Најдобри и најлоши менаџери?

  • Креатор на темата kusi
  • Време на започнување

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Najdobar menager spored mene e Arsen Venger, a za najlos konkurencijata e mnogu pogolema.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Иако не ги многу симпатизирам манчестер мислам дека на Фергусон му нема замена ма има бре споменик да му напраат а и треба а за најлош ко што кажа влатко конкуренцијата е многу поголема ама еве според мене Анчелоти оваа сезона се губе у простор ,Мурињо без разлика на добрите резултати иамм читано дека се понаша како диктатор а не како менаџер не е тоа начин ама ајде ама цената беше Адријано уште кога дојде почна на лоша нога со него знаеше дека момчето е малку нестабилно и биде тоа шо биде и така....
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.398
Поени од реакции
21.971
Според мене најдобар стратег на сите времиња е sir Alex Fergguson кој го води Manchester utd кој го води од 88(мислам)па до денес и ке остане на челото на Manchester utd уште 3 години и ке се пензионира,а најлош стратег според мене е Rafael Benitez кој има одличен тим но неможе да освои ништо.Според мене сопствениците на Liverpool требаше одамна да го избркаат ама незнам зошто е уште на менаџерската позиција на Liverpool.:tapp:

86година...И дефинитивно без конкуренција е..:toe:
 

Madridistika

Комшија на Касиљас
Член од
14 мај 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Убедливо најдобар стратег е sir Alex Ferguson.. а лош може да се рече сезонава Arsen Venger... а најлош нема
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Менаџери од 1 класа
Фергусон, Мурињо, Гвардиола, Хидинк, Венгер




Менаџери од 2+ класа
Бенитез, Анчелоти, Рајкард



Други не ми текнува моментално, а за најлоши...ваљда нема
 

Bobi_kr_palanka

Dwayne The Flash Wade
Член од
26 јули 2008
Мислења
350
Поени од реакции
150
Најдобар менаџер, интересно прашање, на таа листа би ги наброил Хидинг, Липи, Дел Боске и Капело, а за најлош се знае Ериксон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom