Нема притвор за градоначалникот на Старо Нагоричане

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.742
Поени од реакции
9.866
По неколкучасовен распит пред истражен судија во Основниот суд Куманово градоначалникот на Старо Нагоричане кој со службениот автомобил во саботата рано наутро удрил во пешак и избегал вчеравечер е пуштен да се брани од слобода.




Привремено му е одземена патната исправа како гаранција дека нема да ја напушта државата. Инаку во полициската станица 51 годишниот М.Ј. тврдел дека не се сеќава на ништо од претходната вечер.

31 годишниот бурекџија со скршеници на главата и градниот кош се уште се бори за живот во Ургентниот центар во Скопје. Несреќата се случила на стотина метри од неговиот дом во центарот на Куманово. Враќајки се од работа младиот кумановец бил удрен со шкода октавиа и оставен да лежи на тротоар без да му биде укажана прва помош од возачот. Повредениот во бессознание и облеан во крв го забележал случаен минувач дури час и половина по несреката. Врз основа на стакло од скршениот фар на возилото полицијата извршила проверка на повеке од 100 шкоди по што било утврдено дека станува збор за општински автомобил. Се уште била забележлива и вдлабнатината на предната страна од возилото од ударот на пешакот. Повредениот со платата од бурекџилницата прехранува 4 члено семејство и плаќа кирија за станот во кој живее.
Несовесниот возач се товари за две кривични дела, за тешки дела против безбедноста на луѓето во сообраќај и за неукажување помош на повредениот.


Едит: од мои сознанија.. говедото градоначалник бил ѓон пијан,удрил во човекот,побегнал од местото на несреќата,значи не укажал прва помош ( а кај ќе укаже кога бил гз пијан) и се обидувал да намести некоја жена дека таа го возела тој момент.. а он ќе се брани од слобода:tapp: ебати и држава и закон и правда и све! Иначе човекот бил во кома по што починал по некој ден.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.036
Поени од реакции
14.978
Човечки е при удар на пешак да се укаже помош....А бидејќи бегал......ја би го стрелал....онака.....без око да ми трепне
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.742
Поени од реакции
9.866
Човечки е при удар на пешак да се укаже помош....А бидејќи бегал......ја би го стрелал....онака.....без око да ми трепне
Кај да застане кога он не се ни сеќава што било од што бил пијан.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Кај да застане кога он не се ни сеќава што било од што бил пијан.
Мислам кажаа дека повредениот е во болница. Не сум сигурен дали е починат? Има некакво инфо?
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Абе дај не серете за сенешто. Никогаш нема притвор за вакви сообраќајки...
Знам и полоши случаи, него ај да не раскажувам ... Муабетот ми е, немало и нема да има притвор за вакви работи.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Госпо да дај судијата кола да го мани, овај лигушот пијаниот градоначалник доживотно да се мачи со некоја болест, мајката да ви ја ебам.....
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Абе дај не серете за сенешто. Никогаш нема притвор за вакви сообраќајки...
Знам и полоши случаи, него ај да не раскажувам ... Муабетот ми е, немало и нема да има притвор за вакви работи.
Во право си. Не е за привор, ова е директно за во затвор. По итна постапка треба да се спроведе. Верувај дека селективноста е најголемиот проблем, судот за некого мајка, за некого маќеа.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
....зошто никој не протестира за бурегџијата од Куманово???? или на него не се добиваат политички поени.....пред се се работи за човек.....но сега обичниот смртник се третира како стока, а елитата ги има сите привилегии.....се враќаме кон времињата кога благородниците од ќеф вршеле тортура и убиства без притоа да одговараат

СРАМОТА
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Говедо пијано, да скапе во затвор. Мислат ако имаат власт Господ за јајца го фатиле, бутни го во Идризово бел ден да не види цел живот.
Многу ни се млаки закониве, значи ептен ни се лигави.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.742
Поени од реакции
9.866
Мислам кажаа дека повредениот е во болница. Не сум сигурен дали е починат? Има некакво инфо?
Починал..млад 31 година со 2 деца.
--- надополнето: 1 мај 2012 во 23:56 ---


Еве му го суратот дегенски,тешка лопина,ништо нема направено за општината..во хотел ресторанот Етно село имал само за неколку месеци направено долг од 15 000 евра за ручеци и пијанчење и нејќел да плати!
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Е и од оваа вест треба да се направи голема. А и не може да се скрие ова, има камери валда од кафана до домата на градоначалниче. ке се види дека он возел. Казна под итно.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Опаш еден видел власт и курназ се прави, очигледно и мафијаш изигривал. Го убил и избегал кој кретен треба да си прва помош да не дадеш, копиле смрдено. Сега треба Кумановчани во канцеларија со шлепер да му влезете и да го изгазите, на трезно.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Починал..млад 31 година со 2 деца.
--- надополнето: 1 мај 2012 во 23:56 ---


Еве му го суратот дегенски,тешка лопина,ништо нема направено за општината..во хотел ресторанот Етно село имал само за неколку месеци направено долг од 15 000 евра за ручеци и пијанчење и нејќел да плати!
нешто ми вика дека овој ќе го сркне дебело, незнам зашо. дај боже да сум во право:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom