Нервоза

Член од
19 август 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
zenami pocna da koristi helex apcinja za smiruvanje ,moze li nekoe strucno lice da mi kaze nesto poveke za nuspojavite od ovie apcinja?
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
zenami pocna da koristi helex apcinja za smiruvanje ,moze li nekoe
strucno lice da mi kaze nesto poveke za nuspojavite od ovie apcinja?
Јас не сум стручна, ама колку што знам Хелекс е антидеперсив, a се продава и како: Alprax, Alprazolam, Alprox, Alzam, Anxirid, Apo-Alpraz, Azor, Calmax, Frontal, Frontin, Gerax, Helex, Kalma, Kinax, Neurol, Niravam, Novo-Alprazol, Nu-Alpraz, Restyl, Trankimazin, Trika, Xanax, Xanor, Zanex, Zopax.

Еве што вика Вики (редиректира на Alprazolam): http://en.wikipedia.org/wiki/Helex
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
169
Поени од реакции
8
Хелекс не е антидепресив, туку е анксиолитик.
И доколку е млада жена ти да не го зема подолго од 1 седмица, најмногу месец (и тоа не постојано).

Зависностите од бензодиазепините се еден од најсериозните проблеми.
Лесно се ствара зависност. А зависноста е од физички карактер. Исто како и алкохолот. И одвикнувањето може да вклучи и делириум тременс.

Нека ги зема извесно време. Нека ги остави, после 2-3 месеца нека ги зема уште 1-2 седмици (ако има потреба), ако уште е нервозна нека иде на психолог (ако има некаков проблем), ако нема проблем и не знае од што и зошто е нервозна, нека си земе упат и нека иде на спец. психијатар, за да и диагностицира болест, и да ја лекува болеста, а не симптомите (со едни од најопасните апчиња како што се анксиолитиците т.е. хелекс)

inace ona ima 25 godini i pie helex od 2 mg
леле леле 25 години. Од утре веднаш да ги прекине. И ако не може да ја смири неврозата, нека иде на психијатар.
Каков доктор е тој што на 25 години препишал Хелекс. Боже што нема да видам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom