Нови 290 рамковни вработувања

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
sakav da pisam ama se pismaniv,pak ke mi gi izbrise postovite krejzi,posto sigurno ke i se vidat kako politicki,a ne kako ekonomski.
vala i ja ke si molcam,moze ne e arno vo drzavava,ama cuti barem e mirno nema vojna,neli!!!!!!!!!
i taka molcejki ke go cekam zidot koj go posakuvam,za da si ziveam so makedoncite vo cista makedonija,kaj sto ke se vrabotuvaat makedonci.
Па дотогаш нема да има Македонци за да треба да се вработуваат.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Па дотогаш нема да има Македонци за да треба да се вработуваат.
e od kade znaes?
dobro sega jas te pocituvam kako umen forumdzija,ama sega malku ja pretera!
navistina mnogu raboti znaes,ama za ovaa nesakam da ti veruvam!!!!!!
(no toa ne mi dava za pravo da tvrdam deka nema da bide taka),zatoa jas ke si cekam ,pa ke vidime!
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.234
Поени од реакции
18.054
e od kade znaes?
dobro sega jas te pocituvam kako umen forumdzija,ama sega malku ja pretera!
navistina mnogu raboti znaes,ama za ovaa nesakam da ti veruvam!!!!!!
(no toa ne mi dava za pravo da tvrdam deka nema da bide taka),zatoa jas ke si cekam ,pa ke vidime!
Затоа што со ова темпо за 20 години ќе бидеме 800.000 македонци тука во Македонија, од нив пола ќе бидат Бугари.

За 50 години ќе бидат само 300.000 македонци тука во Македонија.

И да ставиме ѕид и да не ставиме исто ти е.

Миграцијата е природен процес кај човекот, тоа го правел стотина илјади години, така ќе прави и сега, Македонците ќе одат надвор, а овде ќе идат некој други.

Мислам дека овој процес АБЦ подобро го има објаснето со теоријата за ГЕТОТО. Тоа е и целта на Грција и Бугарија, да не влечкаат што подолго во ваква полу транзициона состојба.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Затоа што со ова темпо за 20 години ќе бидеме 800.000 македонци тука во Македонија, од нив пола ќе бидат Бугари.

За 50 години ќе бидат само 300.000 македонци тука во Македонија.

И да ставиме ѕид и да не ставиме исто ти е.

Миграцијата е природен процес кај човекот, тоа го правел стотина илјади години, така ќе прави и сега, Македонците ќе одат надвор, а овде ќе идат некој други.

Мислам дека овој процес АБЦ подобро го има објаснето со теоријата за ГЕТОТО. Тоа е и целта на Грција и Бугарија, да не влечкаат што подолго во ваква полу транзициона состојба.
Tокму тоа сакав да го кажам,изградбата на “ѕидот“ се планира некаде од 2048-2050 година,кога овде ќе живеат едни други луѓе и кога преостанатите Македонци ќе бидат ептен малку за да представуваат некакво сериозно “тело“.Ама тоа е за други форуми и за други места,иако и економијата е составен дел од играта за остварување на таквиот план,смислен пред 60тина години.Затоа назад на тема с-рамковни вработувања.:smir:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
.Ама тоа е за други форуми и за други места,иако и економијата е составен дел од играта за остварување на таквиот план,смислен пред 60тина години.Затоа назад на тема с-рамковни вработувања.:smir:
Сакаш да кажеш дека има да не нема за кратко време, тогаш што само им ги мрсиме конците на комшиите, кои толку многу сакаат да не окупираат од сите четири страни......:toe::toe:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Сакаш да кажеш дека има да не нема за кратко време, тогаш што само им ги мрсиме конците на комшиите, кои толку многу сакаат да не окупираат од сите четири страни......:toe::toe:
Од инает бе,онака чисто од инает,Македонскиот инает се покажал како најмоќно оружје за ослободување од сите окупатори досега,па така ќе се покаже и сега,без разлика што сакаат соседите.:toe:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Секретаријатот за спроведување на Рамковниот договор подготвува нови 330 административци, а тие веднаш ке бидат ставени на платен список а со работ би требало да започнат до година ? А предходните 230 земаат плата иако три месеци немаат работен ангажман тоест си седат дома и примаат плата од буджетот на РМ :tapp::tapp: извир дневна штампа Дневник
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Секретаријатот за спроведување на Рамковниот договор подготвува нови 330 административци, а тие веднаш ке бидат ставени на платен список а со работ би требало да започнат до година ? А предходните 230 земаат плата иако три месеци немаат работен ангажман тоест си седат дома и примаат плата од буджетот на РМ :tapp::tapp: извир дневна штампа Дневник
Ај не биди песимист,гледај малку позитивно,има место за сите во администрација :kez:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ај не биди песимист,гледај малку позитивно,има место за сите во администрација :kez:
И да нема место у администрација,имаат место дома.....ама за седење дома ќе зимаат плата :tomato:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И да нема место у администрација,имаат место дома.....ама за седење дома ќе зимаат плата :tomato:
Е ако де,имаме буџет колку цел свет.Јас ќе им плаѓам „лежарина“ до дека не ме изедат со се партали :)
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Е ако де,имаме буџет колку цел свет.Јас ќе им плаѓам „лежарина“ до дека не ме изедат со се партали :)
Е па... да се пријавам и јас за "лежарина" кога имаме толку јак буџет.:salut:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Е па... да се пријавам и јас за "лежарина" кога имаме толку јак буџет.:salut:
Слободно.Само претходно исчисти ги колениците кај некој од ВМРО за да се убрза постапката.Иако не си таков човек,таква е изгледа процедурата.Мене не ми смета за кого плаќам „лежарина“ се исто ми е :)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Со оглед на способностите изгледа најпаметно е да им се исплаќа лежарина.
...помалку штета прават неголи кога работат.....:helou:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Слободно.Само претходно исчисти ги колениците кај некој од ВМРО за да се убрза постапката.Иако не си таков човек,таква е изгледа процедурата.Мене не ми смета за кого плаќам „лежарина“ се исто ми е :)
Тогаш ништо од бизнисот... клечењето и :pusk:некако не ми се својствени барем за мене, а партијата на власт не ми е омилена......
а за плаќањето на неработници сум алергичен..:nerv::nerv:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.071
Поени од реакции
4.717
И образовани и необразовани се вработија.
Колку ќе си ја извршува работата... :pop: на помош
 

Kajgana Shop

На врв Bottom