Нервоза - колку се нервирате и зошто?

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Порано дури ни у ПМС скоро не можеше ништо да ме изнервира,значи бев екстремно толеранта,се нервирав ептен многу ретко,и тоа за да ме изнервира нешто беше потребно многу.
Сега,човековата глупост до толку напредна што едноставно не можам да и одолеам,а гледам и ме потфатила и мене па почнав да се нервирам за се и сешто.Се трудам малку да воспоставам самоконтрола,ама тоа од кој ќе ми пројде ПМС-ов,морам малку да се смирам зошто почнав да претерувам.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
ретко сум нервозен, можи да ме изнервира само кога некој ми го повторува некој 100 пати за нешто исто.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Се нервирам најчесто ко ќе некој не ме сфатил шо сакам да кажам. Можда на моменти не се изразвам убо ама ко ќе сакам да објаснам шо сум зборвела нејќет да ме слушет.
Значи уствари тоаш се нервирам. Ко ќе си кажит некој нешо и толку и другиов шо ќе кажит не е битно и си заминвет.
Ко ќе се изнервирам не знам како реагирам поточно... прво ќе се раздерам онака (добро зависит кј се дешават ова) и ќе му кажам на чоекот дек требит да ме ислушат пошо во муабетов двајцава учествуваме и како и да изреагират тој, мене веќе не ми е мерак да му објаснам нешо на чоекот шо највероватно ми значит чим се мачам тука....
А ко ќе е некој друг нервозен (аку е некој шо не ми е толку близок) прашвам ради култура само „шо ти е?“ и ногу се мразам себе си така пошо то прашање ми е ногу глупо ама сепак и јас на моменти прам така. Глупо ми е зш ај ние едно здраво иаме или шо и да е сепак не си кажвиме се и јас прашвам тука а и двајцата знајме дек не ме интересират.
Додека пак ко ќе е во случајот некој од мојве блиски се трудам да го смирам чоекот, доколку јас не сум крива за нервозата, пошо ак сум шо имат уш толку да го нервирам ќе си се повлечам и ак сум згрешила ќе се извинам. А ак не сум крива ко шо реков, го смирвам, и почеквам негде 10 минути да си ја изладит глата и после прајме муабет за проблемот и се надевам бар на моменти поможвам колку толку.
 
Член од
12 април 2009
Мислења
11
Поени од реакции
1
Се нервирам кога некој ме убедува во нешто шо сум сигурна дека не е така...или кога чекам некој. А иначе тоа е ретко, не се замарам многу.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
449
Поени од реакции
16
Перфекционист сум такада ме нервираат секакви глупости и ситници, некои ствари кои знам дека се најнормални
 

Fama

Bombin' thru the speakaz
Член од
10 февруари 2009
Мислења
518
Поени од реакции
19
Во последно време нешто почесто преовладува омразата во мене. А главен фактор за постанокот на таа нервоза се луѓето, кои иако грешат во своите мислења се прават паметни па и ми солат памет дека нивното мислење било точно и безгрешно. Преку глава ми е од такви луѓе.
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
Порано се замарав со се и сешто , и со тоа што треба и за то што не треба ... се ме неривраше . Ама се сменија времињата не можат да ме изнервират ситници и небитни работи . Во последно време само неправдата ме нервира ама полека , полека се навикнувам и на то дека каде што има сила нема правдина.
 

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
Најчесто се нервирам поради неправди, глупи луѓе кои го наметнуваат своето мислење и не сакаат да прифатат туѓо и поради несовесни возачи кои претицуваат на полна линија, возат во едносмерни улици.....
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
за ситници се нервирам и кога некој јаде г*мна за мене :nerv:
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Па најмногу зависи од расположение, ако сум добро расположена тогаш неможе ништо на светов да ме изнервира.... ако пак сум нерасположена тогаш се ме нервира, во тие моменти нема нешто што не ме нервира и најчесто се истурам на тие околу мене.... Ако пак сум онака ок нормално расположение тогаш знам да се изнервирам и за ситници ама и не толку многу.... у принцип сум нервозна личност :D
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Јас сум многууу живчана личност и се нервирам за секоја глупост/ секоја ситница ... и не знам баш многу многу да го контролирам бесот .. ако сум малку изнервирана ај и некако... но ако попиздам малце поише тогаш сите околу мене бегаат :S... кога сум нервозна често знам да направам нешто за кое ке зажалам .... било тоа да е да кажам нешто / да удрам некого или пак да скршам нешто и слично...

- најчесто се нервирам кога некој ми соли памет... или кога ми води инает а знае дека не е у право ....
знаат да ме изнервираат и моите низ дома .... коа ке почнат со тоа .... аман со тој компјутер станувај , кабелот или модемот ке ти го соберам ...
или ништо не си јадена земај лебот ....
а и нешто во стилот на : како не ти е срам толкава КРАВЕТИНА не можеш собата да се свртиш 5 мин да ја расчистиш :ija: е од ова коса ми се крева ...
потоа ме нервира кога некој ми се улизава само за да дознае нешто повеке за мене или за некоја моја друга и слично ...
се нервирам кога гледам како се искористуваат личности помеѓу себе ...
се нервирам кога ке се утепам од учење и ке ми стават помала оценка затоа што по некојси друг предмет сум имала слаба :nerv:

и се нервирам за уште милиони..милиони ситници ... и гледам да почнам да припазувам на понашањето додека сум нервозна ама некако не ми успева:icon_conf:kesa:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Многу лесно можам да се нанервирам,за секакви глупости и ситници.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Многу често се нервирам ( од сите ) понекогаш за глупости ама понекогаш толку ме вади некој од контакт што дури збудалувам од нервоза...Еве на пример вчера побарав пари за нов телефон и ми кажаа да почекам една недела...Почнав право да се карам дома и да се дерам ко ненормален и денеска ми дадоа пари ама работата е што неможам да се исконтролирам некогаш кога некој ќе ме изнервира и не знам да се разберам со добар муабет...( добро сега не секогаш ама сепак често ) :helou::uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom