Најтешка работа во домаќинството

Најтешка работа во домаќинството

  • перење

    Гласови: 5 3,9%
  • спростирање алишта

    Гласови: 5 3,9%
  • пеглање

    Гласови: 10 7,8%
  • готвење

    Гласови: 8 6,2%
  • миење садови

    Гласови: 17 13,2%
  • работа со правошмукалка

    Гласови: 11 8,5%
  • бришење прозорци

    Гласови: 8 6,2%
  • бришење прашина

    Гласови: 8 6,2%
  • чистење на загорени површини

    Гласови: 12 9,3%
  • чистење на WC

    Гласови: 45 34,9%

  • Вкупно гласачи
    129

Бејко

unregistered user
Член од
14 ноември 2005
Мислења
222
Поени од реакции
1
Мене најтешко ми е спростирање на алишта, а вам? :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Де бре... Не сум некој којзнае каков работник по дома но најтешко според мене би било бојадисување. Не е за работата (работам молер со татко ми) туку чистење после молерот, перење на теписи, средување... тоа е тешко!
 

Бејко

unregistered user
Член од
14 ноември 2005
Мислења
222
Поени од реакции
1
Де бре... Не сум некој којзнае каков работник по дома но најтешко според мене би било бојадисување. Не е за работата (работам молер со татко ми) туку чистење после молерот, перење на теписи, средување... тоа е тешко!
максимумот е 10 прашања, овие ги одбрав како почести. инаку перење теписи е незамисливо потешко од сите наброени.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Трпење на мажот.:hehe:

Гласав за готвење.Знам да зготвам нешто едноставно,а за покомплицираните...:sviri:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
чистење загорени површини побогу....а ужифам у домашно водено-насапунето перење теписи, викајте кај треба!!
 

MorrisonKA

You need a fucking hobby, bitch!
Член од
23 март 2007
Мислења
815
Поени од реакции
27
Најмногу мразам да мијам садови, ама затоа правосмукалката ја владеам.:icon_lol:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.017
Поени од реакции
598
so pravosmukalkata nervi kinam
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Чистење веце бре, так нормално. Не би можела да припарам со средство за чистење таму, бар сеуште не. (освен кадата, таа редовно си ја чистам :)).

И готвење во лето, ептен заебана работа, посебно ако треба нон-стоп да стоиш и надгледуваш а пареа те мава у лице (ко демек не ти е доволно топло).
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Гласав за чистење на ВЦ, ама тоа уште не сум пробал, а неам намера ни да пробам :) А од овие другиве, што сум пробал, готвење toeto
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Спростирање алишта и пеглање. Тоа е нешто што најмногу го мразам! Попрво би ја миела ВЦ школката, отколку да пеглам.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Најтешка работа во домаќинството е да бидеш добар домаќин:) Енивеј идејата за чистење вц не ми се допаѓа, а и простирање алишта ми е штуро. Пеглање онака, не сум љубител баш, баш, па и бришење прозори... Другото не ми е проблем. Да готвам обожавам, дури и на жешково време често сум пред шпорет. Миење садови ми е омилено хоби, не знам зошто ми е толку забавно тоа...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
Бришење прозорци убедливо најтешко. Треба на еден стол да се качам и да изигравам циркузант со тоа крпата по стаклените површини.За готвењето би ставил дека ми е занимација иако не знам многу готвачки трикови.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Па видете, најтешка работа во домакинството е готвењето. Зошто?
Епа вака, пред да се зготви нешто се поставуваат неколку дилеми „што да јадам сега?“ и дур се прашуваме што да јадеме времето тече, и тек коа ќе ни дојде идеја што да се јаде доаѓа друга дилема „колку време е потребно да се приготви тоа?“ и дур се мислиме колку време е потребно пак тече времето, и одеднаш ни текнува да јадеме нешто друго и пак иста дилема се јавува, и се тоа така продолжува... затоа боље земи чисти прозорци... :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
Па видете, најтешка работа во домакинството е готвењето. Зошто?
Епа вака, пред да се зготви нешто се поставуваат неколку дилеми „што да јадам сега?“ и дур се прашуваме што да јадеме времето тече, и тек коа ќе ни дојде идеја што да се јаде доаѓа друга дилема „колку време е потребно да се приготви тоа?“ и дур се мислиме колку време е потребно пак тече времето, и одеднаш ни текнува да јадеме нешто друго и пак иста дилема се јавува, и се тоа така продолжува... затоа боље земи чисти прозорци... :)
Више ми е заморна физичка отколку умствена работа :pos:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Мразам да мијам садови!!!!!Уживам во бришење прозорци,и чистење со правосмукалка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom