Најпијани моменти

Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
Најпијани моменти кои Ви се имаат случено, кои ги имате чуено, последна пијана работа на која сте се скршиле од смеење. Епа драги љубители на чашката ПОВЕЛЕТЕ
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Бевме во викендица собрани многу луге,и ме мавнаа некои флешови лоши и земав колата ама ептен пијан и отидов на раат да поседам сам....2 дупнати гуми е исходот,незнам како и каде кога тој пат го поминувам нонстоп,ама среќа возам добро и кога сум пијан :)
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
15
Поени од реакции
2
bevme za nova godina vo krusevo i taka si fativme pienkata ushte od sabajle, da ni trgne denot :) doaga vreme za tushiranje i jas vlegov so se domashni papuci vo kadata, si se izbanjav fino lepo i uopste ne primetiv deka so niv se banjam (mada neshto mnogu teshki mi bea nozete ali koja da pogledene da vidi)...i posle drugite mi kazaa...
se utepav od smeenje
 
T

Tetro

Гостин
Беше зима, некаде пред 5-6 години. Седнавме кај еден другар, друштво 7-8 души, без некој посебен повод, за да се начукаме максимално. Имаше и добра текила, 3 литра :)

Исходот беше фатален за човекот со чизми кои се лизгаа кога одевме секој по дома. :pos: Баш тој испи највеќе, па моравме прво него да го носиме дома. Другиот ден ко му се јавив не знаеше да си каже како стигнал дома. :pos:
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Мочав на сред улица и се дерев.. камен пијан знам таа вечер бев со 2 женски и од радост се напраив клен хахаха
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Ааа лани за нова година...кај едно другарче се наприв КАМЕН ,...и се договорив со женската да се чекам пред трговскиот..идам таму, коа гледам сум забораил патики да си облечам..:kesa:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Летово во Охрид отидовме бевме 4-ца другари а 3-ца отидовме во токсикологија и многу инетересно ни беше под инфузија
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Додека бевме студенти една вечер толку се запивме што не приметив дека во дискотека сум испаднала на папучи за по дома(зимски).
Исто во тоа време,идејќи си од една кафана сум преспала на снегот некое време,сум легнала да одморам :)
Кога ми се роди внук,толку бевме дамла направени што куп од песок сме го перцепирале како снег и сме си оставале отпечатоци на него (ласта ) пред кафич.
Една вечер во раните утрински часеви,крадевме мотор и тоа апенче и тројца го брмчевме низ град,нормално јас на решетки назад седев.
Во студенски еден другар беше толку пијан што не почувствува дека со се кревет го изнесовме пред лифт во ходник.
На друг му се покакаа во корпа и му ја оставија покрај главата.
Често знаевме да земеме микрофон на жива свирка и да рикаме додека сите гости не избегаат од локалот.
Во една кафана не замолија културно да го напуштиме локалот,оти сме ги вознемирувале останатите гости.
И редовно,наредната ден се колнам дкеа повеќе не пијам-до нареден викен.Златно правило:Уста рекла,уста порекла :icon_lol:
 
П

Пепси_

Гостин
Сум се опивал ама не до тој степен :))) ама татко ми ми кажуваше дека од Прилеп до Кавадарци со москвич си дојдил пијан и тоа само во 1 брзина терал во вечерните часови тргнал а сабајлево стигнал :)))))
 
Н

'Никола'

Гостин
Долга приказна ама уат д фак. И така не ми се спија па ќе ја раскажам.
(За почеток, за полесно пишување морам да ги набројам имињата на дечките од бенд. Бојан и Кико - гитари, Каре - бас, Дамјан - клавијатура);
Пред 3 години на проба со бендот. Пробава закажана за во толку и толку, се збираме сите освен Дамјан. Се наместивме, се наштимаа жичаниве свирачи (јас секогаш се штимам после проба, за наредната да ги нервирам дур се штимаат:)), овој абер нема да се појави. На мобилен недостапен. И ете го по скоро саат каснење, иди со еден ранец. И му викаме кај си досега блаблабла..Вика, чекајте, си купив нова клавијатура и сега да почестам. Јас и Каре од :nerv: на :zlo:. И зема тоа ранецот и вади 4 литри црвено домашно (дефинитивно го имаат едно од најубавите вина во Прилеп). И ајде сите за почеток по една чаша да наздравиме, и почнавме ние останативе да свириме, но со пијање продолживме само јас и Каре (гитаристиве, едниот не пија алкохол, а другиот едноставно не му беше денот за пијање). И по некое време почна да се осеќа во пробава нашето запивање, почна да летаат палици на сите страни, излегување од ритам и такви работи. И виде Бојан дека не ја бива работава и ја заврши пробата порано и со Кико си заминаа. (Дамнај си имаше заминато од претходно). Јас и Каре убаво запијани останавме да си ја завршиме работата. Се на Се, испивме 3 литри двајцата кога дојде време за излегување, и зедовме уште едното шише за по пат и правец Апореа. Дур стигнавме Апореа веќе беше испијано шишето. И значи прво влегување таму, ете го Дамјан зелка направен. Вика ајде кај сте до сега ве чекам еден саат да ве честам.:) Одиме на шанк, бокал камиказа, уште еден уште еден......И да дур ги пијавме камиказите, правевме на екс па скрши го чашето.:) (другиот ден келнерчето што работеше ми кажа дека сме порачале 12 бокали и сме искршиле 68 чашиња):) Е сега следува д фан парт.
Од кога затвори Апореа, излегуваме тројцата, и кај да одиме, ајде в парк. Надвор минус 15. И многу нормално по 5 минути фативме пат за накај дома, кој налево кој надесно кој на сред улица се влечкаме некако. Јас за среќа сигурно стигнав дома, Дамјан такоџе. Арно ама Каре кутриот си ја згрешил куќата.:) (сега пишувам од негово кажување). Две-три куќи пред неговата имаше една недоградена. И овој појма неам зошто си влегол во неа, се качил на втори и седнал на тераса да ги гледа ѕвездите (пијана работа:)). Тоа терасата ни ограда ни ништо. И следува дупка во меморијата. И по некое време се разбудил наеднаш целиот во болка и на трева долу. И ништо не памтел, си рекол дека заспал на трева а дека раката и нозете го болат од ладното. Станал, се довлечкал некако до дома и си легнал. Пред да заспие наеднаш му светнало дека му го нема мобилниот. Го зел од брат му, и заминал на местото кај што се разбудил да го бара но го немало. И таман заѕвонил со од брат му телефонот, го слушнал горе на терасата неговиот. Во тој момент му се вратила цела меморија за тоа кај бил и како завршил на тревата.:)
Другиот ден кога се враќавме накај Скопје, Каре беше со лонгета на раката, шинат зглоб на левата нога и набијано колено на десната.:)
Имам и мнооогу други интересни приказни, ама некогаш другпат ќе напишам пак.
 

zakaculko

skinhead '03
Член од
24 март 2009
Мислења
201
Поени од реакции
33
аууу, темата е wooow, вчера доста добра пијанка, литро ракија и шванц капут, нишо не се сеќавам денес ми кажаа дека сум се пуштал на баба Вера (55 години, грда ко шоља), за една нова година ќор пијан идам у веце по голема притоа го гасам светлото и заспивам на шоља, а скоро секоја пијанка врска неам како стигнувам дома, во осмо одделение со еден школски другар пиевме кај него во куќата уште не беа вселени, се напраивме ќор пијани од 2 кила домашно вино и тогаш беа актуелни мастиќите шо вапцат а ние појма немавме за тоа, и бевме многу страшни и смешното е што коа си отидов дома едвај некако, на мајка ми и вртам филмови дека ми е лошо дека не сум пијан и у ист момент и повраќам пред нозе, на клупата шо си пиевме стално во паркот се испопијанивме една вечер толку многу шо сите се соблековме голи ко од мајка родени, и после редовна процедура ни беше додека не ја откорнаа клупата за да си праат канцеларии мамето нивно !!!
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
Решивме еден викенд да идеме во Струмица цела багра. Знаеш како е ко со од Скопје сегде ти е ефтино...така да се напраивме тикви во тоа Селекто хахахахахах послем се баравме низ цел град. Што е најбитно никој не знаеше кај што е. Утредента зборевме кој кај завршил, едниот отишол во некој пекара да јаде на друг крај од градот, јас и уште еден во друга дискотека, а другиов другар на ловен дом се качил (тоа е како у Скопје на средно водно да излезеш). Најјака вечер....у стил Hangover, уште тигар фалеше да најдеме у станот!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom