Нов Пазар3

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Пазар3 ( трета среќа според Мастер)Reklama5 (чиста петка значи ни 5- ни 5+)

Oglas1 (демек No. 1)

:icon_lol:
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Не ми е јасно само што е со бројкиве во имињава... Pazar3, Reklama5, Oglas1...
Ако нема бројка во името, не го бива огласникот? : ))

za drugive neznam ali za nas edinicata znaci " i " moze da go vidite logoto nad edinicata ima crta sto znaci oglasi.

posetete ne i uverete se http://www.oglas1.com ;)

--- надополнето ---

Пазар3 ( трета среќа според Мастер)Reklama5 (чиста петка значи ни 5- ни 5+)

Oglas1 (демек No. 1)

:icon_lol:
Miki sto mislis ti ne sme no. 1 . ako mislis deka ne sme kazi sto da napravime za da bideme no .1

Pozdrav
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
За 36 часови на сајтот има 500 огласи точно 10 страни по 50 огласи на страна.... гледам колку послабо се праќаат огласи... 500x50= 25.000ден. Интересно.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ги обновуваат старите, да не мислиш некој толку плаќа?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
За 36 часови на сајтот има 500 огласи точно 10 страни по 50 огласи на страна.... гледам колку послабо се праќаат огласи... 500x50= 25.000ден. Интересно.
Ако прочиташ наназад, најголем дел од тие се обновуваат автоматски... така да 50 огласи х 50 денари = 2500, делува пореално :)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Ако е така моја грешка, сепак банерите му носат пари, овие огласи му носат пари, што тогаш бе луѓе зашто олкава врева за некој сака да заработи... Човекот си напрел добар он лајн огласник, најпознат во државава зошто тогаш да не го искористи?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ако е така моја грешка, сепак банерите му носат пари, овие огласи му носат пари, што тогаш бе луѓе зашто олкава врева за некој сака да заработи... Човекот си напрел добар он лајн огласник, најпознат во државава зошто тогаш да не го искористи?
Зашто има разлика меѓу желба за заработка за пари и алчност.

Обично алчноста ќе ти го уништи бизнисот, ти реков еднаш, почекај година дена па ќе видиме дали сеуште Пазар3 ќе биде најпознат, најогласуван и најпосетуван...
Ова ти се вика брзо правење на пари, ама не се мисли долгорочно очигледно.

--- надополнето ---

голем број на огласувачи ке се префлат на друг огласник..кај ти дава македонче пари што ви е.... :D
Ова го зборам, пазар3 е најпознат заради посетителите и тие се најзаслужни за неговиот досегашен успех. Наместо да се понудат уште подобри сервиси на огласувачите и да се награди нивната лојалност (покрај толкава конкуренција), уште им се наплаќа на нив...
Ама ако, кој не гледа дека ова е пропаднат бизнис-модел уште од старт, се лаже само самиот себеси...
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
za drugive neznam ali za nas edinicata znaci " i " moze da go vidite logoto nad edinicata ima crta sto znaci oglasi.

posetete ne i uverete se http://www.oglas1.com ;)

--- надополнето ---



Miki sto mislis ti ne sme no. 1 . ako mislis deka ne sme kazi sto da napravime za da bideme no .1

Pozdrav
не сте!!!

ама се надевам дека ќе бидете наскоро (оти има некој лакоми шо наплаќаат) а се надевам дека нема и вие да збесните кога/ако станите популарни некогаш и вие да станите лаком гз како тие

и не знам шо да направите за да станите популарни вака сајтот ми е ОК е сега времето ќе покажи дали ќе бидите намбр уан

п.с јас таа страна прв пат ја дознав вчера и не знам од кога постои искрено, ама се надевам дека ќе биди посетена и една од најдобрите....
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Miki fala mnogu. i nie se nadevame deka eden den ke bideme na vrvot. nasata strana postoi veke 3 godini.

Pazar3 se naplaka zatoa sto nemozese da profitira od sajtot. 2 godini prakase ponudi po site firmi za reklama. i sega tie banneri sto gi ima ili plakaat po 100evra mesecno ili ne plakaat . ZATOA SE I RANDOM.

i nas ni odi tesko so reklami no nie nemame golemi trosoci zatoa sto kaj nas oglasite avtomacki se generiraat.. a pazar3 ima kancelarija i vraboteni vo resen.. no mene nikako ne mi e jasno kako naogjaat kajgana tocka idividi motika on.net i dr . po 300evra - 1000evra nedelno ?????
 
T

Tetro

Гостин
Miki fala mnogu. i nie se nadevame deka eden den ke bideme na vrvot. nasata strana postoi veke 3 godini.

Pazar3 se naplaka zatoa sto nemozese da profitira od sajtot. 2 godini prakase ponudi po site firmi za reklama. i sega tie banneri sto gi ima ili plakaat po 100evra mesecno ili ne plakaat . ZATOA SE I RANDOM.

i nas ni odi tesko so reklami no nie nemame golemi trosoci zatoa sto kaj nas oglasite avtomacki se generiraat.. a pazar3 ima kancelarija i vraboteni vo resen.. no mene nikako ne mi e jasno kako naogjaat kajgana tocka idividi motika on.net i dr . po 300evra - 1000evra nedelno ?????
sakas jas da ti kazam kako?
imaat dosta posetuvani stranici/portali, nudat interesno nesto koe gi privlekuva posetitelite.
I kako administratori, koristat КИРИЛИЦА, podobro e za ocite, pa i za citanje.
Probajte, ne se naplaka tuka, besplatno e koristenjeto na кирилица.
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
sakas jas da ti kazam kako?
imaat dosta posetuvani stranici/portali, nudat interesno nesto koe gi privlekuva posetitelite.
I kako administratori, koristat КИРИЛИЦА, podobro e za ocite, pa i za citanje.
Probajte, ne se naplaka tuka, besplatno e koristenjeto na кирилица.
Nema vrska stranite ni se kirilica i kako administratori pisuvame na kirilica.

sto se odnesuva do interesnite sodrzini. povekee mu se islaka na opel da se reklamira na pazar3 nego na tocka i kajgana.

drugite web strani nemaat poveke posetiteli od pazar3
 
T

Tetro

Гостин
Nema vrska stranite ni se kirilica i kako administratori pisuvame na kirilica.

sto se odnesuva do interesnite sodrzini. povekee mu se islaka na opel da se reklamira na pazar3 nego na tocka i kajgana.

drugite web strani nemaat poveke posetiteli od pazar3
Не дека ме интересира толку, ама ќе те прашам: Колку посетители имате дневно, у просек?
Не верувам дека е баш како што спомна погоре.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Член од
27 март 2009
Мислења
180
Поени од реакции
4
И овој со бројки :pos2:

Реклама5 си презеде работата.
Точно е дека моментално реклама5 го има приматот, но со оглед на тоа што овој огласник на Вест ќе има огромен број на огласи, а колку повеќе огласи толку повеќе посетители, така да ќе оставиме да покажи времето :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom