако дојди време за подигнување на пари имаат премногу опрема за детекција и шансите да ти го банираат акаунтот и да не ги видиш никогаш парите се големи.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.128
Поени од реакции
8.942
Не би ти препорачал ВПН за кладење. Ќе те остават да играш, ама ако дојди време за подигнување на пари имаат премногу опрема за детекција и шансите да ти го банираат акаунтот и да не ги видиш никогаш парите се големи.
sefte probuvam, zemav vpn za druga rabota sho mi trebashe.
taka i jas mislam, da go otkazam i vpn-ot, ne brka rabota za klagja.
 
Член од
6 ноември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Зошто на Skrill не можам да ставам пари кога ќе одберам опција парите да можам да ги користам за Online gambling. Имам Visa од стопанска
 
Член од
7 февруари 2024
Мислења
131
Поени од реакции
106
Зошто на Skrill не можам да ставам пари кога ќе одберам опција парите да можам да ги користам за Online gambling. Имам Visa од стопанска
Direktno so kartica se uplakja/isplakja na bet365 mislam najdobro e visa electron od tutunska banka...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom