Нови цени на ЈСП, бесплатен превоз за студентите

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не ми е јасно нешто, со оглед на тоа дека приватниве немаат места за купување карти како ЈСП и картата се „купува“ кај возачот, тоа значи дека од 1ви јануари цената на возење во приватните автобуси ќе биде 60 денари или ќе биде како и сеа 25 до мај ?

А за ЈСП, до мај си купуваш карти за 10 возења и ич не ти чуе, а после мај си идеш пешки сегде или со точак и пак не ти чуе :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Е ова се чекаше после бесплатниве на пензионерите и студентите. Некој без пари, а некој дупло ќе плаќа.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ќе намалуваме загаденост, со стимулирање на јавниот превоз. Со дупло поскапи карти. Генијално.

Важно Брутус одма отворил контра тема, за купување куќи. :vozbud:

Не се нормални.
 
G

Gosh

Гостин
А шо е најтрагично, у продажба се пуштени САМО пластифицирани картички кои се персонализирани ( за студенти, за пензионери и месечни ) . И да сакаш, немоеш да си купиш - па уште и ќе ги поскапуеле од први. Ова или ќе се пролонгира, или ќе ни го збиберат лоповиве.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.491
Поени од реакции
79.634
Реалност:
- цената на бензинот континуирано паѓа;
- загадувањето е на светско рекордно ниво.

Мерки:
- поскапување на јавниот превоз;
- сечење на сите дрва у градот.
(y)

Да беше некоја друга власт у некоја друга земја, ќе се изначудев.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Она што ми е најневеројатно во целата приказна е дека ги поскапуваат пред избори. Како Грујо да сака да каже, што ве ебам, ќе гласате за мене дури и се да ви поскапам.

И ќе гласаат. Фасцинантно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Она што ми е најневеројатно во целата приказна е дека ги поскапуваат пред избори. Како Грујо да сака да каже, што ве ебам, ќе гласате за мене дури и се да ви поскапам.

И ќе гласаат. Фасцинантно.
Нема да иде ова како брејкинг њуз на Сител :toe:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Нема да иде ова како брејкинг њуз на Сител :toe:
Нема се разбира, но не е нешто што можеш да го скриеш, како Мерцедесот на Грујо на пример. Ќе нема човек во Скопје што за најмногу недела дена нема да знае за ова.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272

Kajgana Shop

На врв Bottom