Нови скулптури - во Скопје и низ цела Македонија

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Се се,али портата и ненормалната големина на споменикот на Александар не можам да ги сфатам.Друго,јасно е дека треба да се разубавува градот и да се ставаат споменици на видни личности од историјата,но мислам дека подобро би било да бидат распоредени низ еден подолг период,а не вака да бидат "штанцани" како од фабрика. Уметноста не е еднаква на фабричко производство.
колку е висока портата имаш ли информација ?
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
линк

Еуроњуз за Скопјево. Ако не сте го посетиле Скопје ќе си помислите дека се наоѓате во Виена :)
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Е немој до толку па ти :icon_lol:
Па така е, на телевизија изгледа далеку подобро отколку што навистина е. Башка што еуроњуз е квалитетна (од технички аспект) телевизија.
Како и да е, добро е што има вакви емисии за Скопје и за цела Македонија, конечно по нешто добро и позитивно да не пренесуваат.
 

SteF1z

Unique >)
Член од
14 јануари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
4
Искрено добар проект на Никола Груевски.
На почетокот бев малце против, бидејќи цел свет е во светска криза ние Скопје ќе го градиме..
Сепак тајмингот на владаечката партија В.М.Р.О Д.П.М.Н.Е е малце погрешен ,али сепак се радувам ..
Иако не сум политички определен, радосен сум тоа што во некои градови нешто од нешто се гради,се обновува.
Само да се надеваме дека овие прекрасни статуи нема да бидат оштетени или уништени од некои ретардирани дебили !

Се надевам не навредив никој :)
Поздрав
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Па, добро е што глупавоста и лошиот вкус не не’ навредуваат.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.132
Поени од реакции
4.824
Добро се гради Музејот на отворено, наречен Плоштад Македонија, се повеќе се полни со нови историски лика.

Има ли некој поинформиран од мене , да каже дали е можно во иднина да се плати влезница за Музеј на отворено-Плоштад, за тие што сакаат да ги гледат спомениците? исто како што се плаќа за влез во Зоолошка градина за да се гледат животните ?

Дали Плоштадот веќе ви личи на музеј ?
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Добро се гради Музејот на отворено, наречен Плоштад Македонија, се повеќе се полни со нови историски лика.

Има ли некој поинформиран од мене , да каже дали е можно во иднина да се плати влезница за Музеј на отворено-Плоштад, за тие што сакаат да ги гледат спомениците? исто како што се плаќа за влез во Зоолошка градина за да се гледат животните ?

Дали Плоштадот веќе ви личи на музеј ?
Плоштадот на мојот главен град е нешто што не се гледа во секој град на запад, можеби токму заради тоа го сакам моето Скопје и се чувствувам горд на тоа .... и НЕ ,не мислам дека плоштадот изгледа како музеј ...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Добро се гради Музејот на отворено, наречен Плоштад Македонија, се повеќе се полни со нови историски лика.

Има ли некој поинформиран од мене , да каже дали е можно во иднина да се плати влезница за Музеј на отворено-Плоштад, за тие што сакаат да ги гледат спомениците? исто како што се плаќа за влез во Зоолошка градина за да се гледат животните ?

Дали Плоштадот веќе ви личи на музеј ?
Ај глеј си у Тирана плоштадот..и така со сила плаќате тука данок,пре човек заб ќе ви извади него пари за данок.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ај глеј си у Тирана плоштадот..и така со сила плаќате тука данок,пре човек заб ќе ви извади него пари за данок.
Ти наместо да филозофираш иди работи нешто и плати некој данок,а не од моите пари курназ да се правиш со проектов.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Ти наместо да филозофираш иди работи нешто и плати некој данок,а не од моите пари курназ да се правиш со проектов.
А ти што се мешаш у секоја чорба..тебе ли те цитирав..не.. чао
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.132
Поени од реакции
4.824
Ај глеј си у Тирана плоштадот..и така со сила плаќате тука данок,пре човек заб ќе ви извади него пари за данок.
Данок на што? На кислород ли , и на тоа ли ставивте?

Сиромавиот нема каков данок да плати , море и тие си плаќаат , кога купуваат леб и сол. 1 милиарда евра секоја година иде од нашите сограѓани кои работат во странство , готови пари , ако не би биле, ти би пцовисал, тоа е инфузија за нашата држава, кога веќе сакаше да спориш дали се плаќа данок или не , нормално нема да очекуваш данок од села каде нема никаква произведбена активност.

Ќе ти одговорам и за Тирана , сега се средува плоштадот таму, ќе добие нов лик, во него ќе има само еден споменик, а ќе биде многу поголем од тој на Скопје , кој во иднина ќе се смалува , со новиот хотел и офицерскиот дом што ќе се изградат на зелената површина, додај ги тука и расфрланите споменици , и дефинитивно плоштадот ќе биде историски музеј на отворено.



 
  • Ми се допаѓа
Reactions: fmi

Kajgana Shop

На врв Bottom