Најдобра македонска ракометарка на ЕП во Македонија 2008

Која е најдобрата Македонска ракометарка на Европското првенство 2008?

  • Тања Андрејева

    Гласови: 10 15,4%
  • Веселинка Треноска

    Гласови: 0 0,0%
  • Дијана Наумоска

    Гласови: 0 0,0%
  • Драгана Пецевска

    Гласови: 0 0,0%
  • Валентина Радуловиќ

    Гласови: 0 0,0%
  • Наталија Тодоровска

    Гласови: 25 38,5%
  • Александра Славковска

    Гласови: 0 0,0%
  • Тања Шалевска

    Гласови: 0 0,0%
  • Мирјета Бајрамовска

    Гласови: 0 0,0%
  • Наташа Коцевска

    Гласови: 3 4,6%
  • Олга Бујанова

    Гласови: 3 4,6%
  • Билјана Црвенкоска

    Гласови: 1 1,5%
  • Драгица Кресоја

    Гласови: 3 4,6%
  • Јулија Портјанко

    Гласови: 17 26,2%
  • Елена Ѓорѓиевска

    Гласови: 0 0,0%
  • Даниела Новеска

    Гласови: 0 0,0%
  • Наташа Младеновска

    Гласови: 0 0,0%
  • Робертина Мечевска

    Гласови: 3 4,6%
  • Ленче Илкова

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    65
Статус
Затворена за нови мислења.

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Што мислите, која е најдобрата наша ракометарка на ЕП во Македонија 2008?

Повелете гласајте. :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Си требал да стаиш анкета за повеќе да гласаш вака не можам да се одлучам.
Андеева,Портјанко и Тодоровска
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Од мене глас доби Портјанко. Најконзистентна е (според мене).
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Досега е Тања Андреева најдобар играч кај нас,со висок процент на одбрана (денешниов меч и го скина) и голем мотив за нашите.Ако голманот фати зицер енергијата во тимот се менува.Тања навистина е во фрома на европсково,се надевам ќе продолжи во ист ритам.
Втора на листата ми е Јулија Портјанко.Главен носител,физичка градба и лидер кога е најтешко.Одлична во одбрана,сите пробивања се над нејзе направени,она е единствена кај нас што знае да се постави и изглуми.Егејска глава,тврд играч,техника и силина,идеална комбинација.
Трета Тодоровска,прав капитен.Одговорноста за последните напади секогаш ја презема,за неа се е кажано веќе,одлично крило,со нејзините години,одлична брзина,техника,интелегенција.
Најубаво изненадување ми е Мечевска,навистина ме изнанади во позитивна смисла на зборот.Одлична во одбрана,прецизна и пробивна во напад.А има уште години зад неа има 25 години.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Мечевска е за мене зашто девојката е хиена во одбрана...
 
K

KomitaMKD

Гостин
Кресоја затоа што нападите со неа одат многу побрзо,а исто е и многу брза со што им создава проблеми на противничките ракометарки
 
А

Ајсшутер

Гостин
Немам глас за целово Европско првенство пошто не знаеме која ќе блесне може досега најубедливо најслабата да биде најдобар до крајот на првенствово иначе засега средна оценка за на сите утакмици мојот глас оди за Драгица Кресоја.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
1. Портјанко е број 1. Гине на теренот и во одбрана и во напад, има храброст и дрскост да повлече и да превземе одговорност во секое време. Дефинитивно најподготвен играч во нашиот состав на ова ЕП.

2. Бујанова. Едноставно игра како во најдобрите денови, напад и одбрана плус покажува дека знае да биде и добар асистент. Од неа не очекував многу со оглед на формата што ја имаше на СП лани, но овој пат многу работи се на нејзин грб и солидно се снаоѓаше.

3. Кресоја. Против Хрватска одигра натпревар на кариерата, а воопшто во репрезентацијава си има важно место на својата позиција пред се во нападот.


* За Тања Андреева факт е дека против Србија имаше 18 одбрани, но квалитет и константност во настапите кај неа никогаш не сум можел да видам. Штета е што во моментов немаме подобар голман, па мораме да одиме со просечната Тања од Кикинда пред подпросечната Веселинка. Ај ваљда ќе имаме и ние еден ден некоја Дину :)
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Mожеби овде не е соодветно место за прашањево ,но знае ли некој каде е Клара Боева??? Што се случува со неа ,каде настапува.....
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Mожеби овде не е соодветно место за прашањево ,но знае ли некој каде е Клара Боева??? Што се случува со неа ,каде настапува.....
Последно настапуваше за второлигаш од Германија,сега незнам дали сеуште игра.Искрено воопшто не ми недостига,ниту некогаш сум ја сметала за играч кој ни е потребен.Има многу пороци,исфорсирано влезе во Кометал,уште побрзо излезе:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
А која уствари падна од кров местејќи сателитска? :pos2:

Инаку, гласав за Наталија Тодоровска.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ламбевска падна од кров,пред лига на шампиони со Кометал,а за европсково дете роди.За светското нека ја чуваат во Идризово:)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Темата преранила, мислам дека на крајот подобро би одберал кој изигра најдобро. Али ајде да не дирегирам многу гласам за Бујанова одлична ракометарка која располага со одличен шут , игра одлично во одбрана повеќе во напад мислам не треба да се двоумиме. Сепак и Портјанко ни помага ама она е само за напад инаку не би рекле дека само Бујанова е најдобра така од процент досега што се игра, исто така и Голманката ако не не спасува ке треба многу да се мачиме за со Шведска.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.960
Поени од реакции
5.538
Glasam za Dragica Kresoja, zatoa shto znae celosno da ja promeni igrata na nashata reprezentacija, vnesuva zhivost vo nashata igra. A za golman, nie imavme daleku podobar golman vo Semra Radonchic koja poradi toa shto Kometal ne i davashe ispisnica se otkazha od rakometot. Za Boeva, ne znam kakvi poroci imala, ama beshe dobar igrach, imashe hrabrost da shutne za razlika od Bajramovska i Kocevska.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
A za golman, nie imavme daleku podobar golman vo Semra Radonchic koja poradi toa shto Kometal ne i davashe ispisnica se otkazha od rakometot.
Девојчето беше одлично,што му се случи?Зарем навистина целосно се откажа од ракометот?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom