Непознати форми на живот

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Во темава ќе се дискутира за сите рандом непознати пронајдени форми на живот ширум светов - Апо


Од главна...
http://www.kajgana.com/video/ima-shto-vo-kanalizacijata.html
Непозната форма на живот, забележана од сигурноснитее камери во канализацијата во Северна Каролина. Додека експертите смируваат велејќи дека ова не е ништо повеќе од купче црви, многумина започнаа да шпекулираат дека сепак станува збор за некакви вонземски суштества.

Освен што е одвратно и страшно, на што ви личи? И зошто не се симна некој за да го боцне со нешто? :)

Шо е тоа де?
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Samo sto go gledav videoto na you tube i navrativ na kajgana da vidam dali ima tema za ova.Pa eva najdov. Iskreno strasno sustestvo, voznemiruvacki, grozno mnogu gnasno. Sepak mozebi e vonzemjansko a mozebi e seto toa kupce crvi no ne mi e logicki kako moze kupce crvi da funkcionira kako eden cel organizam.
Sto mislite deka e?
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
А и ако е вонземско суштество, од каде најде токму во канализацијата да се спушти...а и токму во канализација во САД. И веднаш дискутабилно!!! Којзнае, можеби веќе сме окупирани сите. Ќе предложам утре и по нашиве канализации да пуштат камери... од кај знаеш?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Го гледав видеото на главната страна и немам текст.....купче црви нема шанса да функционира како еден организам.
Вонземски суштества не ми се верува да се....можно е некој нов вид да мутирал во ова,од кај знаеш....
Се е можно во овие времиња......:toe:
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Ма како може нешто да мутира во нешто сеуште несоздадено....барем мене така ми изгледа...ова е некаков ембрион во развиток???...ваљда осетлив на светлина...могуче Чипакабра:D:D
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Izgleda kako Zerg od Star Craft :vozbud:
Д бре...Оние јајцата што се прават околе Хечери......али ова овдека е сеуште необјаснливо.....

За некое време ќе добиеме некоја информација како - бла бла трчи лажи....или воопшто нема да добиеме никаква...
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.678
Поени од реакции
4.794
какви црви бе .. ова пулсира некако ..чудна ствар ..или некоја тешка мутација на нешто или којзнае од каде потекнува:vozbud:..не сум знаел дека и таму имале камери..
им фуфкало може да се симнат .. а на кој не ..од кај знаеш како ке изреагира ..може нема ништо да напраи а може и да се здиви:vozbud:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Јас би рекол дека некој си игра и се обидува да манилупира на крај краеви на се не може да се верува. Нема никакви поткрепи за ова што го гледам дали е вистинито и дали е реално во смисла дали е мистерија. Земале примероци да испитуваат? И да е така, мислам дека ќе се крие во тајност.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Па искрено да ви кажам по тоа што фрлаат Американците во отпад и што имаат дома ништо не е чудно,онаму по дома змии деца јадат па овоа ви дојде чудно...чудни луѓе :helou:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
haha ovae sto posto fotoshop!! :mad::mad::mad: :toe::toe::toe: :pos2::pos2::pos2:


шала на страна (лева)...
чудно е суштествово...еволуција (downgrade) :) се хранело со американска брза храна :):):)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Настинат E.T. Свински грип. Црв хранет од McDonalds со Биг енд тејсти.

Не се знае. Али пак мене ми е сомнителна големината на цевкиве. Што ако се големи 2 cm во дијаметар и ова е само еден скапан црв пред умирање?
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.678
Поени од реакции
4.794
Настинат E.T. Свински грип. Црв хранет од McDonalds со Биг енд тејсти.

Не се знае. Али пак мене ми е сомнителна големината на цевкиве. Што ако се големи 2 cm во дијаметар и ова е само еден скапан црв пред умирање?

Друже види убаво ..огромно е за разлика од црв ....пулсира и на светлина чудно реагира..2 цм нема шанси у канализација...повеќе ги имаше ..камерата се движеше.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Од главна...
http://www.kajgana.com/video/ima-shto-vo-kanalizacijata.html
Непозната форма на живот, забележана од сигурноснитее камери во канализацијата во Северна Каролина. Додека експертите смируваат велејќи дека ова не е ништо повеќе од купче црви, многумина започнаа да шпекулираат дека сепак станува збор за некакви вонземски суштества.

Освен што е одвратно и страшно, на што ви личи? И зошто не се симна некој за да го боцне со нешто? :)

Шо е тоа де?

ова некој сака...да напрај како филмот осми патник со сигурни вивер...па видете де...ко да имаат реагирано со металот...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Друже види убаво ..огромно е за разлика од црв ....пулсира и на светлина чудно реагира..2 цм нема шанси у канализација...повеќе ги имаше ..камерата се движеше.
Да де. Огромно за објективот. Али ако е тој е малецок? Знаеш ако снимам јас со камера малецка во пенкало што се вика, внатрешноста ке изгледа голема. Се е до големината и како го гледаш тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom