Најдобрите и најлошите странци што настапувале во Македонија?

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Еве една интересна тема за странците во Македонија без разлика дали биле добри или лоши. За почеток ќе набројам неколку па на кој ќе му текне на некој друг нека напише.

Љубо Видачиќ - Работнички
Скоти Турман - Жито Вардар
Малик Еванс - Куманово
Инграм - Деликатес
Марк Дин, Лоренцо Ор, Фрејзер Џонсон - МЗТ Скопје
Ренди Дак - Орка
Ентони Вајш - Работнички
Бојан Тадиќ - МЗТ Скопје
Доналд Кол - Фени
Сичиќ - Никол Ферт

Има уште ама да оставам за другите

Е сега малце и за оние кои биле тотални утки
Дејвид Дениелс, Брајан Смит, Џон Смит, Илбер Јусуфи, Пресова - МЗТ Скопје
Зеленбергер - Работнички
Абазовиќ - Неметали
Бурокс - Орка
Neznam zosto si go stavil vo utkite.Spored mene eden od najdobrite stranci...
Barem jas na koi se sekavam
Timoty Buroks ORKA
Rendy Duck ORKA
Din MZT
Siscic NIKOLFERT
Turman ZITO VARDAR
Edvards ZITO VARDAR
Kol FENI

od utkite
Delic,Gruic Strumica
Smit Mzt
Lani na utakmicata FENI:MZT 3 min izigra edno crnce pod 180 cm i tolku ne zaigra vece.Brenland se vikase ili nes slicno...Ima i drugi ne mi teknuva
 
G

Gray Foxx

Гостин
Turman i Edvards газеа море што ти е? :)
Памти ли некој кога Турман ја скрши таблата? Моќ! Ах тоа беа времиња на спортски настани во Велес кој за жал сега ги нема.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.778
Поени од реакции
1.473
Иако бев прилично мал го гледав Турман знам дека беше многу добар. Штета за Жито Вардар ,беше добар клуб. Што се случува сега постое ли уште како клуб?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Еве една интересна тема за странците во Македонија без разлика дали биле добри или лоши. За почеток ќе набројам неколку па на кој ќе му текне на некој друг нека напише.

Љубо Видачиќ - Работнички
Скоти Турман - Жито Вардар
Малик Еванс - Куманово
Инграм - Деликатес
Марк Дин, Лоренцо Ор, Фрејзер Џонсон - МЗТ Скопје
Ренди Дак - Орка
Ентони Вајш - Работнички
Бојан Тадиќ - МЗТ Скопје
Доналд Кол - Фени
Сичиќ - Никол Ферт

Има уште ама да оставам за другите

Е сега малце и за оние кои биле тотални утки
Дејвид Дениелс, Брајан Смит, Џон Смит, Илбер Јусуфи, Пресова - МЗТ Скопје
Зеленбергер - Работнички
Абазовиќ - Неметали
Бурокс - Орка
Корекција: Прешова и Илбер Јусуфи не се странци. Ерџан Прешова живее кај Златна Виљушка, а Илбер Јусуфи е од Гостивар.

Е сега малце да се позанимаваме со другите. Зашто Бурогс утка? Може беше дебел, ама беш играчиште у пм. Ѕвер.

Според мене, Видачиќ (Работнички) Денис (Раб), Турман (Жито Вардар), Марко Ивановиќ (Раб), Марк Дин, Ферјзер Џонсон и мај фејворит Олег Лебедев (Мзт), Апшоу, Инграм (Кочани), Малик Еванс (Куманово) и Кол (Фени) се прв ешалон, без дилеми. Тука се некаде и Бурогз и Ренди Дак, ама некако не успеаа да ја остават таа трага што ја оставија овие, бар според мене.

За утнати странци, не би се сложил за попот Дениелс, не беше Пеце Наумовски ама далеку беше од лош. Какви утки имало, видете сега, Оној Рос од Работнички, Пејановиќ (Мзт) Смит лани во Мзт, Куртис Рајс (немаа луѓево можност да видат какво дрво беше тоа), оној Флуелен, па тие што играа во Струмица за пар патики, двајца беа, незнам како се викаа, едниот беше висок 1.25, Мајкиќ (раб), Груиќ (Струмица)...
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
1
Кендрик Џонсон(работнички играше сезоната кога играа во ФИБА куп)
Дин(мзт скопје)
Фрејзер(мзт скопје)
Кол(фени)
симиќ(мзт и работнички) не сум сигурен дали е македонец дека мислам дека од србија го имаат донесено
морбан(вардар)
За утки:
Хил(мзт)
Смит(мзт)
имаше во поло трејд донесоа демек млади играчи од тие атлетс ин екшн 3ца сите промашени инвестиции.
рос(работнички)
Вукас(работнички)
и уште еден куп играчи што играа по една утакмица и пакуваа куфери
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Иако бев прилично мал го гледав Турман знам дека беше многу добар. Штета за Жито Вардар ,беше добар клуб. Што се случува сега постое ли уште како клуб?
Golema Shteta...se otkaza sponzorot i propadna timot...a Turman koga ja skrsi tablata toa ke se pamti cel zivot :)
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Spored mene najdobar stranec Marko Ivanovic(Rabotnicki) igrase za rabotnicki uste od vremeto na Petar Naumovski i majmonot znaci negde od 1989.Mislam deka igrase 5-6 god za Rabotnicki.Isto dobri stranci bea i Mark Din,Turman,Edvards,Ingram,Kol.Tajrel Kesel od Kocani koj posle toa igrase i za Bosna.Evans bugarot Haralanov.Vidacic Dragutinovic,Zoran Jovanovic(rabotnicki) centar odlicen odbranben igrac

Do deka najlosi stranci prv Smith od Mzt lani toa bese cudo najgolem invalid,Mark Tomas Mzt belec krilen centar utka nevidena Moldovano(rabotnicki) King (rabotnicki) Tio Hill od kocani.Koluf Jusuf Oba(zito vardar) dobro poznat na navijacite na mzt:vozbud: Zefi Ben Alfonso, Benet Djon Li od zito vardar kamenja.Ross rabotnicki
Moze da se spomnat i Ivica Mavrenski....Ima eden kup drva sto imaat igrano vo nasava liga
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
bb[noone];1818379 напиша:
Ako moze da poobjasnite za ovoj igrac.. ?
М.М воџата на ФА играше во Алумина и играа куп (мислам беше) против Жито Вардар и се рчнаа нешто со тој Кола Оба и дали го исклучија М.М или Кола Оба не ми текнува точно, ама М.М на поминување го нокаутираше црнецот, ама здрав нокаут му даде :))

Али најбољи нокуат во нашава лига...Олег Лебедев сред Куманово на Будимир Јоловиќ, прво коло и го казнија 7 утакмици. Па за недела дена го нокаутирал Симиќ (кој играше во МЗт тогаш) каков боксер беше Олег Лебедев, али таков кошаркар дефинитивно немате видено (кој го памти го знае, кој не, баш ми е криво) играше и за Руска репрезентација...какви само добри странци играа тогаш, а сега гледаме квази кошаркари од типот на Пејановиќ, Смит, Мајкиќ, Груиќ....
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Spored mene najdobar stranec Marko Ivanovic(Rabotnicki) igrase za rabotnicki uste od vremeto na Petar Naumovski i majmonot znaci negde od 1989.Mislam deka igrase 5-6 god za Rabotnicki.Isto dobri stranci bea i Mark Din,Turman,Edvards,Ingram,Kol.Tajrel Kesel od Kocani koj posle toa igrase i za Bosna.Evans bugarot Haralanov.Vidacic Dragutinovic,Zoran Jovanovic(rabotnicki) centar odlicen odbranben igrac

Do deka najlosi stranci prv Smith od Mzt lani toa bese cudo najgolem invalid,Mark Tomas Mzt belec krilen centar utka nevidena Moldovano(rabotnicki) King (rabotnicki) Tio Hill od kocani.Koluf Jusuf Oba(zito vardar) dobro poznat na navijacite na mzt:vozbud: Zefi Ben Alfonso, Benet Djon Li od zito vardar kamenja.Ross rabotnicki
Moze da se spomnat i Ivica Mavrenski....Ima eden kup drva sto imaat igrano vo nasava liga
Дус немој да го заборавиш твојот омилен играч Levy (беше во тандем со Фрејзер таа сезона). Беше појак од Тајсон
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
М.М воџата на ФА играше во Алумина и играа куп (мислам беше) против Жито Вардар и се рчнаа нешто со тој Кола Оба и дали го исклучија М.М или Кола Оба не ми текнува точно, ама М.М на поминување го нокаутираше црнецот, ама здрав нокаут му даде :))

Али најбољи нокуат во нашава лига...Олег Лебедев сред Куманово на Будимир Јоловиќ, прво коло и го казнија 7 утакмици. Па за недела дена го нокаутирал Симиќ (кој играше во МЗт тогаш) каков боксер беше Олег Лебедев, али таков кошаркар дефинитивно немате видено (кој го памти го знае, кој не, баш ми е криво) играше и за Руска репрезентација...какви само добри странци играа тогаш, а сега гледаме квази кошаркари од типот на Пејановиќ, Смит, Мајкиќ, Груиќ....
ОоооОооо...Руска репрезетанција...А на М.М како му е името де?:pos2::pos2:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ОоооОооо...Руска репрезетанција...А на М.М како му е името де?:pos2::pos2:
А што те боли за М. М? За твое добро е него да не го знаеш него. А разгледај копуче за Олег Лебедев, ке видиш, пред ти да се родиш, во МКД играа играчи од класа за која ти можеш да се молиш А2 да врши пренос да гледаш.

И да не заборавам е заради ова нема квалитетна дискусија, кога и да пишеш нешто како што било/е, добивам одоговр од некој малоумник кој ниту бил роден кога било дејството на муабетот за да мрчи.

Лекот за него го знам, ке му ѕвонат обравчињата, него што е со другите што се на иста малоумна фрекфенција како овој
 

Kajgana Shop

На врв Bottom