Непотребни предмети

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Мислите дека има некои предмети кои би можеле да се исфрлат од наставната програма?Предмети кои се тотално неважни за понатамошниот живот?

Или пак,сите предмети се важни без исклучок?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Dobri se premetite spored mene, mislam deka treba samo da se skrati materijalot ucime mnogu nepotrebni raboti da ne kazam gluposti
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Ne mora da ucime kolku kila gomna izvezuva Tanzanija godisno ili deka na nekoj anonimus u 514 mu gi isekle racete.Toa e jasno.
I treba da imame sport sekoj den.
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
...i da birame jazik a ne da me teraat da ucam germanski ko demek vtor svetski jazik bil (a mnogu grdo zvuci)...
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Одбрана и заштита или тако звана Дефендологија у 1-ва на факс. Дефинитивно глуп предмет, незаинтересиран професор од друг институт и лоши оценки на крај за сите
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.161
Batistuta напиша:
Одбрана и заштита или тако звана Дефендологија у 1-ва на факс. Дефинитивно глуп предмет, незаинтересиран професор од друг институт и лоши оценки на крај за сите
sosema si u pravo covece. takov predmet e sosema bosh nepotrebna stvar
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Уа за физика. Потребен предмет ама го имам замразено.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ликовно е сосема непотребен предмет.. добро е сега почнаа со тоа описното оценување и малце е полесно.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Ликовно, мир, толеранција и заштита, граѓанско образование, машински елементи и би ги редела вака до бескрај...
 

***freak***

И да волиш до неба, и да прашташ кад треба [x]
Член од
9 февруари 2007
Мислења
383
Поени од реакции
1
gragjansko obrazovanie??? WTF?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Скулгрл напиша:
Мислите дека има некои предмети кои би можеле да се исфрлат од наставната програма?Предмети кои се тотално неважни за понатамошниот живот?

Или пак,сите предмети се важни без исклучок?
вака темава не ти е на место. треба да кажеш за кое стручно училиште или гимназија!! за факс нема што да се зборува таму сите предмети се на место :salut:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
[acko]® напиша:
вака темава не ти е на место. треба да кажеш за кое стручно училиште или гимназија!! за факс нема што да се зборува таму сите предмети се на место :salut:
Предмети во глобала,Ацко.На место ми е темата,само ти веројатно не си ја сфатил.Сите си пишуваат за своето училиште и кои предмети во него им сметаат.Што е тука нејасно?:smir:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
pa nekoj ke napise deka ne e potrebno biologija, ama vo hortikultura toa e najbitno. ili nekoj ke napise ne e potrebno biznis ama vo ekonomsko potrebno e. ali dobro moze malce preterav so toa ne ti e na mesto temata i za toa se izvinuvam !!

p.s. od sega barem kazete vo koe skolo ucite da znaeme (bar kazete dali e gimnazija ili strucno)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom