Најекономично греење (затоплување)

Член од
2 јули 2020
Мислења
83
Поени од реакции
97
За да ја прославам мојата годишнина на овој форум, јас се одјавувам и повеќе не го посетувам. Ви благодарам на сите. Довидување.
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Некој да каже мислење за Vivax AERI 5.5 од лично искуство? Читајќи гледам дека сте фанови на определени марки, ама сакам да знам чисто некој што реално ја има и користи - каква квадратура топли? дали би била доволна за 45 квадрати простор без топлотна изолација (стиропор) но со обична малтарена фасада и стара пвц дограма. Дневната+ трпезарија (една просторија) 33 кв. + кујна и салон до 45 (со отворање врати).
И не споредуваме со поскапи и подобри клими (знам дека ги има) - конкретно за оваа тој што знае, би бил благодарен :)
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.128
Поени од реакции
4.942
Некој да каже мислење за Vivax AERI 5.5 од лично искуство? Читајќи гледам дека сте фанови на определени марки, ама сакам да знам чисто некој што реално ја има и користи - каква квадратура топли? дали би била доволна за 45 квадрати простор без топлотна изолација (стиропор) но со обична малтарена фасада и стара пвц дограма. Дневната+ трпезарија (една просторија) 33 кв. + кујна и салон до 45 (со отворање врати).
И не споредуваме со поскапи и подобри клими (знам дека ги има) - конкретно за оваа тој што знае, би бил благодарен :)
Vivax Aeri e odlicen model

Za podetalno iskustvo konsultiraj se so clenot @Pew Pew neka spodeli Licno iskustvo so Aeri Modelot na VIVAX
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
84
Поени од реакции
82
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.128
Поени од реакции
4.942
Hyundai Aurora e istata klima so Vivax Aeri no e poevtina za 2000 denari.
HYUNDAI Aurora Nema Wi-Fi i Jonizator za procistuvanje na vozduhot vo prostorijata kade sto klimata se koristi

Vivax Aeri ima i vgraden Wi-Fi i Jonizator za procistuvanje na vozduhot

Toa e razlikata pomegu Aeri Vivax i Aurora HYUNDAI.

2-te klimi i Aeri i HYUNDAI se odlicni BEST BUY
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
84
Поени од реакции
82
HYUNDAI Aurora Nema Wi-Fi i Jonizator za procistuvanje na vozduhot vo prostorijata kade sto klimata se koristi

Vivax Aeri ima i vgraden Wi-Fi i Jonizator za procistuvanje na vozduhot

Toa e razlikata pomegu Aeri Vivax i Aurora HYUNDAI.

2-te klimi i Aeri i HYUNDAI se odlicni BEST BUY
Treba da ima wifi ako ne laze reklamava ...
 

Attachments

Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Mамел и Митсу со измислени тестови и спецификации користејки софтвер од 1980 :lolzz:
Прегледај го приврзокот 300262

Прегледај го приврзокот 300263

Прегледај го приврзокот 300256

Прегледај го приврзокот 300261
Nećešmi vjerovati ali očekivao sam baš ovakvu aferu...
 
Член од
19 март 2021
Мислења
220
Поени од реакции
542
Mамел и Митсу со измислени тестови и спецификации користејки софтвер од 1980 :lolzz:
Прегледај го приврзокот 300262

Прегледај го приврзокот 300263

Прегледај го приврзокот 300256

Прегледај го приврзокот 300261
Strasno ako se dokaze da je istina. U isto vreme uredjaji im za nase pojmove besprekorno rade. U dalekoj Aziji je skoro svaka druga klima njihova. Da ne pricam o liftovima, pokretnim stepenicama, friziderima itd. Postoji bela tehnika za koju pojma nisam imao da i to prave. Bio i video nekoliko meseci u nekoliko zemalja tamo. Pa se sada pitam, ako su i njihove lazirane specifikacije za klime u nekom procentu, a svi naprotiv zadovoljni njima, koliko li tek laziraju ovi kod kojih i najneobrazovaniji covek vidi i zna da rade lose, vrlo lose. Tu je taj procenat laziranja vrv x10
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
812
Поени од реакции
875
Mамел и Митсу со измислени тестови и спецификации користејки софтвер од 1980 :lolzz:
Прегледај го приврзокот 300262

Прегледај го приврзокот 300263

Прегледај го приврзокот 300256

Прегледај го приврзокот 300261
А баш сакав да земам клима за возот.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Mora da su provodjenje testova vršili metodom " Zlate od Prilep " .
Дај бре престанете да спамирате!
Како да живеевте во Јапонија па и да разберам некако...!
Живееш и живеам на Балканот што е еквивалент на фавела во Јужна Америка! Кај што корпа за отпад не може да се купи, а да не го наместат тендерот/договорот!
И вие се смеете на јапонците :tapp:
 
Член од
11 јули 2019
Мислења
287
Поени од реакции
418
Дај бре престанете да спамирате!
Како да живеевте во Јапонија па и да разберам некако...!
Живееш и живеам на Балканот што е еквивалент на фавела во Јужна Америка! Кај што корпа за отпад не може да се купи, а да не го наместат тендерот/договорот!
И вие се смеете на јапонците :tapp:
Naravno da se smijem , u stvari više se smijem onima koji su ih glorificirali , dizali u zvijezde , tim naivcima se smijem , eti vam japan :kezec:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom