Обложување на нет

Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Ако има некој акаунт на покер старс, нека ми пише пп.
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
681
Поени од реакции
188
Легално е да се кладиш онлајн у Бетсити? Еве сеа ќе почне видео лотарија на Р.М. со работа и апсурдно би било само они да имаат право за онлајн кладење.
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Како да отварам b 365 преку близу?
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
12
Ај едно прашање, не сум сретнал одговор. Има некоја страна кај што има редовно да се обложуваш на Македонија втора лига?
Кој е улав да става МАКЕДОНСКА ВТОРА ЛИГА за обложување зити се!!!
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Кој е улав да става МАКЕДОНСКА ВТОРА ЛИГА за обложување зити се!!!
Зими се нез, ама со знаес.

Чим ги местат утакмиците, сигурно местат за некаков профит, а тој профит сигурно се прави во кладилница.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Кој е улав да става МАКЕДОНСКА ВТОРА ЛИГА за обложување зити се!!!
Мислам дека азиските букмејкери ја нудат/нудеа втро мк лига. Така порано имам читано у спорт дека одредени играчи местеле и се обложувале во Азија ..заборавив детали од сторијата..
 
Член од
22 февруари 2013
Мислења
11
Поени од реакции
1
Здраво, дали знае некој дали може слободно да се обложува на некој од страните за онлајна кладење како б вин или бет 365(поради данокот што треба дасе плати при добивка) ? Нешто наслушнав дека нашата влада постигнал договор со бет 365 околу плаќањето на данокот при добивка па ако има некој да го потврди тоа со сигурност ке ве молам пишете. фала и поздрав
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Здраво, дали знае некој дали може слободно да се обложува на некој од страните за онлајна кладење како б вин или бет 365(поради данокот што треба дасе плати при добивка) ? Нешто наслушнав дека нашата влада постигнал договор со бет 365 околу плаќањето на данокот при добивка па ако има некој да го потврди тоа со сигурност ке ве молам пишете. фала и поздрав
Жити се кажи ми како владата успеала да постигне договор со најголемата светска обложувалница за да им земаат данок на добивка само на луѓето од Македонија ?? Кој ја ебе владата бе ќе се замараат од бет365 со глупости , тие гледаат што повеќе да имаат регистрирани луѓе што повеќе да се обложуваат... Како прво со закон е забрането обложување на нет , ама ајде нека ги блокираат сајтовите или нека направат нешто друго за да не се обложуваат луѓето од македонија на интернет ама не можат. Овие бубачки што ги пуштија демек во април немало да може да се обложуваат луѓе од македонија на странски сајтови се лаги како што лажат секоја година дека се во преговори со пејпал за да се официјализира пејпал и во македонија ....
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
2
Едно прашање само имам пари на бет365 , дали да ги ваѓам на мојата картичка директно или што да правам ме плаши ова со даноков
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Која е максимална можна добивка на б365
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Дечки ај ако сака некој нека ми каже како да си направам акаунт на Манибукерс со цел да повлечам пари од кладилница. Може и во ПП да не спамам тука, фала.[DOUBLEPOST=1394332069][/DOUBLEPOST]Дечки ај ако сака некој нека ми каже како да си направам акаунт на Манибукерс
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Од која страна за онлјан обложување најлесно се вадат парите ?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Од која страна за онлјан обложување најлесно се вадат парите ?
мислам бетадриа дека најлесно ќе ги извадиш, можеш да депозираш и од манибукерс а да повлечеш на трансакциска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom